Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Doblo 1.3 Multijet 2008 Нафта в маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Doblo 1.3 Multijet 2008 Нафта в маслото

    Здравейте на всички, пиша за съвет защото се чудя какво да правя с фятката- 1.3 75коня е двигателчето на доблото , на 230000 действителни - купувано от ауто италия. Ситуацията е следната - пътувам 100км, спирам за 5 минути после паля колата и светва лампата за масло( колата между смените 10к километра изгаря мах 200-300мл) изскачам да видя какво се случва - нивото на маслото 4 пръста над мах. От къде се взе тази нафта в картера? Чек не е светвал , не съм и усетил промяна в работата или вървежа на колата.Пак я запалих и лампата за маслото не светна 3км до вкъщи и там остана. На 200к километра съм сменял 1 дюза ,а другите са профилактирани и затова не вярвам да е дюза.Въпроса ми е дали някой е имал такъв проблем - може ли да е от запушен катализатор или от гарнитура между двигателя и ГНПто. Сменял съм на 170к верига и на 220к съединител и не знам струва ли си ремонта на двигателя при такова положение
    Последна редакция от flame_89; 05.03.2021, 20:20.

    #2
    Колега има ли тази техника филтър за твърди частици.Ако да,там е заровено кучето.Другия вариант е за ултра пикаеща дюза което е много съмнително при положение че колата върви прилично(колко прилично само шофера знае)
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      Няма DPF , само един катализатор веднага след изпускателния колектор. А за вървенето добре се движеше с 500кг товар си държше 120-130 магистрално София -Пловдив без усилие.

      Коментар

      Working...
      X