Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Фиат Браво или Гранде Пунто производство около 2010

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на Фиат Браво или Гранде Пунто производство около 2010

    Здравейте, възнамерявам да купя за баща си който шофира главно градско, Фиат Браво или Гранде Пунто като се колебая дали да е с бензинов или дизелов агрегат. Предпочитам да е до 100 коня. Със сигурност ако се спра на бензинов предпочитам да е атмосферен без турбо и да не е на газ. Като цяло какви са наблюденията ви относно бензиновите двигатели. Аз лично съм фен на дизела, но ме притеснява скъпата поддръжка - двумасов маховик, дпф, вихрови клапи, егр и тн. Въпреки това, съм чувал добри отзиви за 1.6. Моля за повече яснота и относно разход на хориво, други проблеми и не на последно място скоростните кутии. Чувал съм, че някои от тях са проблемни, но не знам кои - дали 5 или 6 степеннтите ръчни.
    Предварително благодаря.

    #2
    Ако основно ще се кара градско препоръчвам бензин. 1.4 атмосферния е дуракоустойчив двигател и смятам, че ще е перфектен за баща ти. Дизела няма загряване зимата. Бензина палиш и след 5 км. е загряла колата. По лесна и евтина подръжка. Единствено разхода е по-висок, но не мисля, че ще е фатално това.

    Коментар


      #3
      shotokanarai написа: Преглед на мнението
      Ако основно ще се кара градско препоръчвам бензин. 1.4 атмосферния е дуракоустойчив двигател и смятам, че ще е перфектен за баща ти. Дизела няма загряване зимата. Бензина палиш и след 5 км. е загряла колата. По лесна и евтина подръжка. Единствено разхода е по-висок, но не мисля, че ще е фатално това.
      Благодаря за отговора. Предполагам 1.4 бензин е разработка на фиат, а скоростната кутия към него също ли е на фиат? Чувал съм, за проблеми с някои скоростни кутии.

      Коментар


        #4
        При шоколадовата кутия на Опел задната скорост е вляво. Гледай задната да е вдясно.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          При шоколадовата кутия на Опел задната скорост е вляво. Гледай задната да е вдясно.
          Благодаря! А бензиновите мотори имат ли нужда от доливане на масло?

          Коментар


            #6
            По принцип FIRE серията си имат малък разход на масло. Но не е нещо фатално.

            Коментар


              #7
              При шоколадовата кутия на Опел задната скорост е вляво. Гледай задната да е вдясно.
              При моята"шоколадова"кутия задната ми е зад шестата надясно и назад и според мен това не е ориентир каква е скоростната кутия.
              Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

              Коментар


                #8
                До колкото знам в Седичи скоростната кутия си е на Сузуки, само двигателят е на Фиат.

                Коментар


                  #9
                  milen11 написа: Преглед на мнението
                  При моята"шоколадова"кутия задната ми е зад шестата надясно и назад и според мен това не е ориентир каква е скоростната кутия.
                  Значи не си с шоколадовата кутия. С на Сузуки си. Няма Опел-ски монтирани на Фиат, които да включват назад към 6-та.

                  Бензина не загрява за 5км., по-скоро за няма и 1км. си загрява на 90 градуса без проблем, ако ти е в ред термостата. Масло се долива ако караш предимно градско, но извънградско не го пипа. Карал съм цикъл от 1000км и маслото не мръдна и милиметър. Но когато въртя градско си го хапва и то доста, г/д по 100-200мл. на 1500км. Доливам общо към 800мл. до 1 литър за 8000-9000км., когато сменям маслото. Това е с ревизиран двигател с нови сегменти, гумички, клапани и повдигачи. Но ти гарантирам, че няма бензинова кола от тази кубатура, която да не яде масло градско шофиране, то не са Тойоти, Хонди, Шкоди, всичко папка. Даже ВАГ си праскат до 500мл. на 1000-1500км. За дизел градско не си и помисляй.

                  1.4 90к.с. са с фиат-ски кутии, няма такива с Опел-ска. така че няма проблеми. Двигателят си е здрав, не е капризен. Ще останеш доволен на 100%.
                  Последна редакция от yeksuh; 30.01.2021, 22:23.

                  Коментар


                    #10
                    Колеги,явно по добре от мене знаете какво карам и какви агрегати и момпоненти има вложени в него.Ок!
                    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте, възнамерявам да купя за баща си който шофира главно градско, Фиат Браво или Гранде Пунто като се колебая дали да е с бензинов или дизелов агрегат. Предпочитам да е до 100 коня. Със сигурност ако се спра на бензинов предпочитам да е атмосферен без турбо и да не е на газ. Като цяло какви са наблюденията ви относно бензиновите двигатели. Аз лично съм фен на дизела, но ме притеснява скъпата поддръжка - двумасов маховик, дпф, вихрови клапи, егр и тн. Въпреки това, съм чувал добри отзиви за 1.6. Моля за повече яснота и относно разход на хориво, други проблеми и не на последно място скоростните кутии. Чувал съм, че някои от тях са проблемни, но не знам кои - дали 5 или 6 степеннтите ръчни.
                      Предварително благодаря.
                      Ами избора не е кой знае колко голям тука.
                      Бравото е по-виско клас от пунтото, но и по-тежък(1350). Отделно 1.4 90к бензина е с газ. Трябва да отидеш на турбо бензина 120 коня.
                      Пунтото е по-леко като кола(1100), по-малка и имаш по-добър избор на бензинов мотор под 100 коня.

                      Коментар


                        #12
                        milen11 написа: Преглед на мнението
                        Колеги,явно по добре от мене знаете какво карам и какви агрегати и момпоненти има вложени в него.Ок!
                        Как да ти кажем, че няма Опелска кутия, която включва задна към 6-та. Мисли си каквото искаш, но няма да сменят конструктивно кутията за 1 модел, защото и при Браво-тата и при Алфи-те с М32 или F кутиите на 2.0 Mjet се включва напред.

                        Коментар


                          #13
                          Как да ти кажем, че няма Опелска кутия, която включва задна към 6-та. Мисли си каквото искаш, но няма да сменят конструктивно кутията за 1 модел, защото и при Браво-тата и при Алфи-те с М32 или F кутиите на 2.0 Mjet се включва напред.
                          Здравейте,

                          На коя кутия казвате "шоколадова"? На кои коли се слага тя и какви са проблемите й? Питам защото напоследък не попадам на читави - Браво, и затова реших да гледам също и Фиат Седичи и Сузуки СХ4. Там какви са мненията относно двигател, скорости, 4х4 и ръжда?

                          Коментар


                            #14
                            Имам такова Сузуки. Автомобилът няма много електроника, което е добре, поне според мен. Здраво купе и много добър дизел. Скоростите са на Сузуки, 6 степенна е, има смао един проблем. Като е студена кутията малко трудно влиза втората. И като спираш и искаш да вкараш първа трябва да спреш напълно иначе изхърква. Имат една детска болест, имат една втулка на кормилната рейка, която се разтраква. Но не е нещо фатално, прави се. Градско 7.2-7.5, а извънградско със 120 по магистрала около 6.5.

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте,

                              На коя кутия казвате "шоколадова"? На кои коли се слага тя и какви са проблемите й? Питам защото напоследък не попадам на читави - Браво, и затова реших да гледам също и Фиат Седичи и Сузуки СХ4. Там какви са мненията относно двигател, скорости, 4х4 и ръжда?
                              На кутията с номер M32. Слага се предимно на 1.4 Tjet 120 и 150 коня и на 1.9 Mjet, но не е задължително всички модели да са с нея, просто виж дали включва задната скорост към 1-ва и ще разбереш дали е с такава кутия. Попринцип кутията като цяло не е проблемна, просто лагерите на 5 и 6 скорост почват да румолят и когато се подменят, което не е много скъпо си караш без проблеми. На SX4 и Sedici не се монтира М32 кутия, така че не би трябвало да имат проблеми с кутиите, освен ако не е подържана. Като двигатели и 1.6 бензиновия на Сузуки е здрав и дизеловите Фиатски са си здрави, както се знае.
                              Последна редакция от yeksuh; 25.02.2021, 12:31.

                              Коментар

                              Working...
                              X