Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум в купето от вятър след 100 км.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум в купето от вятър след 100 км.

    Здравейте,карам фиат браво 2,2010 -Дизел.Когато вдигна над 100 км.се чува свистене в лявата страна от към шофьора и е адски дразнещо.Все едно има някаква дупка.Ако някой е имал същият проблем моля споделете ще съм ви благодарен,на магистрала адски дразнещо.Имам и пунто 2000 год.няма такова нещо.Махнах капачето на външното огледало имаше дупка от където минава кабела сложих дунапрен,и същата работа.Предполагам че някой е имал същият проблем и ще се радвам да помогне.При фиат обикновено всичко лошо е серийно.

    #2
    Най-вероятно някое уплътнение не работи на 100% и от там ти идва шума. Другия вариант удар и недобър ремонт или пък умора на материала . Закарай колата при добър тенекеджия за да я огледа. Наи-вероятно ще намери от къде духа. Може пък да се разминеш с напасване на врата или смяна на уплътнение.
    Някъде съм гледал клипове за проверка на изолируемостта на купето. Пускат дим вътре в колата и гледат от къде ще излезе.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Благодаря ти много,ще я закарам.Всъщност преди покупката я закарах на сервиз и твърдо казаха че не е удряна.Шумът идва от горната част на колата ,някъде от към външното огледало ,но не мога да хвана от ъде точно.Иначе някой който кара браво 2 имате ли го този проблем?Това с дима е хитър вариант но знае ли някой къде извършват тази услуга и контакт.От София съм.

      Коментар


        #4
        Челното стъкло ако е сменяно може да е от него.
        Не добре монтирано.

        Коментар


          #5
          Не е сменяно,пише си фиат

          Коментар


            #6
            Облепи отвън вратата с тиксо и челоното стъкло, последователно за да разбереш от къде идва проблема.

            Коментар


              #7
              Ясно,ще го направя.Благодаря ти.

              Коментар


                #8
                Колеги ,ако някой има браво 2 споделете след100 много ли с чува вятъра от вън.Да не би да си е така.Облепих всичко с стиксо,и все тая.Имам Пунто 2000 год,не е така,да е би лоша аеродинамика?

                Коментар


                  #9
                  Здравей,
                  Имам Браво 2 от две години, не съм забелязал такъв проблем даже и при 140км/ч.
                  Погледни уплътнението на вратите пред страничните огледала.

                  Коментар


                    #10
                    Ами то се чува от към предното стъкло при това доста силно,И при скорост от 120 км,се чува леко свистене.Ако е от уплатнението на вратата,как да разбера?Определено шумът идва от стъклото,но знам ли много трудно мога да разбера.Аз облепих с хартиено тиксо шофьорската врата и страничното огледало,все тая.Предната врата ,също .Ако е от уплатнението логично би трябвало след тиксото да спре,а то си продължава да се чува много силно вятъра след 80км.Определено нещо не е наред,но как ще открия,много труден въпрос.А ме дразни ужасно при 120 км.се чува все едно съм отворил леко прозореца.Има ли опция некоя клапа на парното да не затваря и да се чува,така?Съмнявам се много.

                    Коментар


                      #11
                      Вземи от аптека един стетоскоп, махни накрайника, дай някой да кара над 100 км/ч и седиш отпред и с края на тръбичката намираш от къде ТОЧНО шуми.
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря ти,но мисля че много трудно бих се справил по този начин,трудно в София се подържа някъде постоянно 100 км,за да изследвам.Все пак ти благодаря,но ще трябва доста по бърза преценка,защото трудно ще е много време да се подържа 100км.

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря ти,но мисля че много трудно бих се справил по този начин,трудно в София се подържа някъде постоянно 100 км,за да изследвам.Все пак ти благодаря,но ще трябва доста по бърза преценка,защото трудно ще е много време да се подържа 100км.
                          Северна скоростна тангента.
                          Изкупуване на автомобили на добри цени
                          /////

                          Коментар


                            #14
                            Някой може ли да ми даде добър сервиз или човек който наистина разбира,ако имате тел,да отстраня този проблем,че на дълго не се кара много се чува.Благодаря на всички който могат да помогнат с точния сервиз или човек.

                            Коментар


                              #15
                              Някой може ли да ми даде добър сервиз или човек който наистина разбира,ако имате тел,да отстраня този проблем,че на дълго не се кара много се чува.Благодаря на всички който могат да помогнат с точния сервиз или човек.
                              Имате ЛС

                              Коментар

                              Working...
                              X