Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.9D Multijet прекъсва при ускоряване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    При мен единият край на маркуча е затапен много калпаво с някаква капачка,той незнам и къде отива,маркуча при мен между дебитомера и турбината има две разклонения,едното отива нагоре към капака на клапаните,другия(той е затапен),отива някъде надолу и не намирам къде е бил вързан,явно някой е махал нещо.
    Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
    Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

    Коментар


      #17
      Този надолу отива в един маслосъбирател ,който седи под въздушния филтър ,събира капчиците масло идващи от кариерните газове. Не мисля че е супер важно. Тази кутия се явява продължение на въздушния филтър и много лесно се отчупва от него. При мен е свободна и гадно потропва на дупки в кората на двигателя. Другото което ми идва наум е : ако ЕГР ти е затапен с тънка ламарина и е блокирал отворен дали не се е пробила ламарината? Тогава няма да има нужда всичкия въздух да минава през дебитомера и измерената стойност ще е по малка. Може и да греша.
      Последна редакция от kiriluz1; 09.07.2021, 14:52.

      Коментар


        #18
        ЕГР,-ра имаше ламарина с отвор около 12мм.,аз я махнах и съм я запазил,така,че ЕГР-е отворен,малко го почистих от саждите ,поне механичната част,за Ел. часта незнам дали работи коректно,но каквото и да е,аз пак се чудя защо като разкача дебитомера работи както трябва,незнам какви стойности прави,явно ги чете от компа,дали да не видя живите данни с програмата когато е светнал чека,не съм гледал какво дава тогава и да сверявам.
        Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
        Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

        Коментар


          #19
          А на изгасен ДВГ, дебитомера каква стойност отчита ? Трябва да е 0, или близка до 0. До 10 - 15 мг не е фатално.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #20
            Това е без деботомерClick image for larger version

Name:	Screenshot_20210710_102507_com.AlfaOBD.AlfaOBD.jpg
Views:	1
Size:	98,5 KB
ID:	2099184, а това когато е включен Click image for larger version

Name:	Screenshot_20210710_102357_com.AlfaOBD.AlfaOBD.jpg
Views:	1
Size:	98,7 KB
ID:	2099185
            Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
            Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

            Коментар


              #21
              А как точно го усещаш прекъсването? Питам защото имах скапани тампони отзад на двигателя към купето и като застана на светофар имах усещането че двигателя прекъсва периодично се разклащаше и ми късаше нервите,допълнително при палене се усещаше тупкане в пода,но това е друго. Да не е нещо подобно ? Иначе параметрите които си измерил си изглеждат перфектно.
              Последна редакция от kiriluz1; 12.07.2021, 09:36.

              Коментар


                #22
                Усещането е като при замърсен горивен филтър,но вместо да забива "муцуна-надолу",се усеща като някакво лашкане,това е при ускоряване от 2-ра,до....,не знам защо не чете правилни данни от дебитомера?,на място не се усеща нищо ,за сега карам със махната букса на дебитомера и няма проблеми.
                Последна редакция от Toni69; 12.07.2021, 14:58.
                Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
                Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

                Коментар


                  #23
                  А прекъсването кога го усещаш? Когато и подаваш малко газ и ускоравяш плавно или като я настъпиш до долу, или в и двата случая?

                  Коментар


                    #24
                    Да ти кажа в по-вечето случай май когато се ускорява плавно,но се е случвало и педала да е до ламарината-ускорява но пак на тласъци.
                    Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
                    Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

                    Коментар


                      #25
                      При подобни проблеми имах запушен мап-сензор.
                      Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
                      Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

                      Коментар


                        #26
                        Ами да ти кажа и него съм го смъквал и го почистих колкото можах,(беше ми останал спрей за почистване на дебитомера),беше омацан със сажди,сега се сещам,че на металната тръба на ЕГР-ра тази която вкарва газовете имаше пластина но беше с отвор ,не напълно затапен,явно е слагана да не се зацапва Мар сензора,не знам и аз,може и него да сменя,за сега карам с махната букса на дебитомера.
                        Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
                        Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

                        Коментар


                          #27
                          Проблемът е оправен на 99%.Благодаря на всички които коментираха.
                          Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
                          Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

                          Коментар


                            #28
                            Проблемът е оправен на 99%.Благодаря на всички които коментираха.
                            А как е оправен?

                            Коментар


                              #29
                              Почистване на МАП сензора,(накиснах го ,само тази част на сензора),с контактен спрей стоя около 15-20мин.,пак ги пръсках да падне чернилката,напръсках и букаите,днес е много по-добре и няма (не усещам) придърпванепоне засега.Click image for larger version

Name:	IMG_20210624_112643.jpg
Views:	1
Size:	116,8 KB
ID:	2099194.
                              Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
                              Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

                              Коментар


                                #30
                                Малко встрани от темата. Аз имах проблем с налягането на горивото,при температури около 0 при рязко подаване на газ забиваше предница и минаваше в авариен режим. Та както си му е реда започнах с филтър ,което не реши проблема и понеже следващото е регулатор налягане взех да търся. Видях какъв е моя и най-добрата цена която намерих беше 160 лв. След това случайно в Алиелспрес видях същият за 41 лв и го поръчах. След като дойде го сменихме но не реши проблема. Оказа се че ГНП ми е за рециклиране,което и направихме ,като му оставихме китайският регулатор,който си е Бош има си всички холограми и глупости и изглежда по същият начин както и тези които ми ги предлагаха за 160 лв. Колата сега си върви като самолет и няма никакви отклонения.
                                Та тогава като разглеждах за регулатор в Алиексптес имаше и МАВ и дебитомер и... на добри цени. Ако имам твоя проблем бих си взел от там.

                                Коментар

                                Working...
                                X