Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ГИ на седичи - изпарителя къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ivan_pop написа: Преглед на мнението
    Аз тук виждам една ваша голяма грешка, 1-ви, 2-ри.......N-ти сервиз!Намерете си кадърен майстор и му се доверете, един за бензина и един за газта.Може и 2 в 1 да е.
    Първо трябва да се решат проблемите на бензин(ако има) и след това да се прави газта.
    Газта изгаря с малко по-висока температура от бензина.В резултат на това, ако има малък пробив в гарнитурата на главата, този пробив може да надува антифриза като е на газ колата, а като е на бензин всичко да е нормално.Възможно е и изпаритела на газовата да вкарва газ в антифриза.Това при условие, че газта и антифриза в изпаритела са разделени с мембрана/гумено уплътнение.
    Само гадая!
    Абсолютно съм съгласен.
    Само допълвам - глава се тества като се кара малко по-динамично, с повече газ 'на баир' - например тръгваш с колата нагоре по Витоша. Ако има проблем с глава/гарнитура на 5-тата минута зор по баира ще надуе маркучите.
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #17
      "Надуване" и "надуване" са различни понятия, все пак - за мен тоя маркуч може да е мек, и пак да не е ок.
      Такааааа... "Намерете си кадърен майстор" значи "сменяме, докато уцелим кадърен", нали така? За жалост не съм от надежда, бъкстон, бояна и тн. и се опитвах наивно да си намеря читав майстор, без да си вадя виза за междуградско пътуване, щото нямаме две коли в нас и за да ида да закарам колата в надежда и да се върна с каквото и да било трябва да взема отпуск.
      Как пък сички майстори на изток от орлов мост са некви смотани бе! Моля да ме извините, но съм под афект в момента.

      Та и аз тва правя. Пробвам, и като видя, че ме мотаят или нещо са несериозни сменям, щото не ми се занимава с глупости.

      Само че има един момент - като те видят жена и почват глупостите, и много рядко чуват какво им се казва. Ма 99 процента не чуват. Аз още от пдерната кола го знам това, и като почнат тъпотиите просто не се връщам.

      Таа - ето развитието. С откачената газова има минимална загуба на антифриз, не го фърля в компенсаторното казанче, но пък не ми харесва на вид капачкатан а радиатора, като да има някви миазми по нея ми изглежда. Та за това се завлекох пак при майстора. След тест пред очите ми промени цвета (настоях да направят отново). В сряда я отварят. Надявам се да е "просто гарнитура" а не нещо по-шиб4но.

      И да, тая гарнитура я подозирам от 3 месеца, но в сервизиТЕ отказват да го отворят, понеже що да не сменим сто неща преди тва и да правим тестове, как така ще отваряме само, защото аз съм била казала, коя съм аз, дето не ми е тва работата да давам акъл. Не, много се ядосах, не знам що, като така или иначе тва е процеса всеки път. В официалния (щото там я водех) сервиз на предишната ми кола минаха 2 години, преди да почнат да ме чуват и за едно каре и един радиатор по 3 пъти съм ходила. Канто гледам какви са ни майсторите ме е страх да ида на лекар, тва сериозно го казвам.
      Много се нервирам.
      Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

      Коментар


        #18
        gattanegra написа: Преглед на мнението
        ..... Канто гледам какви са ни майсторите ме е страх да ида на лекар, тва сериозно го казвам.
        ....
        За съжаление дори не подозираш колко си права, но не казвай на никого. Така хората си спят по-добре.
        Изкупуване на автомобили на добри цени
        /////

        Коментар


          #19
          Почти си узряла до идеята за Дачия новичка на лизинг.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #20
            Мне. Щото нова кола няма да пазя. В тия храсти дето я вкарвам тая, новата дачия ще заприлича на войнишко канче на втория месец и там само разправиите с гражднаската ще ми заемат твърде голяма част от живота. И.. нова кола - да и треперя, да пазя, да чакам да я разбият и откраднат .. не ща да си го причинявам.
            Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

            Коментар


              #21
              В такъв случай смени изпарителя.
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #22
                В такъв случай смени изпарителя.
                Дано не се наложи да се сменя целия двигател.
                Благодаря за иронията, въпросът ми беше, и все още е:
                На седичи за успешна конфигурация къде слагате изпарителя на газов инжекцион.
                На тези, които ме насочиха - благодаря.
                На други, които ми се смеят на невежеството също благодаря. Човек цял живот се учи, а аз пък и си пия гинкото редовно.
                Додо вече е в сервиза, чакам включване по темата сегменти / бутала / картер / глава / гарнитура.
                Разбира се, какъвто и да е проблема и неговото решение, ще ви осведомя, в случай, че някому тази тема би била полезна.
                Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                Коментар


