Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати 31 до 36 от 36

Тема: ГИ на седичи - изпарителя къде?

Кара ролкови кънки Аватарът на gattanegra
    Регистр. на
    26.08.2020
    Така е, ма нали е форум, случва се.
    Последна промяна от gattanegra : 08.04.2021 в 20:47
    Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

Кара Фиат
    Регистр. на
    13.07.2015
    Цитат gattanegra написа: Преглед на мнението
    ...
    Колата е непровадаема вече, понеже твърде много инвестирах в нея....
    Сега виждал съм кола за над 50000 след 6 години и 'вложени' по разпечатка на официалния сервиз 14 000 да се продава за 22 000.
    ти наистина ли мислиш, че си 'вложила'.
    Съветвам те приятелски да преосмислиш принципно тези ситуации с 'влагане' на пари в автомобил.
    Влага се само в класическа кола , която си повишава стойността, другото е 'разходи за консумативи'. И да - двигателя отдавна се брои консуматив в модерните автомобили, от около 15 - 20 години

...
    ....
    А как точно се намира "доверен сервиз"?
    ...
    Търсиш нормален, съвестен човек. НЕ официален сервиз, не супер дупер оборудван сервиз, не скъп сервиз и не евтин сервиз. Просто нормален съвестен човек. и ДА - това не е лесно.
    Дори се сещам за един в Сф, но доколкото знам има много работа, работи сам и се чака по над месец при него - тоест не е за теб.

И за ситуацията с лаптопа е същото - търсиш човек с чест и съвест. Очевадно този дето го описваш не е бил такъв. Поне по думите ти аз такъв извод си правя.

...
    ....
    "Е, то нищо лично, ама аз нали съм бизнесмен".
    ...
    Може да му кажеш, че се е объркал - не е бизнесмен а дребен търгаш-мошеник.

...
    Колегата от форума.. не го познавам, нямам тая чест, но каква е гаранцията, че човек, когото никога не съм виждала ще се справи по-добре от хора, с които съм работила преди? Или ще има по-добри намерения?
    ...
    Аз лично не съм се срещал с него. Писали сме си тук, дори сме 'се карали', но той е във този форум от много години и такова име си е създал. Човека прави името, а не обратното.

А също напиши в гугъл --> подбор автомобили - има си резултати. Топлата вода е отдавна открита.

Само да хвърля едно бързо мнение.
    Мисля, че всичко ти идва от газта. При избила гарнитура/спукана глава/блок и т.н. пада компресията в даден цилиндър/и и горивото не може да се сгъсти и смеси правилно, следователно и не изгаря напълно, което ламбда сондата отчита като богата смес. При теб щом е бедна, най-вероятно наистина е била бенда. Бензиновия компютър е проектиран да компенсира за богата/бедна смес в даден диапазон, тъй като си на газ е възможно да си излязла от този диапазон, компютъра да е стигнал до заключение, че щом не може да компенсира, проблема е в измерването на сместа, а именно в сондата. Бедната смес би обяснила и избила гарнитура, защото при изгарянето на бенда горивна смес, температурата в цилиндрите е много по-висока. Като комбинираме това, по-високата температура на изгаряне на газта (както вече беше споменато в тази тема) и че тези мотори не са известни с "държане на газ", много вероятно това да е направило проблема. Също така би обяснило и проблемите с катализатора и повишения разход на масло при работа на газ.

Впрочем каква е газовата? Дюзите? От каква кола е свалена?

Регистр. на
    26.08.2020
    Цитат JTR написа: Преглед на мнението
    ...
    Газовата е купена с опция за преместване и преместена от същите, от които я купих - те са я демонтирали от старата ми кола и сложили на новата. Ще потърся разбивката на чаркалаците и ще напиша. Тоест мисълта ми е, че те са я слагали, те са я сваляли и слагали пак, та би трябвало да имат идея ако нещо не е за там. Помля, че нещо маркучи удължаваха и чарк един смениха, че бил трябвало да е друг.

Обаче течащия радиатор и светещия чек си бяха налични преди монтажа на газовата, а не са следствие от нея.

