Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум в купето от вятър след 100 км.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Облепих всичко с хартиено тиксо,всички фуги и все тая,от къде може да е другаде,не знам вече,много пари набих в тази кола и не ми се продава,иначе бих я продал че ми писна от този фиат,честно.Има ли смисъл да сменям уплатненията на вратите .Колегата по горе каза че при него не се чува вятър,силно почвам да се съмнявам вече,май тази кола е с отвратителна изолация.Ако има още някой който кара браво 2 да каже шумна ли е ,за да знам какво да я правя тази кола.В крайна сметка отиват нещата на продаване.

    Коментар


      #17
      Имаш ли рейлинг на покрива?
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #18
        Не,нямам

        Коментар


          #19
          Колеги приключи сагата с бравото,сервиза всичко облепи с шумоизолационна лента и пак вятъра се чува,становище,лоша аеродинамика,явно така си е колата.

          Коментар


            #20
            E,ати сервиза! Смени сервиза Колега!
            Fiat Sedici

            Коментар


              #21
              Пред мен облепиха всички фуги колега и все тая,включително и предното стъкло,явно са си такива колите,вече съм убеден че всички браво са такива,след 100 се чува вятъра от вън ,явно стъклото е тънко и всичко минава от там.Защо да го сменям сервиза като пред мен облепиха цялата лява страна включително и от вътре ,и шумът си остана,което означава че просто колата като модел е такава.Почнаха да я карат,аз бях вътре,толкова ли тези коли са рядки да сподели някой който кара да каже така ли е,но явно са такива.Няма логика при всичко облепено пак да се чува вятъра ,то просто няма от къде да влезне, когато всичко е изолирано,все пак е фиат,имам и пунто 2 голямо куче е,тази е кашкавалена кола просто,чуплива и проблемна.

              Коментар


                #22
                Fiat Bravo 2 1.4l.120hp -2008г. Няма никакво :свистене; шумове при 100км/ч ,а даже и в доста по-високи км/ч!
                Fiat Sedici

                Коментар


                  #23
                  Благодаря ти,шума се чува от страничното стъкло,категорично.Въпроса е как е възможно,всичко облепено,и като вдигна на 90 се чува силно съпротивлението ,вятъра от вън доста силно,какво друго да направя и аз не знам.Някой има ли идей,дразнещо е просто когато излезнеш на магистрала.Ако имате и някой който може да отстрани това нещо,ще съм ви благодарен.Нещата отиват на продаване просто,измъчих се с тази кола.Нещо определено не е наред но .......какво е,не знам.Нямам някой познат с браво 2 ,да направи едно кръгче да преценя така ли е,може пак да е така,рядки модели са.Ако някой е съгласен ще заплатя за идването и кръгчето,няма проблем)).От София съм.
                  Последна редакция от Bravoo; 25.04.2021, 10:32.

                  Коментар


                    #24
                    Колега нямам желание да те убеждавам че колата ти не е в ред,ти явно си решил че ти идва в повече някакъв странен шум или свистене.Имам 2 такива автомобила и се карат 11г нон стоп.Че за класа си са шумни е факт но не ме дразни защото е поносим в сравнение с други от същия клас.Карах и голф 5 и ауди а3 все след 2010 и мога да ти кажа че разлика няма(една идея по тихо е аудито до към 140).Свали лявото огледало и виж дали стои уплътнението му,защото ако е имало интервенция от лявата страна може да не е поставено като хората.Можеш да охлабиш 2та болта които държат вратата и да я повдигнеш със 1-2мм нагоре,лесно е но ти трябва 15ка гаечен ключ и приятел за да я регулирате.Едва ли твоята кола е по различна от нашите така че решение винаги има,продажбата е най лесния вариант.За да си сигурен че не е от предното стъкло(не е отлепено)със кокалчетата на ръката почукни по местата на които се лепи към купето,трябва да се чува плътен звук.И малко да се чува че хлопа на кухо(разбирай отлепено)потърси някой автостъклар.Това е от мен,питай ако има какво още тел ми е 0898585140 Ангел
                    198mjet Bravo

                    Коментар


                      #25
                      Аз също за последно само ще напиша, че въздуха може да минава от всякъде. Включително може да навлиза някъде от долу или отпред и след това да влиза по вратите и т.н
                      Но явно колегата е решил и така, затова няма смисъл.

                      Коментар


                        #26
                        Колеги благодаря,аз карам и пунто 2000 год,и такова нещо няма,а това се чудя как кола 2000 год.всичко е ок,сега кола 2011 год.е доста,доста по шумна.Когато се вдигне 120 км.се чува свистене все едно вятър минава през някаква дупчица и свири,че не е така,ясно е,и че има някакъв проблем и това е ясно,колата няма удари..И все пак ,благодаря за съветите.Тук ,просто питам дали и вашите коли(браво)са така,а тук имам чувството че ми се карате,но българска черта,няма начение.Много се извинявам и аз съм карал и ситроен 2 генерация и пежо 308, и аз мога да направя сравнението,че нещо не е така, не е .Но,това е.
                        Последна редакция от Bravoo; 02.05.2021, 01:00.

                        Коментар


                          #27
                          Никой на никой не се кара, просто колегите казват, че има проблем и това най вероятно е така. Защото няма как да свири автомобила от завода. Нещо някъде не е сложено както трябва и се създава този проблем.

                          Коментар


                            #28
                            Да,така си е.Чува се в лявата колона където пише airbag,от дясно същото но по слабо.Колата не е удряна,карал съм на сервиз вече 5 пъти,тест драйв,всички са на мнение че колата не е наред,след 60-70 км.почва в колоната да се чува вятър,но това е,,,,,за сега никой не открива какво е.

                            Коментар


                              #29
                              4 годинки и около над 60 000 км. търкалям моето Браво 1.4 90 коня със сравнително ниското оборудване и не съм забелязал никакво свистене дори при каране с 140-150км/ч. Проблемът си е при теб някъде. Дали ще е провиснала/изкривена врата или нещо друго, но проблемът не е от колата и нейната аеродинамика.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар


                                #30
                                Категорично си прав.Въпроса е че тези неща трудно се откриват.Нормално е ,при по висока скорост да се чува леко съпротивлението на вятъра,но при мен е прекалено много.

                                Коментар

                                Working...
                                X