Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Скудо - не пали след смяна на тампони на двигателя!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Скудо - не пали след смяна на тампони на двигателя!

    Здравейте приятели! Нов съм във форума и се надявам ,че ще мога да реша проблема си с вашата помощ и компетентност. Карам Фиат Скудо 120 Мултиджет 2008г.Мотора е 2.0 дизел 120кс ръчни скорости. Преди около 2 седмици си смених предните ляв и десен тампон на двигателя. Естествено ,за да мога да ги монтирам трябваше да надигна леко мотора отдолу с крик, както и скоростната кутия. След като приключих с монтажа ,радостта от добре свършената работа ми се изпари за секунда, когато завъртях ключа да запаля и нищо. Държа да отбележа ,че преди смяната мотора палеше от раз ,както и никога не съм имал проблеми с палене. Когато опитах всъщност , да стартирам мотора за първи път, той запали, но веднага след това угасна и после няма повече палене. Върти стартера нормално, подгряващите свещи работят, ток в акумулатора има. Само върти на стартер и нищо. Дори пробвах да запаля на скорост и пак не става, само тръгва напред без да може да завърти. Нямам светещи лампи по таблото. Прегледах двигателя отгоре и отдолу да не съм изкарал някой маркуч, клема или ел. връзка, но всичко изглежда наред. Очевидно нещо съм направил, но не мога да се сетя какво е и къде да гледам за проблема.
    Моля ви, ако някой някога му се е случвало подобно нещо или има идея какво може да се е прецакало да сподели в темата. Благодаря предварително, вярвам, че всяко ваше мнение ще е от полза. Поздрави и приятна вечер!

    #2
    За да смениш тампона откъм скоростната кутия би трябвало да си откачвал таблото с бушони? Може би там някъде имаш проблем.

    Коментар


      #3
      Колега ,най-вероятно си натиснал горивопровода като си подпирал колата - огледай хубаво за сплескана тръбичка
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        kiriluz1 написа: Преглед на мнението
        За да смениш тампона откъм скоростната кутия би трябвало да си откачвал таблото с бушони? Може би там някъде имаш проблем.
        Не е от тоците или бушоните.Проверил съм всеки един по един и всичко беше наред.

        --- Автоматично слети последователни мнения ---

        Склонен съм да си помисля,че е нещо от гориво провод или подобно.Отначало мотора запали от раз и след 2,3 сек. изгасна.Къде минава тръбичката за гориво отдолу,ако знаеш колега?

        --- Автоматично слети последователни мнения ---

        Междудругито вчера намерих една пружина под скоростната кутия,изпаднала на земята.Прилагам снимката,ако някой има идея какво е и откъде идва?Благодаря на всички!

        Коментар


          #5
          Можеш лесно да я проследиш от филтъра надолу - мисля че точно зад диференциала е при теб /карам по спомени че скудо скоро не е идвало /
          koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

          Коментар


            #6
            Добре ще се опитам да я проследя от горивния филтър надолу.Click image for larger version

Name:	20210706_211342.jpg
Views:	1
Size:	256,1 KB
ID:	2099180 Това е снимка на пружината,която намерих под скоростната кутия и би трябвало да е изпаднала от някъде,защото съм сигурен я нямаше преди.Като диаметър е някъде около 5см.Моля за помощ,ако някой може да я идентифицира какво е що е?Благодаря ви.

            Коментар

            Working...
            X