Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задължително ли е да сменя всички клапани.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Спукани водачи няма клапаните вече са сложени притрити с паста както му е реда шлайф се отказах да правя главата не е прегрявана и е в искючително добро състояние .Не мога да намеря с какво усилие се затягат болтовете за 1.6 и на гарнитурата нищо не пише.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #17
      Click image for larger version

Name:	DSC01522.jpg
Views:	3
Size:	377,7 KB
ID:	2099085

      --- Автоматично слети последователни мнения ---

      Click image for larger version

Name:	DSC01522.jpg
Views:	3
Size:	377,7 KB
ID:	2099086

      --- Автоматично слети последователни мнения ---

      Ще се опитам да ти пратя файлClick image for larger version

Name:	DSC01522.jpg
Views:	3
Size:	377,7 KB
ID:	2099087

      --- Автоматично слети последователни мнения ---

      Нещо съм се престарал.За първи път качвам тук снимки.Това е схемата и усилията на стягане.Не ти се бъркам в решението за шлайфа на главата но това се прави винаги когато ремонтираш дълго работил мотор независимо че не е прегряван.
      brava 1.9.jtd 2001
      punto 1.2 sport 1994
      Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

      Коментар


        #18
        Много ти благодаря много ми беше полезен поста ти,разпечатах тъпата гарнитура и няма никакво описание а пък уж е маркова ,майната им китайски боклуци.Важното е че главата е сложена валовете и те + агренажа само един болт на изходящите колектори се скъса ама утре ще оправям положението ако успея.

        --- Автоматично слети последователни мнения ---

        И още един въпрос когато се ценрова ремъка и после направя няколко оборота на ръка ,и искам да му паснат белезите ,трябва ли да се разминават.
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #19
          Не знам за кои белези говориш.На разпределителните валове няма белези ,а от задната им част се махат капачките и се монтира специален инструмент който гарантира че валовете са точно на центровка помежду си.Трябва ти и индикатор за да намериш горна мъртва точка на първи цилиндър при което трябва да съвпаднат двата белега на прозорчето на скоростната кутия над маховика.Блокира се маховика и се разхлабват болтовете на колелата на разпределителните валове.Колелата се завъртат леко по часовниковата стрелка.Ремъка се слага първо на коляновия вал,колелото на маслената помпа,паразитната ролка ,двата вала и на края през обтегача.Обтегача се опъва до крайно положение и се стяга.При така извършената процедура си сигурен че центровката между коляновия и разпределителните валове е точна.След това се стягат болтовете на колелата на разпр. валове и се регулира опъването така,че белезите на обтегача да съвпаднат.
          Ако на първи цилиндър си в горна мъртва точка и сложиш белези на разпределителните валове когато завъртиш коляновия вал на точно два оборота,не на няколко,белезите ще съвпаднат.
          Това е начина на зацепване на ангренажа,при други начини рискуваш да не върви добре колата.
          brava 1.9.jtd 2001
          punto 1.2 sport 1994
          Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

          Коментар


            #20
            Благодаря много точно и разбираемо си обяснил зацепването мнението предполагам и за напред ще е много полезно . Точно по същият начин и аз го зацепих но преди това си направих мои белези докато са блокирани и двата вала. След завъртане после не пасват белезите и точно това питах и доста ремъци съм сменил но когато зацепвам с пети не съм белязал и неми е правило впечатление че се разминават,но като се замисля теоритически е точно така .Днес се надявам вече да я запаля но ако не ми мине котка пътя че на 1.6 за да имаш достъп до главата се вкарваш в голям болтаджиски филм.
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #21
              Запали държи си обороти нромалмо но за преден път се убеждавам че икономията е майка на мизерията . Трябваше да челосам главата сега пуска масло макар че е първо палене може и да се напасне надежда.Сега се започват спирачките 4 диска и накладки маркучи и още дреболии които видя.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар

              Working...
              X