Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ритмично тропане отзад?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ритмично тропане отзад?!

    Здравейте!
    От известно време, като се натоварят отзад двама възрастни и отпред също двама се чува едно ритмично тропане, както тропа каре! Но съм абсолютно сигурен, че е отзад! При подаване на газ също тропането се усилва и при неравности по пътя също се обажда. На десен завой също, а на ляв не! Озадачен съм! Тропането е и при каране направо! Майстора, при който ходи на ремонт и обслужване я гледа на канал, но не откри нищо! Направи с нея два метра и отсече, че е каре на 100 %, но той нямаше време да я види детайлно вдигната. Звука е като на каре, но по- тъп, и определено е свързан с натоварването и ускоряването по време на движение, като че ли някъде нещо опира и започва да трака?! Но пак повтарям- сигурен съм, че не е отпред! Звука идва отзад, откъм задния мост и колелата! Ще съм благодарен за всякакви насоки и съвети!
    Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

    #2
    Едно време на ладата така ми тропаше задното гърне.
    STILO 1.4 16v.

    Коментар


      #3
      И аз залагам на ауспух
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        Здравейте! Откирх проблема и ще го споделя! Една скоба на задния мост- малка метална скоба, която държи прикрепен металният накрайник на жилото за спирачките се беше скъсала и така жилото започва да стърчи в страни и бива чукано от джантата в движение и особено при натоварване отзад! Звука е силен и дразнещ- метал в метал и много наподобява чукане на каре. Много дребен и досаден дефект, но труден за откриване, ако колата не е на подемник! Две свински опашки решиха проблема! Благодаря на всички отговорили!
        Fiat Punto 1.9 JTD II 188/188FL

        Коментар

        Working...
        X