                  #23
                  Не е ирония, вече ти казаха, че надуването може да е от пропуск на газ към антифриза вътре в изпарителя.
                  Нямаш ресурс да анализираш информацията, която получаваш. Нямаш доверен сервиз, на който да вярваш. Накрая вярно може и мотора да смениш.Затова ти писах за нова кола в гаранция.
                  Колкото до положението на изпарителя, не е проблем да е високо, ако системата е обезвъздушена.
                  Последна редакция от muns61; 07.04.2021, 21:12.
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    #24
                    Не е ирония, вече ти казаха, че надуването може да е от пропуск на газ към антифриза вътре в изпарителя.
                    Нямаш ресурс да анализираш информацията, която получаваш. Нямаш доверен сервиз, на който да вярваш. Накрая вярно може и мотора да смениш.Затова ти писах за нова кола в гаранция.
                    Колкото до положението на изпарителя, не е проблем да е високо, ако системата е обезвъздушена.
                    От мошеници съм патила точно толкова, колкото и от доверени хора.
                    Но сега схващам посланието. Обезвъздушавана е многократно. И на газ и на безгаз , все крайния ефект е, че въздух има. При последния тест драйв изпарителят въпросен беше тотално "избегнат" и карах само на бензин.
                    800 км по-късно ефектът беше 4 мм антифриза нагоре в казанчето и 3 пръста надолу в радиатора, събра къмто 400 мл при доливане.
                    Доколкото съм събрала информация, картината не е добра.
                    И масло също яде,без видими течове. Яде, тоест 3 мм на щеката за около 1500 км. Яденето на бензин е в пъти по-малко от на газ.
                    Ресурсът ми е източници на информация на три езика, тестове, които са достъпни и зрителни наблюдения. Е, сама да си разглобя колата нямам ресурс, така е.
                    Понякога ,уви, човек залага на не точно правилния кон, тва е положението.
                    Така или иначе, за 20 к км имах незабравими моменти, през последните 6месеца. България е невероятна страна, красива, зелена, пълна с диви кътчета, гори, планини, реки, езера, животни, магически места, а хората из малките селца и градове са очарователни, един вид и утре да я изхвърля горката кола, пак ще съм и благодарна,че ме е завела там и там и навсякъде.
                    Но се надявам да я реанимират. Защото си я харесвам.
                    Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                    Коментар


                      #25
                      Не съм сигурен, че си напълно наясно със ситуацията. Според дадените от теб данни - взела си автомобил с много проблеми, много вероятно с удар отпред и почи сигурно с проблем в двигателя - глава или гарнитура.
                      За да не съм голословен - дросел, ламбда, бедна смес, радиатор, маншон каре, антифриз, тампони, термостат, датчик, без машинка на фара, пак тампони, CO2 в антифриза, ВТОРИ ПЪТ термостат и водна помпа.

                      Тъй като НЯМАШ доверен сервиз - точно този фиат да го докараш до режим "надежден' според мен няма да успееш.
                      Това е реалността. Изхода, който аз виждам е:
                      1. Намираш доверен сервиз - почти мисия невъзможна, а за Сф е 150% невъзможна . Даваш им я и ти казват става или не.
                      2. Продаваш я на загуба и следващия път внимаваш като си купуваш автомобил - но не се доверяваш на оглед в сервиз , който не ти е доверен. Преди време имаше колега от форума в Сф, който предлагаше съдействие при 'подбор' на автомобил.


                      п.с. иначе ДВГ-то ти освен проблема с глава/гарнитура и гори масло ...
                      СОРИ ама това е положението.
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар


                        #26
                        Даже напълно съм си наясно.
                        Колата е непровадаема вече, понеже твърде много инвестирах в нея.
                        Чакам от последния сервиз, където е оставена, да споделят диагнозата, след което ще напиша имената на другите места, от които имам впечатления. И името на автокъщата.
                        Просто изчаквам развитието.
                        А да я продам в тоя вид - абсурд. Това значи да набутам някого в същия джаз, съвест, чест и достойнство имам останали все някакви, та няма как да стане тая.
                        Най-много да иде за вторични, но ако само двг и е проблема ще гледаме дали не може да се смени, понеже така или иначе тя половината вече е пипната ..

                        Да, в СФ има автосервиз на всеки ъгъл, но качеството... нали. Ама какво да направя, че от някъде си нашите по комунизма са ги пратили тук, и са останали? И на мен би ми се искало да живеех в Пловдив, Ловеч, Чепеларе или Русе, ама - на. Взели са им всичко с оня закон, дето не можело да имаш повече от дено на твое име, посадили са ги тук в бетонната джунгла и..
                        Ако върнат Софийското жителство, с удоволствие бих го заменила за една къща на село и двор с домати и кокошки.

