Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ГИ на седичи - изпарителя къде?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ГИ на седичи - изпарителя къде?

    Привет, колеги,
    Моля, ако сте със Седичи с газов инжекцион - къде е монтиран изпарителя!?
    Някоя и друга снимка доста ще ми помогне.
    Предварително благодаря!
    Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

    #2
    Здравейте! От ляво на акумулатора е при мене.
    Прикачени файлове
    Последна редакция от mx rider; 30.03.2021, 14:06.
    Fiat Sedici

    Коментар


      #3
      благодаря.
      При мен е високо в дясно (срещу колата ако си-вляво) и май за това прави проблеми. исках да сравня просто.
      май при мен е по-високо
      Click image for larger version

Name:	20210322_172208.jpg
Views:	1
Size:	342,9 KB
ID:	2099107.
      Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

      Коментар


        #4
        Проблеми?
        Fiat Sedici

        Коментар


          #5
          Търси се причината да изхвърля антифриза. Събира го в компенсаторния съд и го маже под капака, а не го всмуква обратно.
          Според теста на снимката има проблем с гарнитурата най-малко. Оставих я да я правят в моя си сервиз (тестът е правен другаде) и ми заявиха, че те също правили тест и нямало такъв проблем.
          Шунтираха газовата и май сега не яде антифриза (минати са 600 км основно извънградско тип планински с много завои) и като че ли антифриза си е там - не го мята през капачката както преди. Според тях изпарителя е мега високо. Та търся къде ги слагат хората по другите коли.
          Преди това упражнение в компенсаторния съд имаше до ръба, а радиатора празен до степен да загрее. При наливане побра 2-3 литра, след 500 км пак същото. Аз от всичко прочетено се бях примирила, че ще се отваря двг, ма дано се развмине, знам ли..
          Предишната драма - чекът светваше на 400 км я излекуваха с чистене на дросел. След смяна на ламбда предна пак светкаше. Абе изобщо не ми е скучно
          Последна редакция от gattanegra; 30.03.2021, 16:40.
          Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

          Коментар


            #6
            Нова ли е газовата? Пробвахте ли с нова капачка ? Горивната смес как е?
            Fiat Sedici

            Коментар


              #7
              mx rider написа: Преглед на мнението
              Нова ли е газовата?
              газовата беше на предишната ми кола, преместиха я същите, които я монтираха. Ударих предната кола до тотал-щета месец след монтажа (късмет, ко да прайш) .
              Но чекът си светкаше и преди да я сложат.
              Свети за ламбди предна и задна, за катализатор, за бедна смес и не помня още.

              Пробвахте ли с нова капачка ?
              да, сега е нова

              Горивната смес как е?
              беше бедна преди, сега не е мерена.

              Ох, да започна от началото, бива ли.

