Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светлинна нотификация за пропуснати събития на телефон без LED индикатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светлинна нотификация за пропуснати събития на телефон без LED индикатор

    Купихме едно бюджетно телефонче за жена ми - Xiaomi Redmi Note 9 128 GB 4GB RAM, Dual Sim. Вече съжалявам, че не направих по-обстойно проучване, защото в сравнение със стария ѝ Redmi 4 изглежда като бюджетна нова кола пред някоя S-класа. Но покупката вече е факт, така че сега ще трябва да се справя с него.
    Основният проблем е липсата на LED индикация за пропуснати събития. Четох, че има приложения, които карат телефона да прави някакви светлинни ефекти при пропуснати събития, дори без хардуерно наличие на LED индикатор.
    Трябва ми при пропуснато обаждане или съобщение в Messеnger или Viber да има светлинна индикация, която те подканя да си отключиш телефона. Някой ползвал ли е такова приложение, от което да е доволен? Ако пък даде и кратки указания за настройване, ще е още по-добре.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Ако това ще те успокои малко, жената е с Mi Note 10 Pro, който е много по-скъп и отново няма въпросната "екстра".
    А е с амолед дисплей, което е въпрос просто на една елементарна конфигурация, за да се осигури такова нещо.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Довечера ще го мъча с AOE. Ако успея, ще го оставя да поработи с него известно време и ще ви кажа дали приложението е добро.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Трябваше да вземеш Redmi Note 8 Pro, 9 е даунгрейд спрямо 8-цата, особено основната камера и това пластмасово шаси. Но поне и на Redmi Note 10 ще е такова. Не разбирам защо ги махнаха тея диодчета. На моя дърт телефон диода дори е цветен зелено или червено.. а може и да са два знам ли.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Грешка, писах за PRO, там има лед индикатор.
          Разгледайте подменютата за управление на съответните приложения.
          При мен на Андро 10, има настройки за включване на напомняне за пропуснато събитие - светлинно, звук, вибрация.
          Последна редакция от mironskin; 10.03.2021, 12:29.
          Това не е експертно мнение.
          Всичко е на Ваша отговорност.

          Коментар


            #6
            Снощи инсталирах Always on Edge. По принцип може да свърши работа, но не ми харесва. Излишно усложнен интерфейс, задължително гледане на реклами след всяка промяна в настройките и - за капак, след около половин час ми каза, че пробният период е изтекъл и срещу 8 лв. мога да активирам приложението завинаги и без реклами. Освен това настройките не работят особено коректно. Опитах се да променя времената на продължителност на светлинното известие и след колко секунди да го повтаря, но не констатирах никаква разлика. По подразбиране приложението променя и функциите на бутоните за включване/изключване на телефона, както и за увеличаване/намаляване на звука и не съм убеден, че това няма да влоши в някакъв момент работата с телефона изобщо.
            След като върнах приложението към стандартните му настройки, ме накара да изгледам още 2-3 реклами и заработи пак. Оставил съм го да видим колко време ще работи и дали на жена ми ще ѝ хареса в този вид. Ако каже, че ѝ харесва, може и да го купя, но силно се съмнявам, че ще се стигне до там. Ще трябва да свикне да работи без светлинна индикация, поне до появата на някое по-дружелюбно приложение.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Приложението не става. И телефонът не ме кефи, ще се разделяме с него след само 3 дни употреба. За съжаление не мога да го върна, защото му изхвърлих всичко излишно от опаковката. Ако някой го иска, да ми пише - ще се разберем за цената.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар

              Working...
              X