Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Фиат Крома 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Фиат Крома 2

    Здравейте бъдещи колеги обмислям сериозно покупка на Фиат Крома, тъй като ми трябва вече голям семеен автомобил.Колата ще е автомат все още се колебая между 1.9 и 2.4, но повече клоня към 2.4, колата ще се кара 90% извънградско и не ме притеснява толкова разхода пък и вече доста години карам 156 2.4 150к.с, но вече става тясна и не много комфортна. Знам че 1.9 е по-надежден и не търся състезания,но колата е тежка и като пътувам със семейството си ще е пълна с багаж и 4 човека и климатик и определено 5-така ще му е по-леко. Никога не съм се качвал на Крома и нямам идея как е возията и комфорта смисъл ако може някой да я оприличи с друга кола. Другото ми питане е за размера на гумите примерно за 16 цола има 205/55; 205/60; 215/60 съм срещал, даже в нета дават доста размери, което ми се вижда странно.

    #2
    Колега не съм карал Крома, но имам Алфа 156 с 1.9 16v и ако питаш мен идва слаб за семейна кола. Да ядва се и става за шофиране, но особенно за извън града е слабичък. А Кромата няма да е по-лека от Алфата. Между другото тя е чист ребрандиран Опел Сигниум и чувам доста добри отзиви, като цяло за автомобила. Успех с покупката!

    Коментар


      #3
      Аз преди шест месеца купих Фиат Крома и за момента съм много доволен. За семеен автомобил е добър избор.

      Коментар


        #4
        Аз съм с Алфа 159 1.9 16v ръчка с кашкавалената опелска М32. Моята е фейслифт (олекотено е купето поради смяна на легираната стомана). Не съм се заглеждал конкретно при Крома, но при 159 1.9 автомата, няма Sport/Winter режим, за разлика от този при 2.4. За сметка на това пък 2.4 има склонност от пукане на глава, за разлика от 1.9 и това е доста често срещан проблем. Да 1.9 е слабичък мотор, но пък за семейна кола и с леко "засилване" на около 185-190к.с. си се кара доста прилично. За мен основния недостатък са ръчните им кутии, които са опелски и доста кекави. При 2.4 е доста по-добра, но също има какво да се желае. Автоматите и при двата мотора са О.К. само да не се наложи ремонт по тях!!!
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          За жалост така е за главата. Но успешно се монтира глава от 2.4 175 к.с. от 156 и проблема се решава.

          Коментар


            #6
            Да и съм чувал за пукнати глави, за което се изтъква 1 основна причина-концентрацията на антифриза не знам дали е вярно. Возил съм се на 159 ръчка 1.9 и 2.4 и 1.9 ми се стори муден за купето, докато 2.4 се усеща доста приятно. Друго, което искам да питам е за пистовия ремък при 2.4 четох че бил по-сложен, ама кое по-точно е усложнено?

            Коментар


              #7
              Взимай смело, карам от 2014 крома, мн здраво окачване, както калегите са ти казали ръчната кутия е слаба, аз я ремонтирах 500лв.Автомата е айсин японски и като цяло здрав. Други проблеми не съм имал сериозни.

              Коментар


                #8
                Сестрата има такава бензинова, возила ме е няколко пъти и мога да кажа само за возията че е по кофти от тази на мойта -ланчия игрек 10 която е едно към едно със старата Панда на фиат.Вози като каруца и е с твърди седалки. Пак повтарям сравнението е със Панда до 2000 и не знам си коя год..
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар


                  #9
                  Незнам колега от къде е останал с това впечатление за возията, но явно но сестра му кромата има доста сериозни проблеми. Возията е повече от приемлива, карам със зимни 205/55/16 и летни 225/50/17 и мога да кажа, че возията е сравнително добра, а да я сравняваме с коли като панда е меко казано несериозно.
                  Иди пробвай някоя крома и си прецени за теб.

                  Коментар


                    #10
                    Возията е нещо относително ясно, че не е S-класа, ама да не е като на Фиат Пунто, все е пак е голяма кола и се надявам да не е толкова зле. А някой може ли да каже колко струва прослувутата глава за 2.4 и като цяло колко излиза ремонта.

                    Коментар


                      #11
                      Щом почваме да пишем размери на гумите по тема возия сичко ми става ясно. Смешната Крома както я е кръстил колегата гал 07 нема никви проблеми, въри като истребител и не може да е друго тъй като сестрата наля още 5 хилки за неотложни ремонти. Повтарям че колата е бензин с много надут и сложен мотора а темата е за нафтова печка и цена на глава и ремонт
                      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                      Коментар


                        #12
                        A бе нещо доста евтини взеха да стават тия Кроми. Защо ли е така?
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          Всеки сам ще направи своя избор за себе си, аз карам кромата 7-ма година и съм доволен. С двигател 1.9 120 к.с.който е доста опростен. Окачване почти не съм правил, по мотора не съм барал нищо освен консумативи. Правих скорости и алтернатор 2 пъти, стартер обслужвах и някои други дреболии. Избора на кола много зависи от предишния собственик в какво състояние взимате колата. Успех!

                          --- Автоматично слети последователни мнения ---

                          Относно цената, те не са били скъпи, аз я взех за 5400лв. 2014 година. Като моята е 2007г.

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм с Крома, само че 1.9, 120кс. Като возия е средно комфортна, не е S класа, както вече споменаха, но не е и Пунто. За мен лично е чудесна от към комфорт, вози по-добре от предишните коли, които съм имал. МНОГО просторна е, няма нищо общо с Алфа 159 отзад. Предните седалки, когато са максимално назад, пак има място за хора на задните. Даже съм ги ползвал за легло, все едно си на евтин хотел! Споменах ли, че има много място отзад?
                            Технически също съм почти доволен. Почти, защото трябва да се кара със специално масло, ако има ДПФ. Въпросният ДПФ се запушва за 5-6 часа на празен ход при температури под 0C. Не става за офроуд, даже закача на някои по-остри легнали полицаи. Изглежда висока, но не е. ЕКУ-то е пред десния калник, хванат за магарето, мокри се и корозират кабели, на моята вече са прекарани нови кабели от предишния собственик. Масата на мотора е лоша и също корозира. С други думи, електрониката е Опелска.

                            От към екстри е добре, само прозорците имат някаква глупост за калибриране, за да са по-безопасни уж и от време на време като замръзнат калибровката трябва да се повтаря. Аудио системата е на ниво, но има два проблема, първият, е че блутута е само за разговори, не става за музика. Вторият, е че интерфейса не е измислен добре и понякога трябва да се бориш с него, за да направи това, което искаш. Има Андроид мулитимедии, но хубавите са скъпи.

                            Даже и от мощността съм доволен. Не знам защо толкова много хора казват, че конете са и малко. Да, не е бърза, даже се чудя за чип, но в никакъв случай не е и слаба. Натоварена до горе, задните амортесьоти бяха почти в калниците, държи 200-210 на равно в Германия, 180-190 ако изкачваш. Даже това е много според мен, ако пътуваш със семейството, добре че аз не съм семеен.

                            П.П. Аз лично си взех най-разваления екземпляр, който можах да намеря (нарочно) и съм ремонтирал почти всичко по нея от мотора отпред, през спирачки и окачване до генерацията отзад. Ако имаш въпроси по подръжката, питай!

                            Коментар


                              #15
                              Взимай смело.

                              Коментар

                              Working...
                              X