Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 27

Тема: Мнение за тоалетно казанче

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат todorakiggg написа: Преглед на мнението
    Е да, точно този проблем се решава като се свали поплавъка...
    При достатъчно налягане, дори и да настроиш механизма на най-ниското ниво, пак налягането може да преодолее силата на рамото от поплавъка, пък и не е яко при 3/6 литра да използваш 1.5/3 литра... зависи от налягането. Варианта е механизъм, който да издържа на по-високо налягане, другия е генерално да се контролира налягането в цялото жилище...Най-простия вариант е един кран преди казанчето и като го спреш на 80% - няма да е такова налягането.
    Последна промяна от tambuhtaneca : 02.04.2021 в 20:48
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Фиат идол Аватарът на spark
    Регистр. на
    30.10.2005
    Гумичката най-долу сгъва, на видимата не изкара и 2г и тарикатите не продават само гумичка отделно. Така, че от тях повече нищо няма да купувам.
    При нашите взехме накакво универсално от практикер и засега е добре.
    Тука има някакви и резервни части, не помня точно кой модел взехме, 3-4г е изкарал вече.

https://praktiker.bg/bg/search/?quer...n_category=ALL
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Да, и при мен гумичката долу е проблема. Много ни е варовита водата и самата гумичка се одървя, а и малко отлагания да се натрупат и не се уплътнява. Един ден мисля да сложа пречиствател за цялата къща, надявам се това да реши проблема с варовитата вода и съответно казанчета и бойлери.

Аз съм слагал камъчета в пластмасовия цилиндър да тежи.

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Колега си купи от Варна някакъв руски филтър който премахва варовика от водата.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Това с камъчетата е добра и лесна идея, мисля да я пробвам.

И аз съм чувал за разни руски филтри тип с магнити и разни такива, на и доста мнения за алабала. Мисля да си взема в един момент цялостна система на Аквафор и да я закача на входа на ВиК-то в къщата, но засега са си само планове.

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Всичко различно от колона с йоннообменна смола е лъжа и измама.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Цитат tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
    При достатъчно налягане, дори и да настроиш механизма на най-ниското ниво, пак налягането може да преодолее силата на рамото от поплавъка, пък и не е яко при 3/6 литра да използваш 1.5/3 литра... зависи от налягането. Варианта е механизъм, който да издържа на по-високо налягане, другия е генерално да се контролира налягането в цялото жилище...Най-простия вариант е един кран преди казанчето и като го спреш на 80% - няма да е такова налягането.
    Да бе,вярваш ли си.Ако един кран е регулатор на налягане нямаше да се продават регулатори.Само ще намалиш дебита с притварянето на крана и после налягането се уравнява.Тъпият механизъм за затваряне на водата от поплавъка работи елементарно и при него ако е ниско налягането тогава не затваря.Ако е варовита водата също му пречи.Виж къде прелива ,дали затваря или не и тогава решавай какво да правиш.Автоматите също работят на същият принцип и твърдата вода забавя затварянето им.Казанчетата на Ники пласт са добри ,но ссе пак пълнещият механизъм и затварящият са консуматив.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    Слагай един бозаджийски кран и забрави за казанчетата
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат milen11 написа: Преглед на мнението
    Да бе,вярваш ли си.Ако един кран е регулатор на налягане нямаше да се продават регулатори.Само ще намалиш дебита с притварянето на крана и после налягането се уравнява.Тъпият механизъм за затваряне на водата от поплавъка работи елементарно и при него ако е ниско налягането тогава не затваря.Ако е варовита водата също му пречи.Виж къде прелива ,дали затваря или не и тогава решавай какво да правиш.Автоматите също работят на същият принцип и твърдата вода забавя затварянето им.Казанчетата на Ники пласт са добри ,но ссе пак пълнещият механизъм и затварящият са консуматив.
    Ми затвори си крана на 80 - 90 процента и виж кво ти е налягането бе умник.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Мнение за тоалетно казанче

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •