Страница 111 от 112 ПърваПърва ... 1161101109110111112 ПоследнаПоследна
Резултати 1101 до 1110 от 1114

Тема: БИСЕРИ ОТ ФОРУМА

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Проблема с "й" се задълбочава с огромна скорост (около 200км/ч средна)
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    В английския форум постоянно се оплакват на турбо версийте от вътрешните карета, затова го казвам.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Цитат Stefanaki написа: Преглед на мнението
    @chaveto: Масови проблеми към момента имат собствениците на Euro 4 дизели. Частични проблеми (само една улица в Хамбург и тя даже не е в центъра) към момента имат собствениците на Euro 5 дизели. И то по нея улица могат да минават всички живущи на улицата и доставчиците на услуги. Забранено е преминаването на "външни".
    Да припомня - от 01.01.2011 са се регистрирали само Euro 5. От 01.09.2015 - Euro 6.
    Айде сега ми обясни как тези, които са си купили нови дизели преди две години (или някъде през 2016) ще ги карат сега да си купуват електрички?
    Не мога да разбера защо все още мислиш с телевизора, вестника и т.н.?

Проблемът със запетайките и той се задълбочава. Не бъдете съдници, защото мненията се пишат бързо от телефон и изобщо не ги проверявам за грешки. Нямате право да казвате, кой е грамотен и кой не, защото не познавате човека от другата страна. Хубаво, написал съм 2 думи с "й", изпуснал съм 5-10 запетаи и това ме прави некомпетентен в други области и в това което правя? Особено колегата "muns61" с неговото грозно определние. Кусури винаги се намират, но без да се правят грозни определения.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Кога се пише запетая пред въпросителни думи?

Основните правила за поставяне на запетая при сложни изречения, съдържащи въпросителни думи, са следните:
    1. Ако второто просто изречение е въведено с въпросителна дума и пояснява смисъла на първото, пред нея не се поставя запетая.

Винаги ми е било чудно защо не ти върви с мъжете!
    ..
    Източник: https://kaksepishe.com/zapetaya-vaprositelni-dumi/
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Е, до нивото на ключаря има много мегдан за развитие.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Регистр. на
    22.06.2014
    Темата е за бисери, не за правописни грешки, но като гледам, както всичко друго се е размила тотално.

Както винаги, бай Ганьо се подиграва на чужд гръб, без да погледне себе си първо. Защо ли не видях подобна тема в английския форум ?
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Неграмотното писане си е чист "бисер от форума". Няма какво да се сърдите, че ви показват грешките. Неграмотността е много лошо нещо и за съжаление става все по-масова. Към такива неща не трябва да има никаква толерантност.

Фиат маниак Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Ако бях на твое място, вместо да се "оправдавам", че пиша бързо от телефон и не си преглеждам мнението за грешки преди да натисна "Изпрати", бих замълчала и бих си взела поука, но то си е до човек. Не те съдим, а ти не се сърди, още в първото мнение на темата пише "да знаете че не е срамно да попаднете тука", така че не се газирай толкова.

Цитат muns61 написа: Преглед на мнението
    Е, до нивото на ключаря има много мегдан за развитие.
    То е недостижимо, моля ти се!
    Последна промяна от blue_coconut : 07.02.2019 в 07:56

Регистр. на
    22.06.2014
    Браво! Аз не се сърдя, пускайте колкото си искате правописни грешки, но без определения като, цитирам "Представям си колко грамотен е подобен индивид в други области". Едно е да покажеш грешката на някой, друго е да го обиждаш, но явно вие не правите разлика. Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология. Важното е да си даваме правилни съвети и да решаваме проблеми, а не да се подиграваме на другите. В чуждестранните форуми, никога никой няма да ти каже нещо за това, защото те са там с една цел - да си решат проблемите. Считано от днес, няма да се занимавам вече с този форум. Явно народът е такъв и затова до никъде няма да стигнем.

-1 user*

---
    * потребител (бел. мод.)
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат идол Аватарът на Kay_
    Регистр. на
    13.11.2013
    Ай ся, като лепиш определения на хората из темите нямаше ядове, а сега вече много обиден.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Колеги, много ви моля, използвайте темата по предназначение! Благодаря ви.

Никой не обича да го сочат, като е сгрешил, но пък винаги е забавно друг да сгреши и да се посмеем на негов гръб. Попадането тук трябва да се разглежда като играта "Не се сърди човече" (със запетая пред човечето, примерно). И все пак - ако някой се почувства обиден и смята, че дадено мнение минава границите на доброто възпитание и добрия тон - винаги може да използва бутона "Докладвай" или да пише ЛС до член на екипа на форума.

Грамотното писане пък най-вече показва уважение към устаналите очас_ници, a също така и повишава нивото на форума. Мнението му е лесно за разбиране и не повдига нови въпроси от типа "Какво ли точно е искал да каже авторът...". Затова мисля, че един бърз "преглед" на мнението преди изпращането му е от полза за всички, вместо после да обясняваме как сме писали бързо, от телефона и че не сме литературен форум. Колега mell0, надявам се да продължиш да помагаш в сериозните теми.

И за да не изневеря на себе си - моля, пиши на български! "USER" е дума на някакъв език, който не всеки знае. Редактирам го, запазвам оригинала.

Страница 111 от 112 ПърваПърва ... 1161101109110111112 ПоследнаПоследна

Тема: БИСЕРИ ОТ ФОРУМА

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •