Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за конкретна обява

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Мислил ли си за Гранде Пунто. 1,4 77/95 коня
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...2&slink=jmyhy7 - примерно това. Този мотор е доста близък като поведение с Бравата 1,4. Даже на 77коня и скоростната кутия е с подобни къси скорости и много удобна за каране в града.
    Включвам се и аз с "агитация" за Гранде. Между другото, не знам защо не си го мислил като вариант - италианка е, според мен напълно отговаря на изискванията ти, има хубави здрави бензинови мотори (кеф ти с газ, кеф ти без газ, варианти всякакви ), така че направо слагам бързи връзки към тези, които ми хванаха окото, подредени по възходящ ценови ред (всички са регистрирани, като гледах да обващат ценовия диапазон, с коментар след оглед).

    1. Fiat Punto GRANDE 1.2i, 2005г., ID:1161393 - Обява Продава Автомобил (mobile.bg) - плюса е, че няма газ, с 4 врати е.

    2. Fiat Punto 1.2, 2006г., ID:1161712 - Обява Продава Автомобил (mobile.bg) - също с 4 врати, тук вече има газ, и е на доста километри, въпреки че изглежда сравнително запазена от снимките.

    3. Fiat Punto, 2006г., ID:1161753 - Обява Продава Автомобил (mobile.bg) - не става ясно дали има газ, по-вероятно не?

    4. Fiat Punto 1.4, 16V, 95 кс, 6 ск, 2006г., ID:1159334 - Обява Продава Автомобил (mobile.bg) - тази ми е абсолютен фаворит, ако не държиш отново да си 4 врати; няма газ.

    5. Fiat Punto 1.2i BRC газ, 2007г., ID:1161737 - Обява Продава Автомобил (mobile.bg) - тук какво да кажа... Имах същата, само че 1.4 8v, служи ми вярно почти 5 години. Има газ, сложена на мястото на резервната гума.

    Коментар


      #32
      За мечтата - тя е ясана, да си купя по-нов автомобил. Колкото до Пунто, имах Пунто1, а сега щерката кара Пунто2, не че не съм доволен, но най-лесно е да подкарам нейното. Незнам при вас как е, но при мен като седна в една кола трябва да ме привлече и да се чуствам като в ръкавичка, в Пунтото не се чуствам така, още повече държа да е с 4 врати. Когато си купувах Бравата знаех, че това е моята кола. А и финансовия фактор е от значение за мен, посочил съм го в началото. Никой не каза защо е против Стилото, убедете ме че наистина не си заслужава. А бе вкарах се пак в големия филм.
      П.С. Като гледам Идеата, както казва един колега по-горе било повдигнато Пунто, а аз установих че е компилация от Пунто-по окачване и двигател, и Стило-по електрониката.
      Последна редакция от NikMar; 06.04.2021, 19:46.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #33
        За мен Идеата, без да искам да обидя някого, е ходещ хладилник. Стилото също по абсолютно никакъв начин не ме привлича. Явно по това се различаваме.
        Да, предполагах за четирите врати, че държиш да ги има, затова съм посочила и такива, както и се опитах да вляза в ценовия диапазон, който търсиш. Нищо де, успех с търсенето все пак, все ще намериш твоята "ръкавичка".

        Коментар


          #34
          След Мареа комби се качих в Стило комби. Грешка за която дълго ще се проклинам.
          Абсолютно всичко е по-сбъркано. Стило е по-нестабилно, вози една идея по-твърдо, позицията на седене е като в баничарка, интериорът е една идея по-евтин.
          Уж е наследник, а предимства почти не се сещам, освен по-голям възможен набор от екстри, пр. НАВИ, панорамен таван, дигитален климатроник, темпомат и прочие.
          Каквото и ниво на оборудване обаче да докарат, усещането за което говориш, го има в Мареа, в Стило, го няма. Ужасна, ужасна грешка е този експериментален модел.
          Няма да споменавам колко по-трошливо е от Мареа. Наистина не мога да спра да го плюя, а съм върл фен на италианското автомобилостроене, и не обичам да плюя който и да е модел.
          Браво/Брава/Мареа пък са топ автомобили за класът и годините си. Направо разцепват с визия,здравина,набор от комън рейл двигатели,включително пословичният 5 цилиндров 2.4 JTD.
          Наистина искам да ти помогна,дано съм бил убедителен. Преди години ми свърши много хубава работа и съм те запомнил с добро!
          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

          Коментар


            #35
            Tempras написа: Преглед на мнението
            След Мареа комби се качих в Стило комби. Грешка за която дълго ще се проклинам.
            Абсолютно всичко е по-сбъркано. Стило е по-нестабилно, вози една идея по-твърдо, позицията на седене е като в баничарка, интериорът е една идея по-евтин.
            Уж е наследник, а предимства почти не се сещам, освен по-голям възможен набор от екстри, пр. НАВИ, панорамен таван, дигитален климатроник, темпомат и прочие.
            Каквото и ниво на оборудване обаче да докарат, усещането за което говориш, го има в Мареа, в Стило, го няма. Ужасна, ужасна грешка е този експериментален модел.
            Няма да споменавам колко по-трошливо е от Мареа. Наистина не мога да спра да го плюя, а съм върл фен на италианското автомобилостроене, и не обичам да плюя който и да е модел.
            Браво/Брава/Мареа пък са топ автомобили за класът и годините си. Направо разцепват с визия,здравина,набор от комън рейл двигатели,включително пословичният 5 цилиндров 2.4 JTD.
            Наистина искам да ти помогна,дано съм бил убедителен. Преди години ми свърши много хубава работа и съм те запомнил с добро!
            след всичко казано дотук, мисля че е логично да се разгледа нещо такова:
            https://www.cars.bg/offer/60434f943de22065b4678452

            Вижда се че има лек удар отпред, което според мен е добре - не е маскиран някакъв тежък удар. Ако километрите са реални, което ще се види на място, то тези 1.06 държат по много над 350 000 км.
            Като возия и шумоизолация е като описаната мареа
            Изкупуване на автомобили на добри цени
            /////

            Коментар


              #36
              Благодаря за съветите и най-вече на Tempras за изчерпателното описание за отказ от Стило, колкото за Мултиплата хубава е, но не ми е необходима толкова голяма. Ако сега мога да си купя нова Брава хич няма и да се замисля. Харесвам и новото Браво, но не ми е по джоба, има разни евтини, като тези например
              https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...6&slink=jn9sfz
              https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=jn9sfz
              https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=jn9sfz
              но вие бихте ли избрали някое от тях? На тия от автокъщите не е посочил пробега, защо ли? Ако ще вземам някое от тези трите то ще е регистрираното, поне няма да давам пари за регистрация. На всичкото отгоре и 3-те за дизел, както казах по-горе много са ми шумни.
              Последна редакция от NikMar; 07.04.2021, 12:00.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #37
                Двете са от Ивас Ауто за които имам мнение, че колите си директно ги взимат от ПТП-та и ги вкарват в Бг. Нз дали продават нещо което е неударено. При тях е малко като цигански пазар - много хора гледат коли и едни пазарлъци.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #38
                  Двете са от Ивас Ауто за които имам мнение, че колите си директно ги взимат от ПТП-та и ги вкарват в Бг. Нз дали продават нещо което е неударено. При тях е малко като цигански пазар - много хора гледат коли и едни пазарлъци.
                  И на мен така ми заприлича. Погледнах и настрани от любимата марка, например това https://www.auto.bg/obiava/46355458/peugeot-206-1-4i мога още днес да го взема, но не разбирам от Пежо. Знам само, че задното окачване е с едни лагери, които трябва да се сменят на около 50К иначе се разбиват и става като Рено8. На времето карах едно служебно, мисля че беше 405 и хвърлихме моста заради тези лагери. Въпреки всичко като визия ми допада, хем комби, но малко комби, нито голямо, нито малко.
                  Последна редакция от NikMar; 07.04.2021, 12:16.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #39
                    Варианта да не робуваш на марка е най-добрия. Ще е хубаво да отидеш да седнеш в различни коли (марка/модел) които си набелязал, за да можеш да добиеш представа кое е твоето. После остава да си намериш точната бройка. За мен здравината на автомобила не зависи толкова от марката, колкото от предните собственици как са я стопанисвали и експлоатирали.
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #40
                      PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                      .... Ако километрите са реални, което ще се види на място, то тези 1.6 16V държат по много над 350 000 км.
                      Като возия и шумоизолация е като описаната мареа
                      казваш - по-малка кола търсиш.
                      РЕАЛНО Мултиплата е 3.95 м , а Пежо 206 зависи седан/комби/.... е от 3.85 до 4.00 м
                      Тоест единственните разлики са във височината.
                      Изкупуване на автомобили на добри цени
                      /////

                      Коментар


                        #41
                        Само дето Пежо-то е с над 300 кила по-леко.
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #42
                          Само дето Пежо-то е с над 300 кила по-леко.
                          Ако е метанова с около 500кг.отгоре.
                          Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                          Коментар


                            #43
                            Харесах ето тази https://www.olx.bg/d/ad/pezho206sw-f...tml#7abee2bdac само дето е 75к.с., но не е болка за умирачка. Гаражна е.Какво ви е мнението?
                            А може и това https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...4&slink=jnyut1 хем ми е по-близо. Дизел е, но казват, че тези двигатели са най-добрите им.
                            Последна редакция от NikMar; 08.04.2021, 21:34.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #44
                              Колегата не знам какво стило е имал и добре че не го послушах,аз си взех стило 1,4 и съм доволен.Аз минах от bravo на stilo.Пеменика ми има пежо и там е същата работа като при стилото една крушка да снениш разглабяш половината неща по колата. говоря за 307 за 206 и дума да не става то е по тясно от една корса.Това че някой не е доволен от даден автомобил не значи че той е лош. и не на последно място при френските возила тази торсион на задния мост е голям и скъпоструващ проблем.Щом стилото е боклук защо браво 2 е изградена на същата платформа.Когато имах бравото то беше със 1,4 мотора.Абсолютно всички ревяха от разпределителни валове е аз за 100к нямах никакъв проблем.Не казвам че стилото е идеален автомобил но и далеч не е толкова зле колкото колегата го описва.Най големия фактор е предишния собственик.ние ги взимаме по на 300к/400к и после мрънкаме че били кенефи.За старото браво какво да кажа ми то няма една мека пласмаса по него.При стилото имаш сатандартно abs и още една камара асистента във стандартното обурудване,където при марея и браво ги няма и като опция.Вземи това което ти харесва на теб а не каквото ти казват другите,защото колата ще е караш ти а не аз или те.
                              Последна редакция от ivan77; 09.04.2021, 09:17.
                              STILO 1.4 16v.

                              Коментар


                                #45
                                Двете коли са добри, виж на място, седни, покарай и ще разбереш коя е твоята.
                                206 трябва да има опция за отваряне на прозореца на задната врата, което си е удобство за дребни нещица.
                                307 пък си е по-мощна и с повече екстри, двигателя наистина е добър.
                                Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                                Коментар

                                Working...
                                X