Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диагностика на фиат мултиджет 1.3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    не беше много много мръсен, но клапата яко блокирала, доста почуквах да я раздвижа (с по мека част, да не я нараня оста) и в началото както се премести така остава. Но тая тръба към колектора, явно съм я разместил, изкривил леко, няма слагане, накрая я сложих и пак духа от нея, и поксипол я намазах. Не виждам разлика във вървенето, единия болт не сложих на дроселовата клапа - та може малко въздух да смуче от там (после го намерих и утре ще го завия). Сега ЕГР-а ми отваря на 42 %, преди изписваше 67 % (макар че не виждах как е отварял) и не знам на колко трябва да отваря !!! Но не е за пред блока ремонт! А гаража ми е далеко.

    Коментар


      #17
      Това, че е пишело че е отворен не значи че е отварял реално според мен. Моя пишеше, че е 97% отворен, при блокирал затворен, след което компа го изключваше. Като пуснеш лог и караш се вижда дали работи - като дадеш газ трабва да затваря напълно, като пускаш газта/спреш отваря. На 1.9 се сваля с 6 болта за 5 мин. и не ти трябва гараж.
      Fiat Croma II 1.9. 16v Multijet, 2005
      Alfa Romeo 147 1.6 T.S ECO 16v, 2003

      Коментар


        #18
        Сигурен съм че не е имало как да отваря, защото видях как е блокирал, едва го раздвижих. Но и преди си ми падаше на 2 % като дам газ и на място след време - се едно си работеше. Само не знам сега на колко е редно да отваря, това 42% ми се вижда малко. Да завия и това болтче, че ми се вижда мудна, сякаш пак дърпа въздух от някъде и чакам да видя дали ще светне чека. Не знам от къде да намеря какви трябва да са стойностите на датчиците, МАФ, МАП, ЕГР и т.н., а диагностики имам 3 вида. голямо ровене търсих и няма качено някъде и описано ?

        Коментар


          #19
          При Multiecuscan ,Alfaobd има желана стойност и измерена стойност за тези неща ( Маф и Мап със сигурност за ЕГР не съм сигурен) .

          Коментар


            #20
            А тази програма има ли я безплатна за андроид и с какъв елм да я ползвам, 4-та диагностика ще ми дойде в повече

            Коментар


              #21
              Има я в нета,Елма ми е от Китай версия 2.1 за към 22 лв, но за сега стават почти всички имам wifi и той чете .

              Коментар


                #22
                днес поръчах елм 2.2 от китай, ще ровя някой ден за стара версия за андроид, но нещо изкарва някаква само демо версия за сега

                Коментар


                  #23
                  Пробвай в браузъра нещо от рода на alfaobd 2.1.7.6

                  Коментар

                  Working...
                  X