              Август 28 2020 взех колата от автокъща. Гледаха я в сервиза (1ви сервиз), където преди водих (веднъж, по препоръка от познат, щото преди ходих в официалния, но колата беше на 25г и отказаха да съм им клиент повече, това е друга история!) предната кола, която ударих до тотал щета.
              Казаха, че е ОК. И други коли били виждали от тая къща, ок били (явно съм голЯма кокошка, че не ми светна лампата!)
              Карах я необслужена 10 - 15 дни – моя грешка, ма майстора нямаше време и ми каза, че е ок да карам така (що за идиот съм???)- и забелязах светещия чек след 400 км. В 6+ (2ри сервиз) в Младост я четоха, светел катализатор. Има катализатор и уж работи ок!
              Обслужиха я в първия сервиз - масла, течности, филтри, свещи и кабели (отказаха да сменят спирачната течност!), и антифризът продължи да чезне. Оказа се, че радиаторът е спукан. Чекът си светеше периодично.
              В първия сервиз смениха радиатор и нямам документ още какво - чекът продължи на около 400 км да светва за различни неща. Капачката остана същата на радиатора обаче!. Газаджиите (3ти сервиз) монтираха газовата. Естествено, чекът си светваше на 400 км и антифризът си бягаше. В първия сервиз ми казаха да си карам и да не ми пука - на италианките така им светел чека. !!!. Започна се едно дебнене на чека, на майстора от 1я сервиз му писна от мен, и на мен от него, когато обяви, че можело да изчака маншона на карето , течащ и скъсан.
              ОК, фък ит, отидох в 4ти сервиз - колата тропаше по пътищата, чекът светеше, и тн. Смениха антифриза, маслото, едни тампони и обявиха , че рейката тече, катализатора е ок, но (забравих вече) и да дойда пак кат светне. А, да, и смениха течността на спирачките, щото питах да ги видят, понеже скърцаха. Та тая течност, според тях, била едва ли не фабричната - като боза била.
              То хубаво, ама с тая рейка ме отказаха.
              Ето ме пак при газаджията - нещо дефектно имаше и му разправям аз тия драми. Той викна комшията, с който работи (5ти сервиз), доляха, обезвъздушиха. "Да дойдеш, ако светне" Е, светна, отидох. Смениха маншона, други тампони, маслото и антифриза. И термостата, и водната помпа и датчика на перката и ламбдата-но не и капачката на радиатора. (Аз я смених, щото я строших, с една blueprint 1.1) В петия сервиз установиха, че антифризът е изчезвал, защото пробката на радиатора, сменен в 1 ия сервиз не била завита. Обаче чекът продължи на 400 км да свети, и вече антифризът започна да чезне по описания начин - казанчето пълно, радиатора празен, под капака мазало. В петия сервиз любезно ме уведомиха, че за тоя чек не могат нищо да направят.
              Питах в другата ми тема за сервиз. Питах и в сузуки форума. От там се яви един грамотен човек, който ми разказа тва онова и забеляза, че е бедна сместа и че нямам машинка на фара (ето, значи, защо светел в космоса!) Намерих машинка и отидох в 6ти сервиз. За фарове. Оправиха го, оправиха и още някви тампони и викам - ай ше пробвам и тия. Гледаха, мислиха, изчистиха дросела, и чакаме да светне. Освен, че остана без антифриз в снега на пътя, бушона на газовата изгоря. Газаджият ми обясни, че клемата на батерията била хлабава, та затуй. Той я обслужи там филтри, мембрани, щото бяха минали 10 к км от монтажа, доля, обезвъздуши, пипна нещо - започня да светва на около 400 км и веднага да гасне чека. Ок, ма антифризът все така го губим. Според 6ти сервиз не е гарнитура. Наливам 2л, минавам 500 км, газовата отказва, доливам 2-3 л, газовата тръгва.
              Ходих в 7ми сервиз - снимката с теста е от там.
              В 6ти сервиз я оставих да я отВарят - правили и те тестове няколко - нямало такова нещо. Смениха масло, че беше намаляло, антифриз, капачка на радиатора, термостат и водна помпа.
              Заобиколиха газовата - имало вероятност от тоя изпарител да е - високо бил.
              Май сега за 600 км не е пипала антифриза, но е карано 80 % извънградско - подбалкански и подобни, градското е под 100 км, и то главно на минавате през градове. ЧЕКЪТ НЕ СВЕТИ все още.
              е, това е до тук, с моя Додо.
              Ще карам още 600 на бензин и ако е там антифриза връщаме газовата и отивам да и баят да я преправят.
              (Писна ми!!!)
              Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

              Коментар


                #8
                Много неприятна история! . Катализатора-Трябва да го замените с нов или с резонатор ,защото праха от счупения катализатор минава чрез ЕГР клапана отново през двигателя и го износва мн.бързо!
                Fiat Sedici

