Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Освежаване на кожен волан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Освежаване на кожен волан

    Как най-добре и финансово изгодно да се освежи и пребоядиса кожен волан? Воланът е отъркан, но здрав, имам боя за кожа с която съм си боядисвал кожено яке и то стана като ново. Въпросът ми е преди да нанеса боята как да почистя кожата?
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    #2
    С една ножка изстъргваш кирта, после с ракия или спирт и мажиш с ваксата няколко пъти на кръст /както на якето яката/.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Аз обаче не съм много сигурна, че алкохола би повлиял добре на кожата... Хора, които се занимават професионално с претапициране на волани и други, изрично казват кожите да не се третират по никакъв начин дори с мокри кърпички, в които се съдържа алкохол, камо ли за чист такъв като ракия или спирт.
      Има много други почистващи козметични препарати, ориентирани специално за авто поддръжка, сайтове бол.

      Коментар


        #4
        Ако ще се боядисва, не е проблем да се чисти със спирт. Ала да уточним, да не е с изкуствена кожа този волан? Щото тогаз боядисването е специфично.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          На 99% съм сигурен, че волана е естествена кожа. Спирта ще изсуши кожата и може да я съсипе, според мен тя трабва да се почисти и подхрани с препарат съдържащ пчелен восък, в боята има такъв, както силиконови масла, компоненти за защита от студ и влага, аромат и дейонизирана вода. Това пише на опаковката. Въпросът ми е с какво да го почистя без да го ягмосам, мисля, че най-добре е с влажна кърпа без препарати да забърша доколкото може и после боята.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Нищо няма да съсипе. Целта на предварителната обработка е да почистиш кожата и тя да стане матова. Тогава боята напива добре и чак след това се гланцира.
            Силиконите не са много добри за кожа, предпочитам естествени материали.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #7
              Ако волана е естесвена кожа,първо се минава със спирт,за да изпада старата боя и мизериите ,след изъхване се нанася боя 1 път ,съхнене,2 път боя и се финишира със силикон за кожи и кориал грунд лак.Ако се намираш в Габрово ,може да ми звънеш мисля ,че имах необходимите материали,понеже съм работил в кожарската индустрия.Успех.
              Fiat CROMA 1.9 MJet 2009-150 hp.
              Ex:Alfa Romeo CROSSWAGON Q4 2007-16V 150 hp.

              Коментар


                #8
                Мисля че се получи доста добре. Най-напред го почистих с технически спирт, както ме посъветва vilika и после го боядисах. Ето резултата:
                Преди
                Click image for larger version

Name:	IMG_20210422_120621.jpg
Views:	1
Size:	128,3 KB
ID:	2099135
                след
                Click image for larger version

Name:	IMG_20210429_153859.jpg
Views:	1
Size:	150,1 KB
ID:	2099136
                ето я боята
                Click image for larger version

Name:	IMG_20210429_154501.jpg
Views:	1
Size:	106,1 KB
ID:	2099137
                Тъкмо го бях завършил и мина един комшия, който има автокъща, каза че и той така ги подмладявал, със същата боя за кожа. Ако някой се интересува имало я в Метро, но аз я купих тук от едно магазинче до полицията, с нея преди време си освежих коженото яке и не е мръднало, нито пуска чернилка.
                Последна редакция от NikMar; 29.04.2021, 15:58.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар

                Working...
                X