Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Marea TD 100 предница

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Marea TD 100 предница

    Става въпрос за предницата (тя всичко е сменено по нея-билети, носачи, рециклирана рейка, тампони на двигателя маншони, карета, амортисьори и подложки последните 2/3 гледа се не се мърляна) проблема е следния: Чува се едни крупкания и пукания като на носачи или биалети, ама не са при тръгване или спиране или по неравности, а при завой примерно десен като завия и да връщам волана така съм по висока скорост (20/30) и на паваж по неравен щото ако е асфалт няма нищо. Няколко пътя е гледа майстора всичко си е наред даже и аз е преглеждам като сменям гумите няма нищо тропащо или лапащо.... Минавам през легналите полицай (големите широките) със 40/50/60 няма нищо само по завоите.

    #2
    Прилича ми на каре. Само десен завой го прави?
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Прилича ми на каре. Само десен завой го прави?
      Те каретата си тракат и на равно при пълен ляв или десен и повечко газ... И на тоя Фиат тропане на каре няма има късане . 2 пъти за 8 г. Това е от поне 1 да не е и 2 г забелязано... Няма такова каре. Даже и маншони са смененни и всичко е дорбе каза майстора.
      Инак да само на десен завой така от ляво се чува...
      Сега забелязах , че и при качване на бордюри лявото колело се чува като, че ли си се качил с голяма скорост а аз се качвам с 3 км... Не е като удар на счупено. И като слизаш все едно си седнал от 10 см бордюр а той е 2 см. Едно по странно...
      Последна редакция от fifo td 100; 27.06.2021, 21:10.

      Коментар


        #4
        А лагера на макферсона гледаха ли го?
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          А лагера на макферсона гледаха ли го?
          Имаш предвид лагера на амортисьора горе на "шапката" нали ? Ако е това да и то е сменяне едно време... Обаче то точно така правеше проблеми при навиване на волана... Той и да го гледаш... трябва да го свалиш да видиш стария беше запекъл (левият) Или може както е така да се разбере ???

          Коментар


            #6
            Рязко натискаш до амортисьора надолу и пускаш. Ако лагера е заминал- ще изпука.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              Точно за този лагер ми е думата. Това че е сменян не значи, че е наред, аз сложих нови носачи и на около 3-4К се разтропаха, смених ги с нови и старите ги пратих в Казанлък за рециклиране, оказа се че вътре е нямало и капка грес и са ръждясали.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                Рязко натискаш до амортисьора надолу и пускаш. Ако лагера е заминал- ще изпука.
                Това го пробвах не няма да тропа и клопа...
                И наляво и на дясно при намотан волан като се връща или правят обратни завой по неравен паваж но не и в дупки...

                Коментар


                  #9
                  Тампони на стабилизираща щанга пипани ли са?

                  Коментар


                    #10
                    Тампони на стабилизираща щанга пипани ли са?
                    Би трябвало да са едно време със рейката като е рециклирана...

                    Така сега забелязах друго в жегите като загрее едно, че пак рейката ми се стяга (така беше преди фрезуването бая борба за завой)
                    но не чак толкова, обаче скърца като русенки креват предницата Чудя се да се смея или да плача. Какво загрява в тая кола ???? Окачване , лагерите, главини... След 40/50 м. каране в града....
                    Както и крупкането се усвилва ако си пуснал климатика а той много товари....
                    https://photos.app.goo.gl/V1MuMbd1ehsrv4jZ7
                    Това е на студена...
                    Нещо има нередно в ляво....
                    Последна редакция от fifo td 100; 22.08.2021, 20:15.

                    Коментар


                      #11
                      Ами.. добре. че не е креват, щото съседите..
                      Лягаш под нея и някой клати. Слагаш пръст/ръка на всичко що е възможно да се движи в тоя момент.
                      Би трябвало да заловиш престъпника.

                      Коментар


                        #12
                        Това с лягането е лош съвет, има си канали, сервизи и т.н. В сервиза за диагностиката няма да ти съдерат ризата я, най-много 20 лв. да ти вземат.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          При моя майстор може и без пари да се види... 4 г ми работи по колата.
                          Ама много е гледано и натискано със щангата... Нищо няма... И реално коката няма помен от проблеми само в завой на крив паваж.
                          Правил съм носачи ,биалетки, тампони, рейки амортисьори знам как и при какво тракат

                          Коментар


                            #14
                            Това с лягането е ....
                            Така, така.
                            Ама колегата не отива в сервиз, а пише във форума, което е показателно.
                            Последна редакция от Mefo; 24.08.2021, 08:59.

                            Коментар


                              #15
                              fifo td 100 написа: Преглед на мнението
                              При моя майстор може и без пари да се види... 4 г ми работи по колата.
                              Ама много е гледано и натискано със щангата... Нищо няма... И реално коката няма помен от проблеми само в завой на крив паваж.
                              Правил съм носачи ,биалетки, тампони, рейки амортисьори знам как и при какво тракат
                              А стабилизиращата щанга прегледана ли е ? Да не е в нея проблема?
                              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                              Коментар

                              Working...
                              X