Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фият Пунто 1.2 бензин не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фият Пунто 1.2 бензин не пали

    Здравейте на всички, нов съм във форума и се регистрирах, защото имам проблем с Фията на приятелката ми. Фията е 1,2 Пунто 2002 година е, мисля 60 коня двигател беше. Проблема е че колата внезапно спря да пали. Не върти изобщо стартера, но дори и на бутане не запали! Като завъртиш ключа, светват си нормално лампите по таблото гаснат си някои, изглеждат в реда на нещата. Акумулатора го носих да го тестват под товар с товарна вилка и е ОК, напълно зареден.

    Какво направих до тук... Проверих бушоните при двигателя, 20 А бушон за запалването е ОК, всички релета съм ги проверил навсякъде (двигател и купе) като съм ги свалял едно по едно и съм подавал с кабели на намотката ток, а с мултицет проверявам дали затварят контакторите, работят до едно , тези клеми които съм могъл и видял съм ги зачистил и пръскал с конактен спрей (клеми акумулатор, клеморед за бушоните при двигателя, като разкачих и всички букси по клемореда, бяха напълно чисти, клеморед в купето също, както и ключа за запалване бе проверен с мултицет и изглежда работи защото си затваря контактите на съответните клеми). При положение за стартер на ключа се чува цъкване на някакво реле мисля някъде отпред при двигателя беше... разменях и релета, да не би някое да не задържа и положението е без промяна.

    Дайте някакъв съвет какво да търся, не мога да подам само на ръка с жица директно на бендикса ток че не стигам стартера нали е зад мотора. Да не е умрял компютъра - къде се намира между другото, да не е под бушоните в двигателния отсек?

    Всяка идея е от значение! Мерси предварително на отзовалите се!
    Последна редакция от Infinity; 08.02.2021, 09:14.

    #2
    Стартера. Или смени акумулатора
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      Вчера носих акумулатора, до магазина Акумулатори.bg магазина на бул. Сливница в София и там го тестваха с товарна вилка и казаха че бил добър. А по предния ден го бях заредил с добро зарядно на БОШ, след което бе седял цял ден да почива... тоест не е свалено от зарядно и тествано веднага.

      Коментар


        #4
        Не е лошо да си провериш масата на мотора щом и на бутане не пали
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          До колкото видях, масата тръгва от акумулатора, след което веднъж е захваната към калника и после мисля отива и е захваната на скоростната кутия.

          Коментар


            #6
            Ъпдейт по темата. Майстора на който оставих колата е успял да оправи стартера и вече въртял, но имало друг проблем сега. До свещите не стига ток, както и не се чувала да работи бензиновата помпа, значи и бензин не подкачва. Къде може да се корени проблема сега на този казус? Не имобилайзера, защото той си се изключвал нормално и гасне Code на таблото
            !

            Да не е някой таен бутон или ключе? Или пък, пак нещо по бушони и релета да търсим? Насоки някакви?

            --- Автоматично слети последователни мнения ---

            Колата бе оправена... Имаше прекъснат кабел, който се кребял на няколко жички.

            Коментар


              #7
              Колега, може ли да споделиш къде е бил прекъснатият кабел? В момента се разправям с пунто 1998г, на което не тръгва горивната помпа, не светва изобщо чек при подаване на контакт, а по някое време почва да мига Code...
              Bravo I jtd105

              Коментар


                #8
                Код

                Махни кода в ключа има ли чип в ключа. Виж таблото зад двигателя.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар

                Working...
                X