Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скърцане в кормилния прът - понякога

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скърцане в кормилния прът - понякога

    Здравейте, колеги, от време на време ме преследва този проблем. От както съм взел колата бих казал, че съвсем леко се е увеличило, вече почти 2 години. Не винаги, а понякога се чува едно проскърцване. Все едно се търкат две повърхности, не е хрущене или стържене отчетливо на метал. От начало си помислих, че може да са лагерите на тампоните на амортисьорите, но звукът не е от там, съвсем ясно се чува от кормилния прът Няма никакви хлабини или потракване да ме съмнява карето на волана. Вчера го имаше шумът и то ясно отчетлив, като въртя на място също се проявява, най-много го усещам, като въртя да паркирам с ниска скорост, с по-висока скорост не се върти толкова интензивно воланът и няма никакъв шум. Вчера половин час си скърцах, днес не мога да го накарам да скръцне При запалена кола, като се върти воланът на произволни места вчера се чуваше, имам чувство, че с изскърцването все едно воланът не се върти нормално плавно, но е съвсем слабо и може да е внушение. Днес всякак опитах пак да възпроизведа звука и го няма. Започвам да си мисля, че се проявява при студено време, а при топло изчезва, да не е някой маншон долу на купето, където излиза пръта към рейката и някоя гума да се втърдява от студа и да започва да издава звуци? Колата е абсолютно здрава, ходовата част е бетон. Преди да закарам да я правят искам поне някакви насоки да имам Тези проблеми са си доста неприятни, кога ги има, кога ги няма. Така четох една тема един колега от форума стигнал от няма нищо до смяна на рейка със същия проблем
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Аз съм с Браво2 1,9jtd 8v 120 коня. Имам същото поскърцване особено когато карам назад, след консултация в сервиз ми казаха че електрическите рейки са си шумни и да си я карам спокойно. В интерес на истината за две
    годинии нито се е увеличило нито е намаляло. При мен се появява при топло време. Един два пъти със спринцовка съм пръскал малко масло в долният край на пръта, но не съм сигурен в ефекта. Сервиза в който попитах е с най-висок рейтинг за София от форума и от направените ми неща досега (трети Фиат) е напълно оправдано.
    Последна редакция от kiriluz1; 14.03.2021, 18:36.

    Коментар


      #3
      Това е странното, да, че не се увеличава, не го чувам вече, понякога се обади веднъж-два пъти. От къде идва шумът, не ми се вярва това да е нормално. В долният край е карето и вече излиза навън от купето, да не скърца в гумата, която уплътнява отвора в купето? След като си пръскал има ли промяна или пак същото?
      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

      Коментар


        #4
        Може сензор положение волан - има едни мини пластини стържат по една платка.https://sedefcha.blogspot.com/2013/03/5-53.html
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Скърцането е долу в самата рейка,при мен е когато съвсем леко мръдна волана около изправени колела и както казах,когато карам назад. Със спринцовка с игла пълна с двигателно масло като че ли изчезва за известно време.

          Коментар


            #6
            Говорих днес с едно момче, има си някакъв слаб звук точно от мотора на ел. усилвателя при въртене на волана. При мен скърцането се появявя, като карам по продължително колата. Все още наблюдавам, дали като е топло времето или като позагрее нещо по ел. мотора. Шумът го няма през повечето време. Ако беше нещо свързано с рейката нямаше ли шумът да е постоянен? На студена кола никога го няма, след поне 10-15 км шофиране понякога го има, понякога не?
            кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
            кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

            Коментар


              #7
              Нещо такова е и при мен,като по-често го чувам лятно време и след като съм покарал. И интересното е че е при много леко помръдване на волана когато е изправен,ако завъртя рязко или не е изправен не се чува.
              Последна редакция от kiriluz1; 24.03.2021, 20:54.

              Коментар

              Working...
              X