Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развален модул фиат браво 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Развален модул фиат браво 2

    Здравейте става въпрос за развален модул фиат браво 2-2010-Дизел.Прикачил съм снимка на грешката,знаел ли някой къде се намира този модул за да се смени.В сервиза не знаят къде се намира,а колата според тях била рядък модел и не са сваляли модул на такъв модел.Благодаря ви предварително,ако някой може да помогне.
    Прикачени файлове

    #2
    Инфо телематик е модул който по определена честота (в България я няма ) вика бърза помощ,полиция и т.н. Един вид 112. Задейства се горе до плафона с бутон SOS . В България няма как да е активна. Бягай от този сервиз. Какъв ти е проблема с колата или просто така?
    От нета:
    "Blue & Me Nav ще поддържа и допълнителни телематични услуги. През 2007 г. първата серия услуги ще бъде пусната в Италия и след това ще бъде пусната на други големи европейски пазари. Тези услуги ще варират от SOS, информационни услуги и услуги за проследяване на застраховки."
    Последна редакция от kiriluz1; 11.04.2021, 21:24.

    Коментар


      #3
      Проблема ми е че мига ми дисплея километража,usb не работи,казаха ми че от този модул ми е проблема,ако искам да спре да мига дисплея,трябва да се смени.Също отказа и дистанционното на ключи не работи ,защото всичко е ок,само този модул създавал проблеми.
      Последна редакция от Bravoo; 11.04.2021, 22:16.

      Коментар


        #4
        А пробвахте ли proxy alignment, което се прави с MES..?
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          batproho написа: Преглед на мнението
          А пробвахте ли proxy alignment, което се прави с MES..?
          Точно това трябва да се направи. Таблото мига при смяна или манипулация. Този модул за България няма да работи. Проблема с ключа сигурно е от друго естество. И още един път : Бягай от този сервиз с 200. Колата ти е с blu&me usb то до запалката работи като мп3 четец ,като се пуска от копчетата на волана media player или с гласова команда. Има вариант да има механичен проблем с usb то
          . При мен в жабката където е blu&me има капаче с друго usb.
          Последна редакция от kiriluz1; 12.04.2021, 10:23.

          Коментар


            #6
            NCV модула се намира зад жабката. Една правоъгълна кутия с 32 пинова букса.
            Проблемът с ключа най-вероятно няма да заработи след смяна на въпросния модул.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              А blu&me то работи ли изобщо? Телефона вързваш ли го? Копчетата на волана работят ли?

              Коментар


                #8
                Сега,и аз не знам от къде да почна.Казах им да сложат proxy alignment, което се прави с MES..?казаха ми че не позволява да го направят,какво имаха предвид,те си знаят.blu&me съм го пробвал с флашка музика,не тръгва нищо.Тел.не съм пробвал.Казаха ми че мигащият километраж,не може да се оправи,защото не позволява нищо да се вкара.Аз,не съм съм запознат.Кажете ми как да пробвам тел на blu&me ,да се зарежда ли,музика не тръгва.Защо не могат да оправят километража ,не знам.Казаха ми фиат е това и това е.Вообще може ли да се оправи това мигане?Много проблеми ми създава този фиат,може би защото е фиат,не знам вече и аз.Благодаря ви много ,приемам всякакви мнения,
                Последна редакция от Bravoo; 12.04.2021, 21:17.

                Коментар


                  #9
                  Този който ти е казал че това е фиат и тн си го сложи на онази работа и бягай далеч от некадърници.Някой друг некадърник при "професионалнота му интервенция върху таблото'' е осрал нещо и затова мига км.Или смяна на табло,или наистина разбиращ мапер,всичко друго е ташак
                  198mjet Bravo

                  Коментар


                    #10
                    Някой е сменял километраж например или е пипано по него.Кога почна да го прави
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Почна да мига,когато я закарах колата за смяна на една част,питах ги какво са правили,били свалили акумулатора,нищо друго.Смяна на таблото ми се вижда луда работа.Имал съм и Пежо,и Ситроен,но този Фиат бие всички коли по дефекти,защо така не знам,но факт.Казаха ми ако често се сваля акумулатора,или ако от некаране е слаб акумулатора,така мигали километражите на фиат.
                      Последна редакция от Bravoo; 13.04.2021, 07:50.

                      Коментар


                        #12
                        Това са глупости.
                        Вземи закарай колата при някой, който има някакъв опит с Фиат.
                        Аз ти казах къде е модула. Маха се жабката. След това се проверява първо дали буксата е закопчана както трябва. След това се проверява дали има захранване по 2 проводника до него (крайните от едната страна) и дали масата (до единия захранващ проводник) му е наред. Най-малкото това трябва да се направи, а не да се говорят такива неща.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Като сменят километрите така става като не е направено както трябва Виж по вин номера колко километра е-
                          Последна редакция от kluchar; 13.04.2021, 18:23.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            А,какво трябва да се направи на модула?Смяна или.......Колата когато я взех не мигаше километража,тази кола има много ,много ремонти,и винаги махат клемата на акумулатора,мисля че е от това.Не,знам.Аз,не му разбирам,честно..За това пуснах темата в форума защото тук всички карате фиат,и имате много опит с тези коли.За автосервизите съм без коментар,пълни некадърници.А по некадърен сервиз от Александър Ауто не съм виждал.Но,това е друга тема,кажете ми какво да направя за да спре да мига километража?Колата я взех директно от италианско семейство на 100 000км.,но неподържана.Скъсвам се от ремонти просто,100 000км.само газ,и сега става страшно.
                            Последна редакция от Bravoo; 13.04.2021, 19:50.

                            Коментар


                              #15
                              След като сложиш флашка с mp3 в юсб то от копчетата на волана в дясната страна стигаш до media player. и пускаш музика. Пак от там се свързва телефона. Потърси клипове в нета. Тук има книги ,виж blu&me:
                              http://download.fiatforum.bg/Books/Bravo_New/
                              Мигащото табло ще се оправи с proxy alignment процедура след изчистване на всички грешки.
                              Потърси някой от форума наблизо или друг сервиз.Другия вариант е кабел от Китай и малко софтуер от нета и сам.
                              Последна редакция от kiriluz1; 14.04.2021, 09:44.

                              Коментар

                              Working...
                              X