Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръки за избор на автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръки за избор на автомобил

    Здравейте, колеги. Кромата чукна 7 годинки откакто я взех (през които ми служи много вярно ) и реших, че е време тази година да я пенсионирам.
    Напоследък не съм се интересувал особено от автомобили и ми е нужен съвет от по-запознати, по отношение на избора на марка и модел
    Основните параметри, на които държа са:
    Габарите подходящи за семеен автомобил - нещо подобно на Кромата като размер
    Автомобилът да не е на повече от 5 год. (съответно да не над 150 К километри)
    Мотор - да не е някой доказано кекав и проблемен. Нямам предпочитания дали да е бензин или дизел. Мощност - в диапазона 140 - 200 коня.
    Задължително с автоматична кутия - но да не е някоя роботизирана или доказано проблемна.
    От към интериор - държа единствено на кожения салон.
    Останалите екстри на които държа, мисля, че всички автомобили в този ценови диапазон и години би следвало да ги имат, а именно - климатроник, круиз контрол, управление от волана и парктроник.
    Максималната сума, която съм преценил, че е разумно да отделя е 30 - 32 000 лв. (без разходите по прехвърляне, каско и т.н.)
    Като визия и размери от автомобилите, които съм гледал наскоро, най-много ми пасват Мазда 6 и Опел Инсигния.
    Ще съм много благодарен ако препоръчате нещо.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    Щом знаеш какво искаш, задай параметрите в търсачките на сайтовете за автомобили и виж какво ще излезе.
    За тези пари може да си вземеш и чисто нов автомобил.
    По отношение за семеен автомобил, колко пъти ще го караш пълен на макс с цялата покъщнина и деца?
    Дори хетчбек може да влезе в това понятие, но като казах деца, важно е колко са, какви са и дали има достатъчно места.
    Например моето стило се справя с превоз на 5 човека и багаж за дълъг преход, но два-три пъти годишно, през останалото време си го карам сам, или двама.
    Когато се родиха близнаците на синът ми, се появи нужда от по-голяма кола. Трябваше да има места за повече хора и две столчета. Изборът беше пежо 307 мултивагон. Е няма такава кошница! Две столчета отзад, един човек между тях и още места в багажника, ако се наложи - 7 места се образуват и сме ги тествали. Не е удобно обаче за дълг път.
    Сега има и ауди, комби, също голяма кошница и вози добре, но пак не може да се сяда на задната седалка между двете столчета.
    Така, че изборът семеен автомобил е разтегливо понятие.
    Вземи си удобен автомобил, който да ти харесва.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      dabadaba написа: Преглед на мнението
      Щом знаеш какво искаш, задай параметрите в търсачките на сайтовете за автомобили и виж какво ще излезе.
      За тези пари може да си вземеш и чисто нов автомобил.
      Благодаря за съвета колега, но не ми помогна много. Ясно, че като задам параметрите в сайтове за автомобили ще изскочат много, но знам, че има колеги, които се интересуват и четат много и могат да препоръчат нещо конкретно или пък да препоръчат какво да избягвам.
      За чисто нов автомобил - мога да взема, но за тези пари ще е нисък клас и доста базово оборудване (най-вероятно малък мотор и ръчна кутия), а аз съм се насочил към нещо среден клас и по-комфортно.
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        Колега,погледни във Форума на Сузуки.Там бяха обявили за продажба Сузуки SX kross ,бял,автомат,на под 30 000км.Мисля,че колата е на 2-3 години,без кожен салон обаче.Продаваше я Nocturne.Аз карам същата,само че ръчка,вече 70 000км.не съм пипал нищо по нея.
        1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

        Коментар


          #5
          При така зададени параметри,бих си взел една тойота авенсис бензин автомат,хубавато е че лесно може да се намери бройка купувана от тук на малко км.
          Peugeot 307 2.0i ГИ
          ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

