Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос към знаещите - сервоусилвател на волана и още едно въпросче

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос към знаещите - сервоусилвател на волана и още едно въпросче

    Здравейте колеги. От няколко месеца съм отново на тема Фиат. Преди 20-тина години имах 2 Фиат Ритмо и бях много доволен. След това май качеството рязко намаля. Преди около 10 год. купих Марея на метан - побеля ми главата от нея и се за рекох никога повече Фиат... но ето че пак се връщам към марката. Купихме преди няколко месеца на жената Фиат Пунто МК1 75 коня бензин 96 та год. Много ме радва колицата, но имам 2 въпроса към знаещите тук.
    1 понякога гасне на скорост, и по инерция. След като изгасне палене то е много трудно. Предполагам, че е датчик на колянов вал. Ако го почистят дали ще се случат нещата или да купим нов?
    2 Фиатката е без серво на волана. Има ли някаква възможност да му присадя някакво серво или Ел усилвател от МК 2?
    Само да добавя, че живея в Малта и тук малко по трудно се случват нещата с магазини и сервизи. Предпочитам варианта " направи си сам".
    Благодаря предварително

    #2
    1 при този датчик пиниза с почистването не върви, купувай друг дан та остави на пътя 2. за усилвател на волана ...праскай гумите 2.2 и си ОК.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      То лошо няма, ама на тия дупки около наше село ще ми изпаднат пломбите

      Коментар


        #4
        Щом е само на празен ход и по инерция (предполагам извън скорост), най-верочтно е от стъпковия мотор.

        Серво усилвател можеш и от МК1 да сложиш, но е доста работа. Ще ти трябва рейка, помпа, тръби, казанче евентуално друг кормилен прът и накрайници и да свалиш предния мост. Ако ще слагаш Ел. усилвател си е направо филм.
        Последна редакция от JTR; 15.07.2021, 23:17.

        Коментар


          #5
          Почистих го - имаше някаква гняс отпред по челото. Засега 3 дена всичко е ок, но мисля да купя и да метна един датчик в багажника за всеки случай.

          Това ми беше идеята дали има МК1 със серво та да си по играя да го сменя. Обаче ако ще трябва да се свали моста е изгубена кауза - няма да стане. Филма ще е голям.

          Коментар


            #6
            Как па без серво поне хидравлика има .
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Тони ТТ написа: Преглед на мнението
              Почистих го - имаше някаква гняс отпред по челото. Засега 3 дена всичко е ок, но мисля да купя и да метна един датчик в багажника за всеки случай.

              Това ми беше идеята дали има МК1 със серво та да си по играя да го сменя. Обаче ако ще трябва да се свали моста е изгубена кауза - няма да стане. Филма ще е голям.

              Попринцип, ще е хубаво да огледаш и да видиш точно как е при теб. Нямам много опит с Пунто, но при Мареа, Купе и май също и при Типо рейката не излиза без или да се свали моста или да се откачат мотора и скоростите и да се изместят леко напред и нагоре. Това със мотора и скоростите е много неудобна процедура и аз лично бих свалил моста. Но ако не ти е голямо усилие, вдигни я и виж при теб дали има място рейката да излезе директно, все пак си с 1.2 мотор, моя опит е при 1.6 и нагоре.

              Коментар

              Working...
              X