Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат стило - таван

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат стило - таван

    Здравейте, не можах да намеря темата която ме интересува за това се извинявам че пиша в този раздел. Някой можели да ми хелпне с инфо как се сваля тавана на стило 3врато. Махнал съм дръжките, плафоните, предните кори - тея които са дългите които са към предното стъкло, махнал съм панелчетата на коланите и също задните кори към прозорците. Обаче като почна да свалям тавана... то се гъне братлета и имам чуството че ще го счупя не мога да видя дали още неща го държат тоя таван !!! и за това за всеки случай съм го оставил и реших да питам някой тук дали има опит в тази работа Тъсхи в нета клипчето или схеми амааа и там не намерих. Голям аутсайдер се оказа стилото .

    #2
    На Марея комби помагах да свалят тавана и се оказа че е и лепен няма да се учудя и на стилото да са цапнали една мистрия полиуретан.Бях забил една шпатула на една сопа бърках и отлепях.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      dani389 написа: Преглед на мнението
      На Марея комби помагах да свалят тавана и се оказа че е и лепен няма да се учудя и на стилото да са цапнали една мистрия полиуретан.Бях забил една шпатула на една сопа бърках и отлепях.
      Оправих се. Не не е лепен ама се оказа че имаше един скрит болт под самото гумено уплътнение до страничния прозорец .

      Коментар


        #4
        Да, затова се валят и гумените уплътнения. Иначе си излиза лесно.
        Защо го смъкваш? Ще сменяш тапицерията ли?
        Наскоро правих подобно упражнение, но го дадох на майстор. Той толкова трудно махнал остатъчния дунапрен със старото лепило, че не иска да чуе повече за стило!
        Иначе си стана съвсем прилично за 150 лв, но почти месец се усещаше миризмата на разтворителите, дето е използвал.
        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

        Коментар


          #5
          Не зная как е Стило-то, на няколко коли съм махал остатъците по кората с водоструйка. Става перфектно.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            dabadaba написа: Преглед на мнението
            Да, затова се валят и гумените уплътнения. Иначе си излиза лесно.
            Защо го смъкваш? Ще сменяш тапицерията ли?
            Наскоро правих подобно упражнение, но го дадох на майстор. Той толкова трудно махнал остатъчния дунапрен със старото лепило, че не иска да чуе повече за стило!
            Иначе си стана съвсем прилично за 150 лв, но почти месец се усещаше миризмата на разтворителите, дето е използвал.
            Ами да смених тапицерията. Тоест един приятел се занимава с това иии ми го направи. Сега само трябва да го черпя 2 водки и съм цар . Много добре ми го направи. Аз бях до него и видях какъв ужас е ! Както бях решил сам да го правя... добре че не се хванах. То си има много чалаъми там и е трудоемко. 6 часа му трябваше на моя човек да го направи ама в крайна сметка си стана супер!

            Коментар

            Working...
            X