          Коментар


            #6
            Бягай далеч от Мазда 6, там ще се вкараш във филм, който с Фиата не си си го и представял.
            И аз бих се ориентирал към Тойота, стига да не са даунсайзнати мотори с директно впръскване.
            Не чувам много добри неща за новите им бензинови мотори с директно впръскване.
            Шкода Супърб ми харесва, но какво е положението с тея след 2015 не знам.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Да за Авенсис ще се оглеждам, но сега като разгледах в мобилето - няма много избор на автомобили след 2015. За новата инсигния - от 2017, какво ви е мнението?
              Нещо такова - с фиатския мотор - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...5&slink=j4hrx7
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                #8
                Аз лично ще те посъветвам да вземеш новата Инсигниа, както си показал.
                Общо взето съвременен автомобил (последно поколение), доста надежден, че дори по случайност започва да излиза на челните места по разни класации, а и цената му е доста добра за годините вече.
                Двигателя е леко модифициран, доста балансиран, налягането на маслото се наблюдава и управлява активно, което беше проблем на старите двигатели.
                За това лично аз силно бих ти препоръчал да ги огледаш.
                И задължително с матричните фарове. Да не вземеш халогенните.
                За Авенсиса лично не бих ти го препоръчал по една основна причина. С едно поколение назад е и разполага с доста по-стари системи. За това просто не си заслужава за тези пари.
                Освен здравината човек трябва да се възползва и от новите неща в една кола. Не може дори да се сравнява интеграцията на мултимедията между новата Инсигниа и Авенсиса. А ще прекарваш доста време в колата.
                След това технологията на фаровете е неизмерима - комфорт и удоволствие.
                Също така скоростната кутия. Много по-съвременна и икономична. С доста по-добро усещане и държане като цяло, което въобще не е за пренебрегване. И получаваш истински хидравличен автомат, а не ЦВТ като при Авенсиса (ако е бензин).
                Обезшумяване и т.н.
                Последна редакция от BO; 25.02.2021, 10:46.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Колега BO, благодаря ти. Много полезно мнение и за сега явно инсигнията ще е един от основните ми фаворити. А как са бензиновите им мотори?
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #10
                    Генерално са относително нови двигателите и няма голямо наблюдение над тях. А и бензинови трудно ще намираш на пазара.
                    Между другото до преди една седмица имаше един екземпляр 2.0 бензин, с почти най-високото ниво на оборудване за малко над твоите финанси, но определено си струваше. Съответно изчезна доста бързо.
                    Просто трябва да се гледа и следят обявите.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Дано са оправили и седалките, че на старата Инсигниа бяха като направени от стиропор.
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        noriaga написа: Преглед на мнението
                        ....
                        Ще съм много благодарен ако препоръчате нещо.
                        Привет!

                        Преди година след дълго търсене на бензинова италианска кола (с жена ми изключително много искахме да придобием Lancia Delta III, обаче осъзнахме че живи екземпляри не се намират по нашите земи), като на шега се сдобихме с японския автомобил от подписа. Продължавам да следя и двата форума (на Lancia и този) и мисля да го правя и в бъдеще, но също така членувам и в българския форум на любителите Subaru. Там видях и една обява към която си позволявам да насоча вниманието на автора на темата. Естествено нашето [ново] гардже е най-рошаво но от близо едногодишния си опит и изминати около 10000 km с марката и модела мога да кажа само суперлативи. Разбира се караме Impreza, която е къде-къде по-скромна в сравнение с Legacy-то което е предмет на тази обява (доколкото съм разбрал автора си търси по-представителна кола), впечатлен съм от конкретния автомобил без да съм го виждал на живо, нито познавам собственика му - струва ми се че най-малкото покрива изискванията.

                        Не е за учудване че колата е внос от Канада, защото Субару в последните години като че ли не предлагат смислени (имам предвид мощни) двигатели в Европа - поради екологичните ограничения наложени на производителите. Затова има толкова много предложения на по-нови машини които са внос от САЩ или Канада.

                        Това е обявата: https://www.subaruclubbg.com/forum/v...p?f=38&t=28557

                        Поздрави
                        ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
                        ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
                        ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря за включването, колега. За Субару, честно не се бях замислял. Това, което си предложил изглежда добре, но не знам до колко е практичен избор. Предлагат ли се части в България за тази модификация, щом е за американския пазар?
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            #14
                            noriaga написа: Преглед на мнението
                            Б...Предлагат ли се части в България за тази модификация, щом е за американския пазар?
                            Откровено казано не знам. Не знам дали този модел изобщо е предлаган в Европа, но по ходова част и двигател моделите на Субару са до голяма степен унифицирани (с малки разлики за топлите страни).

                            [стана ми интересно и потърсих за Legacy в мобилето - има три предложения като според мен и трите са "американки" - защото в Европа мигачите е задължително да са жълти на цвят, или поне така знам...]


                            Например след гледане на клипчета в youtube от щатите успях без проблем да стигна до скритите менюта и по-специалната настройка на фабричната аудиосистемa, въпреки че моята е "швейцарка"
                            Последна редакция от sclera_bg; 01.03.2021, 13:09.
                            ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
                            ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
                            ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

                            Коментар


                              #15
                              Колега ,недей взима Субару че има голям риск после да не искаш да погледнеш друга марка . Поне при мен така се получи
                              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                              Коментар

                              Working...
                              X