                Коментар


                  #9
                  Ами планирам да ида в СБА да измерят изходящите газове преди ГТП - там ще си каже, ако катализаторът има проблем, ще се сменя, то е ясно.
                  Да, неприятна е, защото ми губят времето с тъпотии и догадки и реално не зная на пътя кога ще прегрее и ще вися 1 час да чакам да доливам. Нарочно не им пиша имената, защото за момента не мога да докажа кой как си е оставил ръцете, но всички споменати са в района на Дружба и Слатина в Сф.
                  Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                  Коментар


                    #10
                    Смени мембраните на испарителя или поне тази която пропуска
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      Всички ще помоля да сменят, но как знам дали е от тях?
                      Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                      Коментар


                        #12
                        Той я обслужи там филтри, мембрани, щото бяха минали 10 к км от монтажа, доля, обезвъздуши,

                        От написаното се разбира,че мембраните са нови и би трябвало да няма проблем!

                        обявиха , че рейката тече, катализатора е ок, но (забравих вече) и да дойда пак кат светне. А, да, и смениха течността на спирачките, щото питах да ги видят, понеже скърцаха.

                        Рейката би трябвало да е електрическа и не ми е ясно какво щетече от нея.Поне при мен е такава.
                        Fiat Sedici

                        Коментар


                          #13
                          gattanegra написа: Преглед на мнението
                          благодаря.
                          При мен е високо в дясно (срещу колата ако си-вляво) и май за това прави проблеми. исках да сравня просто.
                          май при мен е по-високо
                          [ATTACH=CONFIG]108779[/ATTACH].
                          Тая снимка показва, че има CO2 в антифриза. Виждал съм поне 2 сервиза където НЕ ЗНАЯТ правилния начин за тестване с този лакмусов тест.
                          Като чета всички проблеми, които са отстранени по конкретния автомобил съм готов на облог от бутилка черно джони литър срещу литър боза, че има теч на изгорели газове.
                          А от всичките 'болежки' дотук , ще е направо чудо ако не е спукана глава, а излезе само гарнитура.
                          Съжалявам за ситуацията, но може да го приемеш, че си платила за да натрупаш опит.
                          Изкупуване на автомобили на добри цени
                          /////

                          Коментар


                            #14
                            Така е. Показва.
                            И имам хипотезата, че сервиз от национална верига с поне три крика прави тест и казва, че няма проблем, срещу тест правен пред сервиз в паянтова конструкция с основна дейност двигатели.
                            ЕСТЕСТВЕНО искам най-доброто за автомобила, то е ясно, но кое е то?
                            Както казах с откачената газова са минати 600 км, ще мина още толкоз и ако не бара антифриза ще върнем газовата да видим тогава.
                            АЗ съм съгласна, че вероятно е това проблема, но съгласете се - мантрата обикновено е рейка или глава, нали, а тези пък - те правят глави и т.н.т , но пък не искали да я отварят, ако няма смисъл.
                            Тъпо се чувствам, определено. И честно не знам какво да правя.
                            За сега обаче, вече имах два гаранционно покрити дефекта в тая газова, дано това поведение наистина е от нея, че нямам вече нерви.
                            Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                            Коментар


                              #15
                              Аз тук виждам една ваша голяма грешка, 1-ви, 2-ри.......N-ти сервиз!Намерете си кадърен майстор и му се доверете, един за бензина и един за газта.Може и 2 в 1 да е.
                              Първо трябва да се решат проблемите на бензин(ако има) и след това да се прави газта.
                              Газта изгаря с малко по-висока температура от бензина.В резултат на това, ако има малък пробив в гарнитурата на главата, този пробив може да надува антифриза като е на газ колата, а като е на бензин всичко да е нормално.Възможно е и изпаритела на газовата да вкарва газ в антифриза.Това при условие, че газта и антифриза в изпаритела са разделени с мембрана/гумено уплътнение.
                              Само гадая!
                              OVB X18XE1 седан+ГИ

                              Коментар

                              Working...
                              X