Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.9 jtd 80 к.с 2002г. Дросел, теч на гориво.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило 1.9 jtd 80 к.с 2002г. Дросел, теч на гориво.

    Здравейте! Пиша Ви във връзка с няколко проблема. Единият е теч на масло от дроселовата клапа. Въпросът ми е дали е нужна подмяната му с нов? Вторият проблем е теч на гориво едно като кутийка точно зад горивната рейка(ако така се нарича). Тука въпросът ми също е дали трябва подмяна или да се сменят някакви уплътнения и аз незнам какво може да се направи? Закачана е на диагностика и грешки няма. Но колата няма мощност в ниските обороти до 1800-1900 няма никой, после дърпа, но не е това което трябва. Също така над 3000 оборота почва едно чудете да тръгне ли да спре ли, а над 3300-3400 започва да омалява ако това е важно. Със затапен егр съм, всички консумативи са сменени преди 2000км. Прилагам и снимки на споменатите места.
    Прикачени файлове
    Последна редакция от angel0223; 13.03.2021, 12:59.

    #2
    Карах същият мотор на пунто, трябва да се закачи да се гледат живи данни, но много прилича на дебитомер. Откачи го да видиш дали ще има промяна без него...
    За другият проблем, не мога да помогна, ама като се замисля и при мен сякаш беше омаслено, много ли тече?

    Коментар


      #3
      Ами тече си от 6 деления на борда съм на 3 и то от както е сменено маслото преди 2000км, но забелязах, че не пада под 3-те точки и преди смяната беше така, но до преди 2 обслужвания нямах този проблем падаше максимум с 2 точки. А относно дебитомера направо ще го сменя той не е сменян или чистен откакто е купена колата (вече 6 години или около 90-100к колиметра

      Коментар


        #4
        Изчисти го първо преди да купуваш, тука във форума имаше тема как се чисти, при мен се оправи вървежа след чистене и не съм го сменял, така продадох колата.
        Според мен трябва да има някаква гарнитура от където тече маслото, виж в е-пер или в някой магазин за части, трябва да могат да ти кажат какви части има там.

        Коментар


          #5
          Това е-пер не го знам какво е. Ти за дросела ли ми казваш да почистя или да дебитомера?

          --- Автоматично слети последователни мнения ---

          А това за горивото знаеш ли как се казва и къде може да е проблема с него?

          Коментар


            #6
            Гугълни и ще видиш какво е - каталог за резервни части...
            Почисти си дебитомера, преди да купуваш нов.
            За горивото съм го пропуснал, обаче нещо се ориентирам какво е това и отдавна не съм виждал такъв мотор, някой друг колега може да изкаже мнение, но като цял теч на гориво не е добре и трябва да го отстраниш...

            Коментар


              #7
              А знаеш ли като сваля дебитомера и дросела да ги почистя, дали е нужно после обучение?

              Коментар


                #8
                Не трябва да го обучаващ. Или поне аз не съм правил такова нещо. Сваляш, чистиш, връщаш го и това е.

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за помоща!

                  Коментар


                    #10
                    angel0223 написа: Преглед на мнението
                    Благодаря за помоща!
                    Маслото в дросела ти е от турбината и картерната вентилация.Черната кутийка както я наричаш събира излишното гориво от помпата ,дюзите и филтъра.Намалява пулсацийте му.Има някъде пукнатина и затова тече.
                    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                    Коментар

                    Working...
                    X