Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло в казанчето за чистачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло в казанчето за чистачките

    Здравейте колеги,
    Направих една огромна глупост да налея към 20 мл. масло в казанчето за чистачките.
    Сега естествено не мога да си почистя стъклата и за да се опитам да го изчистя от системата първо пробвах с чиста течност за чистачки, но ефект няма.
    След това 2 литра вода с течен сапун и промих с 2 литра чиста вода.
    Има малък ефект но не е задоволителен.
    Може ли според вас да сложа обезмаслител и с него да пробвам?
    Много съм прост и объркването стана заради това, че преди време имах в багажника 2 бутили, едната с масло а другата с течност за чистачки и двте бяха тъмни от бира ...
    Последна редакция от v450; 13.01.2021, 17:10.

    #2
    Каквото и да правиш трябва много вода да се почисти после да не остава да разваля боята. С някаква тръбичка да се изтегли всичко от казанчето.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Пробвай с меглио
      Fiat Brava 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Трябва да свалиш казанчето и да го почистиш както трябва. Дори и тогава ще ти е трудно да отстраниш всичко мазно, но ще имаш значително по-голям успех. Разбира се, ще е останало масло в маркучите, което не е никак добре за тях, а така също и за видимостта ти. Трябва и тях по някакъв начин да ги почистиш от маслото, без да ги повредиш.
        Ако беше свалил и почистил казанчето (или купил ново), без да вкарваш масло в системата, щеше да е много по-лесно. Сега ще береш ядове дълго време и стъклото ти все ще е мазно.
        Последна редакция от snake; 13.01.2021, 19:57.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Благодаря за съветите,
          Ще пробвам една алхимия с 1 бутилка обазмаслител + 500 чист етанал а до 2 литра с вода да ги оставя в казанчето през ноща. Повече от 2 литра течност не е наливана и се надявам обезмаслителя да премахне маслото а спирта за да не замръзне водата.
          Не съм добър химик и затова алхимия
          Маркучите са задръстени само към задната чистачка, понеже дори и не си помислих да пускам пръскалките към предния прозорец. Т.Е. тази част от системата е чиста и неопетнена.
          Когато престои с обезмаслителя се надявам да е разградил маслото в голяма степен и после няколко промивки да затрият тази гнилоч.
          Извод: Не слагайте бутилки без етикети в багажника!

          Коментар


            #6
            Правилно, внимание с бутилките в багажника. Един път по тъмно долях в двигателя половинка спирачна течност. Добре, че си видях грешката навреме.
            FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

            Коментар


              #7
              И след това откачи маркуча от задната пръскалка и вади от сместа с пръскане. Аз бих сложил повече спирт,даже бих потърсил изопропилов(добър обезмаслител е) използват го автобояджиите (и не само те ) за почистване.

              Коментар


                #8
                Баси и дилемата.
                Бутай му обезмаслител и не го мисли. Ако го свалиш да го друсаш му сложи и малко пясък, да му свалиш и налепите.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Да използвам темата; тази зима се направих на интересен да наливам зимна течност на чистачки и като резултат в избата имам едно шише от течен прах за пране /ариел/ но не знам дали е течност за ч. или антифриз /син от магазин ''1 лев''. За сега съм налял и на двете коли ама дали е антифриз или другото...Не че много ма брига просто така да си знам...
                  LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                  ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                  Коментар


                    #10
                    Има светлина в тунела и то голяма.
                    Мъзгата я няма и трябва да се промие още един път според мен, въпреки, че има минимални остатъци от масло го дължа на това, че преди това не бях измил хубаво прозореца с чуста кърпа. Сега си скърца при прокарване на пръст.
                    Явно алхимията работи ама ще я повторя за всеки случай като увелича спирта.
                    Пак да кажа, не пробвайте това вкъщи
                    Егати преди се сещам, че наливахме чиста водка в сервизните коли. Като се съберат 20-30 бутилки в компютърния сервиз и няма кой да ги изпие ...
                    Единствения проблем може да е мъркуча за задната чистачка а той е гаден за смяна, но не е болка за умиране.
                    Рендевоза му бях излекувал радиатора преди години с червен пипер, преди да сменя радиатора, че беше изпушил, за временно решение става. Колкото да не ти влиза въздух в охлаждането преди смяна с нов радиотор
                    Егати формулата 400 мл. обезмаслител - 2 лева, 500 мл. спирт лев и нещо, вода от чешмата 1100 мл почти без пари
                    Междо другото е мног добре да си имате малко метил в багажника или вкъши при зимни условия.

                    Коментар


                      #11
                      Е то мирише ако е препарат за пране
                      Антифриза си мирише на - антифриз.

                      Коментар


                        #12
                        От антифриз в чистачките ще стане мазно на стъклото.
                        Иначе за маслото, ако беше напълнил хубаво с вода и то трябваше да излезе най отгоре. След това си сипвай каквото искаш за промивка, но всичките обезмаслители, прах за пране, разни от сорта на течен сапун и т.н бъзикат гумичките и след време ако има миене на фаровете и спира да работи.

                        Коментар

                        Working...
                        X