                        А как точно се намира "доверен сервиз"? В смисъл извинявам се, ама трябва да съм женена за механик, или какво? Някак започвам да се чувствам виновна сякаш, че нямам "доверен сервиз". Мии.. не, не съм виновна, за много други неща нося отговорност на тоя свят, ама не и за това. Средата ми е такава - нямам автоманиаци около мен, нямам мъже-роднини, приятелите ми само карат, и повечето даже не карат коли .. стихията ни е другаде. C'est la vie.
                        Нито се упреквам, че имам навика когато не се обръща сериозно внимание на констатираните от мен проблеми да сменям сервиза, докато намеря човек, който слуша какво говоря. Нервиращо е, времеемко, струва скъпо, но накрая, когато се намери точното място всичко е песен.

                        Или просто съм си дете-идиотче от малка. Ето, илюстрация.
                        Имах едно време един познат, имаше фирма за електроника. И уж през тях си КУПИХ лаптоп, който се оказа ебати бракмата. Мина се време, една две години, и лаптопа се разпадна едва ли не от самосебе си. И си говорим, нали, обсъждаме го и коментарът и на двамата беше "А, ми те тия са си боклучави, вярно е". И аз питам - ок, като знаеш, че са боклуци, защо не каза да не давам пари? Щото за половин от цената отгоре щях да взема леново примерно, а тогава леново си бяха качество. И отговорът: "Е, то нищо лично, ама аз нали съм бизнесмен". WTF
                        Таа .. доверен - доверен, колко да е доверен.

                        Да не говорим, че от места, където мои приятели са били супер доволни аз имам отвратителни впечатления, и сщо така ме е страх да пращам хора където аз съм останала доволна, щото после на мен ми пилят.
                        Това "доверен сервиз" е като "умна блондинка", ако извините безвкусната шега, има го, ама аз не познавам лично някой, който го е виждал.

                        И да отбележа - лежах и лазих под разни коли по автокъщите като пълен идиот един месец, докато накрая избера тоя точно екземпляр, който в сервиза преди покупката гледаха, и дойдоха и от съседния сервиз, щото си говорим, нали, и 4 човека (вкл и човек, който работи коли, но не е изобщо от тоя сервиз) казаха "да, много е добре колата". Е, нали уж са професионалисти и това им е работата, и ме е завел познат при тях на първо място, заради което би трябвало още повече да им вярвам, де да знам.

                        Колегата от форума.. не го познавам, нямам тая чест, но каква е гаранцията, че човек, когото никога не съм виждала ще се справи по-добре от хора, с които съм работила преди? Или ще има по-добри намерения?

                        Мисълта ми завива в неприятна посока. Не са видели? Видели са, но са решили да я взема и да я правят, че да имат повече работа? Смотани са? Не са гледали изобщо? Джамбазинът е супер-добър в маскирането?

                        И.. да, типично всеки говори супер авторитетно, знаещо и разбиращо. Тупа се в гърдите и отрича до дупка всичко казано от някой друг.

                        Аз от коли не разбирам, но работя с информация. Източниците трябва да са легитимни, информацията във вид на факти, научно обосновани, а не "една жена каза", тестовете да са чисти и с константни резултати с предварително фиксирани условия.

                        И изобщо - проблемът не е само с тая кола мойта, това е просто сиптом на един вид особено безхаберие, наше си явление е, и всеки малко или много го е проявявал.
                        Ядосах се.
                        Последна редакция от gattanegra; 08.04.2021, 16:02.
                        Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                        Коментар


                          #27
                          Написаното от теб затвърждава мнението ми за новата кола. Ако искаш да караш недеждна кола без да имаш технически умения и без познати с такива, това е решението.
                          Аз мога да си позволя да карам стара кола и да я поддържам в отлично състояние благодарение на техническите ми умения и знания. Ако ги нямах, въобще не бих се колебал за ново дъстерче.
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            #28
                            Написаното от теб затвърждава мнението ми за новата кола. Ако искаш да караш недеждна кола без да имаш технически умения и без познати с такива, това е решението.
                            Аз мога да си позволя да карам стара кола и да я поддържам в отлично състояние благодарение на техническите ми умения и знания. Ако ги нямах, въобще не бих се колебал за ново дъстерче.
                            https://www.engine-specs.net/suzuki/m16a.html
                            Така като се замисля съм под 500 мл / 1000 км


                            Абе да, бяла дачия, страшна дамска количка. И като я сурна по дупките на Карадере или по балкана и като я паркирам навън из люлин или дружба някъде и до там. Че и не само.
                            Да не говорим за малоумните задължителни застраховки.
                            А и в тая криза - аз работя в един от най-сигурните бизнеси, но пак, от миналата година никой нищо не знае. Не бих се набутала с толкова голям кредит към банката, честно казано ако реша да го правя, ще си купя имот.

                            И друго - докато не започнат да режат ръце за кражба аз нова кола няма да купувам.
                            Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                            Коментар


                              #29
                              Ами вложи още малко пари и направи ремонт на мотора.

                              Колкото до кражба - Дачия не я крадат.
                              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                              Коментар


                                #30
                                Става доста off topic, ама не мога да не се съглася с колегата muns61

                                Коментар

                                Working...
                                X