Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за замяна на двигател на Фиат Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за замяна на двигател на Фиат Брава

    Може ли да се постави двигател 16.16 с пласмасови колектори на кола с метални .И какви проблеми евентоално да очаквам след замяната.Или ако е по лесно главата от единия да се сложи на другия мотор.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    #2
    Горивната система е различна,при пластмасовите регулатора е в резервоара,и поне на моята марея нямаше датчик положение на разпред.вал има разлика и в дроселните клапи.Моторите са еднакви.Ако сменяш само глава някои мотори с пласмасови колектори са с по малки бутала,но не помня с какъв код бяха.Общо взето трябва да преместиш доста работи от твоя мотор на новия.Пети имам,но ще ги търся утре слад работа
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      До колкото знам всички мотори с пластмасов колектор са с различни бутала, биели, колянов вал, глава, блок и т.н. Ако прехвърлиш ел. инсталацията, ЕКУ-то, евентуално скоростите, може и да стане.

      Коментар


        #4
        Значи ще има ремонт на моя мотор мислех да мина по леко със смяна .
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #5
          Не са всички,едните са с бутала 86,4 мм,другите са с по-малки.По спомен с по-малките бутала са с бубина на всеки цилиндър,както при стило,и са рядкост.На твоята какво и е?
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            Скъса ремък но беше на обороти и още си мисля че може да мина метър.
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              Пружините на клапаните са доста яки и не вярвам да е помляло всички клапани.Крива биела се хваща лесно по радиалното преместване на буталото.но клапаните ти са под ъгъл и не вярвам да има такава,след разгобяването ще си проличи.Кривил съм клапан на застава 1,1 и регата 1,5 без последствия за биелите,и биела на ситроен ц3 1,4 хди след хидравличен удар,ситроенчето си вървя над 10000км без проблем,само на моменти пушеше
              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

              Коментар


                #8
                При мен от 12 клапана удари само 8.. това на магистралата със 130км/ч. Изпускателните клапани бяха оцеляли.
                Ремонтът не беше някаква фрапираща цифра. Нещо около 500лв общо труд и части. То сега това е половин кола, но навремето не беше. Естествено се смениха всички водачи и гумички на всички клапани, гарнитури, ремъци, шлайф на главата.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  То ако беше преди време нямаше да го мисля ,ама сега се чудя дали си заслужава ремонта като се има в предвид на колко години е колата.
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    Разглоби я и виж какво и има.Ако си я правиш сам може и да се вържат нещата.Аз наскоро правих колата на жената мазда3 1,6хди ,първо пукнат блок,после глава,на практика смених целия мотор за около 1000лв без труд.Ремъка сигурно не е сменян от 100 години,до скоро ми се търкаляше стария от мареята,беше без забележка ,а я карах 6г след покупката.Пети имам,само не мога да намеря приспособлението за обтягане на ремъка.
                    На изхода от Варна към Казашко има вторични суровини,днес видях една брава,но не знам с какъв мотор е,вторични има и в Аксаково
                    Последна редакция от янко; 09.02.2021, 20:23.
                    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                    Коментар


                      #11
                      Те петите са по важни.От днес ще имам и време и ще видя колко е родила.Малко е кофти мястото където живея но ще го измисля.
                      Последна редакция от dani389; 09.02.2021, 21:54.
                      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                      Коментар


                        #12
                        Отказа ли се да я правиш?
                        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                        Коментар


                          #13
                          Не съм се отказал Днес щях да ти званя за петите се сложа ремък и ще пробвам ама стана късно .
                          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                          Коментар

                          Working...
                          X