Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за "моторна спирачка"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за "моторна спирачка"

    Защо дизеловите автомобили имат осезаемо по-слаба "моторна спирачка" от бензиновите? Маховика?
    браво 1,6/90 - 09 г.

    #2
    slonikon написа: Преглед на мнението
    Защо дизеловите автомобили имат осезаемо по-слаба "моторна спирачка" от бензиновите? Маховика?
    По-скоро оборотите, с които най-често се карат / спира .
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #3
      Основно заради "липса" на дроселиране.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Аз пък си мисля, че е от вътрешното съпротивление и повечето желязо което има в двигателя.

        Коментар


          #5
          Моите наблюдения са точно обратни,дизела спира доста по-добре от бензина,бензина забива в първия момент,но до там
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            Бензиновия има повече именно поради обяснението на @BO. Иначе на 2 автомобила - един с бензинов, другия с дизелов е много субективно кой има повече спирателна сила, тъй като реално се ползват предавателните числа на дифа и на СК, обороти, принудително пълнене, маса на автомобила, обем на двигателя и куп други неща.
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #7
              Където мареята ускоряваше, двата ми дизела 1,6 намалят,ц4 и мазда 3
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #8
                янко написа: Преглед на мнението
                Където мареята ускоряваше, двата ми дизела 1,6 намалят,ц4 и мазда 3
                Ма ако караш ТИР с 6 литров двигател може и да е друго, нали това обяснявам. Ако говорим за двигател е едно. Ако говорим за автомобил е друго. Няма как да сравняваш круши с ябълки. Ти щото си сметнал предавателните числа и си си казал аууу при дизела ми на 3-та при 2500 оборота много ми спира, щото на бензина при 2ра на 4500 оборота няма ти спира така???

                --- Автоматично слети последователни мнения ---

                Сложи двигател на стенд и тогава коментирайте. Това на дадена кола при дадено поведение (скорост, предавка, оборти) и т.н. са субективни, ама явно много хора не го проумяват това...
                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                Коментар


                  #9
                  Въпроса беше за дизелови и бензинови автомобили.Наблюдението ми е за сходни автомобили с еднаква кубатура на мотора при еднакви условия
                  FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                  Коментар


                    #10
                    Мисля че е свързано с по-голямия въртящ момент.

                    Коментар


                      #11
                      Различна степен на сгъстяване и различна компресия. Давам пример с 2 двигателя, които имам -1.9d с компресия около 28 атмосфери и познатия ни фиатски бензин 1.8 16v, чиято компресия е под 50% на дизела. При смяна на ангренаж превъртам с тресчотка 3-4 пъти коляновия вал преди да пробвам палене. Е, дизела спрямо бензина направо няма превъртане.
                      Fiat Coupe 1.8

                      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                      Коментар


                        #12
                        Компресията е едно на ръка, но има и други неща които оказват значение.
                        Иначе моторната спирачка действа като се затворят гърнетата и се спре подаването на гориво.

                        Коментар


                          #13
                          Аз за retarder на кола не съм чувал, ама може и да има. Иначе си прав.

                          Коментар


                            #14
                            Това до колкото знам е спирачка на кардана и не е моторна спирачка. Там изпълнението си е с феродо, докато истинската моторна спирачка си затваря гърнетата и се прекъсва подаването на гориво.
                            Всеки един който е въртял на стартер да пали двигател който не иска да запали веднага би усетил, че при подаване на газ оборотите падат, демек влиза повече въздух който трябва да се сгъстява.

                            Коментар


                              #15
                              Имах нетурбиниран дизел навремето, който не палеше цяла зима заради въздух в горивната система. Като натиснеш педала на газта, увеличаваше оборотите.
                              Като извод от дискусията досега, единственото обяснение на феномена е от ВО. Точно в липсата на дроселиране ще да е разковничето. Вярно, че дроселът почти блокира притока на въздух на празен ход, но тогава двигателя се захранва през ЕГР-а и пак си върти спокойно.
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X