Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задължително ли е да сменя всички клапани.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задължително ли е да сменя всички клапани.

    Ето и снимки както е ясно от заглавието.


    Грешен раздел-> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Прикачени файлове
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    #2
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Да. Мисля че ще е по-ефтино. Може и да се изчукват с последващо шлайфане и притриване но ми се струва че ще легнат по скъпо а и някои кл. не могат да се изправят както трябва
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #4
        Сменяш кривите.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Проверката за крив клапан се прави на; струг, фреза, колонна бормашина /все стабилни машини/ но може и на ръчни бормашини. Кривото се отбелязва от фулмастера и после там се чука с мек чук.Следва шлайфане на 3-те фаски /специални шлайфове/ и притриване / на ръка или с ръчна бормашина/. Давай!
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            Новото си е ново, иначе може да се наложи пак да я отваряш.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              То си е ново, ала точно на фиатски мотор съм попадал на ментак клапани. По-добро от оригиналното няма.
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #8
                Видимо кривите клапани ги изхвърли.Тези ,които мислиш че са прави ги провери някъде където имат машинка за престъргване на клапани ,там ще се види колко са прави.Намери или нови или от стара глава ,но задължително трябва да се пуснат на машинката всички освен ако вземеш нови.Трябва да се проверят и леглата на клапаните .След това се напасват финно с паста.Не изправяй клапани защото има вероянтост след време някой от тях да се скъса,имал съм такъв случай преди време с изправяни преди клапани които се късат и единия се беше забил в буталото ,другия в главата.Жалко че си далече иначе можеше да направиме главата.
                brava 1.9.jtd 2001
                punto 1.2 sport 1994
                Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

                Коментар


                  #9
                  Ако нямаш машинка за клапани претрий по място с малко шлайф паста тези в които се съмняваш и ще си проличи
                  FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                  Коментар


                    #10
                    Абе да имаше сълнение, че един или два са криви та да ги изправя. От снимката се вижда че повече от половината са леж. Като се проверят и останалите, които изглеждат "прави" ще се установи че половината не са. Според мен няма какво да се занимаваш колега. Направо 16 нови и толкоз. Ако са прекалено скъпи, от моргата и така.
                    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                    Коментар


                      #11
                      На буталата личи кой клапан е ударил.
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #12
                        На буталата личи които са удряли са в първи и четвърти цилиндър .Нямах в предвид да изправям клапани а дали ще е по добре да сменя само кривите или всички.А за главата благодаря за помощ ще ми е нужна но ще се опитам да се справя.
                        Последна редакция от dani389; 14.03.2021, 16:50.
                        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                        Коментар


                          #13
                          Притрий ги и ще си покаже
                          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                          Коментар


                            #14
                            Свърши с главоблъсканицата утре пристигат всички гарнитури гумички и 16 нови клапана само водачи не поръчах но моите ми се струват добре,ще видим и помощника на какво мнение ще е.
                            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                            Коментар


                              #15
                              Провери водачите само да няма спукани при най кривите клапани.Най добре е да не сменяш водачи защото почти сигурно е че ще трябва да фрезоваш леглата на клапаните.Щом ще слагаш нови клапани притрий ги с паста в леглата и следи най вече следата от притриването в леглото.На клапана винаги ще остави цяла следа щом е нов.Направи задължително контролен шлайф на главата.Успех !
                              brava 1.9.jtd 2001
                              punto 1.2 sport 1994
                              Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

                              Коментар

                              Working...
                              X