Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Върти само едната перка на вентилатора?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Върти само едната перка на вентилатора?!

    Здравейте!
    В тези ужасни жеги забелязах, че в града климатика охлажда слабо (извънграда си охлажда супер понеже се обдухва силно през жалузите) и от двете перки, работи само една- когато се включва климатика се включва и тя, а другата никога не тръгва! Въпросната, която не върти съм я виждал само веднъж в действие, но когато тя се включи, спира другата. В сервиза в, който правиха профилактика на климатика, казаха че причината за недоброто охлаждане е в неработещата друга перка- те са две отпред! Понеже не върти и не може да охлади добре в тези горещини и вдига налягането на компресора! Къде да търся евентуално проблема? Заминал си мотор, датчик, реле, бушон или нещо друго? Благодаря на всички отговорили!
    Последна редакция от El_Canastero; 25.06.2021, 17:43.
    Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

    #2
    Карах дълго време същото пунто и при мен работеха по същият начин. Вържи я с МЕС и можеш да пробваш дали тръгва всяка една от тях. При мен нещата се подобряваха значително след измиване добре на климатичния радиатор. Обикновено е набит с мизерия...

    Коментар


      #3
      Извинявай, какво означава съкращението МЕС? Ще го измия, но това май ще има временен ефект. Погледнато отпред, радиатора кой е подред- в смисъл първи или втори?
      Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

      Коментар


        #4
        Multi Ecu Scan - диагностичната програма за алфа и Фиат.
        Климатичния е първия по - малък радиатор, след него големият е за двигателя.
        В невероятно чистата ни столица трябваше да го мия един в годината, не беше чак толкова зле за тогава (последно преди да я продам) 19 годишна кола.

        Коментар


          #5
          Днес разбрах- едната перка, не тази на климатика, а другата (по- голямата) е заминала. Опитва да завърти, но неуспешно! Ако някой е сменял сам, цялата конзола, нека сподели стъпките! Ще бъда благодарен!
          Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

          Коментар


            #6
            Зашо най-напред не се опиташ да я извадиш и разглобиш, може да е клеясала?
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Да, възможно е да е клеясала, ще я погледна. Преди това ме интересува как се отделя целия дифузьор от радиторите- стъпка по стъпка!
              Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

              Коментар

              Working...
              X