За сега от събраната информация мисля, че проблема е в гарнитура и уплътнения, а газовата е съвсем друг проблем.
    Нооо.. те дори не са я отворили още, та нямам новини.
    Ще ви държа в течение.

Цитат PM_u_bo написа:
    ...
    Така де, историята мълчи за развоя на лаптопския разговор. Исках да кажа, че змия в ръкава разбираш, че имаш, когато те ухапе, обикновено не си казват предварително.

Относно "влагането" нещо не сме се разбрали. Имаш екипировка - поддържаш я. Това естествено струва пари.
    При автомобили от тоя клас и с тая цена, риска да се плати до една трета от цената за подобни ремонти при покупка втора употреба е голям и ние всички го знаем. Нищо ново под слънцето.
    Принципно, нали, извинявам се, че не става дума за ретро бижу за 160К в евро, а за посредствен боклук "нов внос", въпрос на приоритети е все пак и на цел на употребата.

Относно намирането на правилния човек - миналата година в средата на локдауна и на цялата мизерия чичо Гугъл не ми намери тия варианти, открих ги постфактум. И както казах - тогава живеех с впечатлението, че имам на кого да се доверя за огледа, което явно не е било съвсем така - джамбазинът е бил по-изобретателен явно, от очакваното. В интерес на истината, пазарът беше доста постен, сега не съм проверявала как е, но в оня момент това беше налично - това взех. Ако реша да взимам друго седичи, ще го потърся колегата, дано се съгласи да съдейства при съответните условия.

Някой ден, като одъртея и си разказвам спомените на внуците, за голямата Пандемия от 2020г и последните бастиони на дивото къмпингуване, супата с кашкавал и как за пръв и единствен път в живота си си забравих картата на банкомат, щях да пукна в най-нелепата автомобилна катастрофа в историята и освен това ме и глобиха, ще включа освен историята за 12 часовото си прибиране с влак от морето И за Додо - фиатът с големите претенции.
    Последна промяна от gattanegra : 09.04.2021 в 15:53

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Щом на газ надува повече, много е вероятно изпарителят да вкарва газ в антифриза.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Регистр. на
    26.08.2020
    Цитат muns61 написа: Преглед на мнението
    Щом на газ надува повече, много е вероятно изпарителят да вкарва газ в антифриза.
    Хм, ми на мен ми увря главата за газова миналата година, преди това си карах на бензин. Повечето ми познати с газови все някакви проблеми имат - дюзи, муфи, запушвания, всякаква алабала, та се колебаех.
    И общо взето нямам много познания на тая тема - теоретично знам, че би трябвало в изпарителя (моя) да има някаква мембрана, която не позволява двете да се смесят, но осигурява температурата на газта, и именно заради това, когато остане колата без охладителна течност, газта не може да мине в правилното агрегатно състояние, от което следва прекъсването на подаването на газ към двг и колата сама си минава на бензин.
    Тоест за да вкарва газ в антифриза (кое от дветее с по-голямо налягане, газта, нали?) мембраната ще да е прецакана. Или тялото на изпарителя е спукано?
    Лошото е, че те я сменяха, мембраната, ама нещата си останаха същите.
    Принципно не ми се искаше И за това да научавам всичките подробности, ма като се обадят да кажат какво става с тоя нещастен двигател, ще ми спихне нервната система, щото сега просто не мога да си го причиня тва, и ще взема да се зачета подробно как работи тая дяволия и как е устроена.
    И, естествено ще се започне с "тоя компютър не е подходящ", "тая снадка е калпава", "тая клема не е изолирана" , "тва не минва правилно" и т.н. неща, които в момента, нали не ги зная добре, не ме притесняват толкова. Блажени са невежите, докато не им изгори бушона (дето не знаят къде е) на газовата насред гората, а бензинът е на косъм достатъчен до най-близката бензиностанция.
    Искаше ми се за разнообразие да не знам на изуст поне тоя куп информация, щото ток и газ гледам да не пипам във всекидневния си живот.
    Едно по едно.

Почистена от излишния спам!
    Модераторски екип на fiatforum.bg

Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Тема: ГИ на седичи - изпарителя къде?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •