Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръки за избор на автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    За Субаро първо трябва да си намериш майстор преди да купуваш колата. Имам един приятел с Outback и ходеше до София при някакъв майстор, защото тук никой не разбира от боксер двигатели. Но нещо майстора стана много зает... Скоростните им кутии са здрави поне това ми каза, че неговата била проектирана за 300 коня, а е само 150.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #17
      Аз последните няколко дни съм впечатлен от Опел Астра - возих се на седан, но се заглеждам по комби. Возих се на 1,6 дизел 110 к.с. 2016г. - на магистралата държи 180 без проблеми. За тези пари които говориш ще имаш възможност да си вземеш 2 броя... Само за автоматика нищо не мога да кажа.
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #18
        За Субаро първо трябва да си намериш майстор преди да купуваш колата. Имам един приятел с Outback и ходеше до София при някакъв майстор, защото тук никой не разбира от боксер двигатели. Но нещо майстора стана много зает... Скоростните им кутии са здрави поне това ми каза, че неговата била проектирана за 300 коня, а е само 150.
        Надявам се до ремонти по мотора да не стигам . От 14 год карам само Фиат - 7 год. Брава и 7 год. Крома и по моторите нищо не съм пипал (мисля, че премахването на вихровите клапи и затапването на отворите на всмукателния колектор на кромата - не се брои за ремонт по мотора )

        Между другото не знам какво да правя с Кромата. Мисля, че ще е грехота да я давам директно на вторични, но в същото време от няколко години си я карам с проблем в автомата и реално ако я пусна за продажба не знам колко изобщо мога да й взема... Ако има някой мераклия да му се занимава за 1000 лв бих я дал - колкото да си покрия разходите по придобиване на новата - данък и гражданска :D
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #19
          Аз последните няколко дни съм впечатлен от Опел Астра - возих се на седан, но се заглеждам по комби. Возих се на 1,6 дизел 110 к.с. 2016г. - на магистралата държи 180 без проблеми. За тези пари които говориш ще имаш възможност да си вземеш 2 броя... Само за автоматика нищо не мога да кажа.
          Колега си купи Астра комби върната от лизинг-1,6дизел- 136к.с. 6ск. ръчка- багажника е доволно голям, но отпред ми се вижда малко по-тясна от Мареята. Много добро оборудване, липсват само ляти джанти и ксенон. Динамика също не и липсва - добре набира.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #20
            Тези дни разгледах почти всичко, което се предлага на пазара и като характеристики/ визия/ бюджет май си остават първоначално споменаните модели - Инсигния Б (от 2017 год) и Мазда 6 (GJ 2015-2017) има и някои фейслифтови от 2018, за които бих могъл да се напъна. От моторите... ако ще е Инсигния ще е 2.0 дизел 170 коня, а ако е Мазда ще е 2.5 бензина 192 коня. Инсигнията е едни гърди напред, че е с 8 степенен автомат и интериора ми допада една идея повече от на Мазда.
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #21
              noriaga написа: Преглед на мнението
              Тези дни разгледах почти всичко, което се предлага на пазара и като характеристики/ визия/ бюджет май си остават първоначално споменаните модели - Инсигния Б (от 2017 год) и Мазда 6 (GJ 2015-2017) има и някои фейслифтови от 2018, за които бих могъл да се напъна. От моторите... ако ще е Инсигния ще е 2.0 дизел 170 коня, а ако е Мазда ще е 2.5 бензина 192 коня. Инсигнията е едни гърди напред, че е с 8 степенен автомат и интериора ми допада една идея повече от на Мазда.
              Плюс за Инсигниата - на по-нова платформа е. Матрични светлини (задължително, както ти споменах). Доста по-добре (и по-евтина) измислена за поддръжка във времето.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                Маздата я задраскай , особено пък дизела.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #23
                  Ами значи не остана особен избор хаха.
                  Скоро ще направя няколко огледа на Инсигния да видим дали ще ми хареса...
                  За сега тези 2-те ми допадат
                  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=j8nlmo
                  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...5&slink=j8nlmo
                  Само не знам при тези предлагани от официални представителства, възможен ли е пазарлък на цената, че втората ми идва малко извън бюджета, но ако смъкнат на 35 ...
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #24
                    Щом е от вносителя- 1 год. гаранция-по КЗП.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #25
                      noriaga написа: Преглед на мнението
                      Ами значи не остана особен избор хаха.
                      Скоро ще направя няколко огледа на Инсигния да видим дали ще ми хареса...
                      За сега тези 2-те ми допадат
                      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=j8nlmo
                      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...5&slink=j8nlmo
                      Само не знам при тези предлагани от официални представителства, възможен ли е пазарлък на цената, че втората ми идва малко извън бюджета, но ако смъкнат на 35 ...
                      Ако може да преглътнеш 2-4л/100 по-голям разход, може да прегледаш и бензиновия вариант:
                      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=ja1232
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #26
                        Ако може да преглътнеш 2-4л/100 по-голям разход, може да прегледаш и бензиновия вариант:
                        https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=ja1232
                        Ето това е семеен автомобил !
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          #27
                          Ако може да преглътнеш 2-4л/100 по-голям разход, може да прегледаш и бензиновия вариант:
                          https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=ja1232
                          Аз като цяло не въртя много километри. Наскоро си правих равносметка, че откакто имам личен автомобил от 14 год. съм навъртял общо 160 000км, т.е. по малко над 11 000 км на год.
                          В близките няколко години не се очертава това да се промени, така че при този километраж разхода не ми е от първостепенна важност. Не са ми проблем от 2-4 л/100 км, стига да съм сигурен, че мотора е читав и шансът да имам проблеми с него е минимален
                          Добре ми звучат 260 коня, единствено ме притеснява това, че някъде четох, че 4х4 на опел било добре да се избягва.
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            #28
                            Тогава си вземи бензина. Не, че с дизела ще имаш проблеми, но при такъв километраж не си заслужава да го мислиш.
                            Иначе още един плюс, а може и минус е 4х4 системата в тази Инсигниа.
                            За заден диференциал използват векторинг управление, което като идея може да се види на мега спортните автомобили - като М5 примерно. Съответно това носи едно конструктивно усложняване с възможност за допълнителни проблеми, но в крайна сметка е нещо, много добро. Но както казах зависи от коя страна го гледаш, за това може и да е положително, а може и да е недостатък.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #29
                              Колеги, да ви се похваля с новата придобивка. От вчера съм собственик на Opel Insignia B 2.0 дезел 170 коня, с автоматична кутия и почти всички екстри за модела.
                              Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-05-14 152309.jpg
Views:	1
Size:	92,4 KB
ID:	2099153Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-05-14 152601.jpg
Views:	1
Size:	92,2 KB
ID:	2099154Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-05-14 152420.jpg
Views:	1
Size:	67,1 KB
ID:	2099155
                              Прикачени файлове
                              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                              Коментар


                                #30
                                noriaga написа: Преглед на мнението
                                Колеги, да ви се похваля с новата придобивка. От вчера съм собственик на Opel Insignia B 2.0 дезел 170 коня, с автоматична кутия и почти всички екстри за модела.
                                [ATTACH=CONFIG]108900[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108901[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108902[/ATTACH]
                                Честито , Колега ! Със здраве и безаварийно !
                                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                                Коментар

                                Working...
                                X