Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неработещо усилване на волана Fiat Panda 169, 1,1 hp, 1100cc, 2006г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неработещо усилване на волана Fiat Panda 169, 1,1 hp, 1100cc, 2006г.

    Здравейте и за много години.Ел. усилването на волана не работи не работи и сити режима, първо той изчезна. Знам за проблема с датчика за завиване, като за него ми искат около 200 и нагор лева, при мен няма от тези горящите релета в ел.мотора. Има предлагане в нета за около 120лв. на цялата колона. Да ме посъветвате на модела от 2006г. Дали всички са еднакви на бензин и дизел а така също дали са съвместими от съседни години. Освен това ще бъда благодарен ако ме посъветва за сервиз в района на гр. Пловдив който извършва подобни монтажи.
    Последна редакция от dimitar1234; 12.01.2021, 13:18.

    #2
    Пловдив-диагностика, дюзи, ремъци, масла, ходова част!

    Извършвам всякакви ремонти на италиански автомобили. Диагностика, почистване на дюзи с ултразвук. Смяна на ангренажни ремъци с 50000км гаранция, закупени от мен. Електроинсталации, ремонт на ходова част и спирачна система, смяна на съединители, смяна на масла Selenia.Общо взето всичко по италиански автомобили без климатици и стенд преден мост!Сервиза се намира в кв.Христо Смирненски, ул.София23За тези, които немогат да се ориентират, могат да го видят в google maps Сервиз за италиански автомобилиТелефони за контакти: 0877864844 , 0897943620.Редактирана.В.Райчинов
    Майстора се казва Жоро.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      dobrujanetza написа: Преглед на мнението
      Пловдив-диагностика, дюзи, ремъци, масла, ходова част!

      Извършвам всякакви ремонти на италиански автомобили. Диагностика, почистване на дюзи с ултразвук. Смяна на ангренажни ремъци с 50000км гаранция, закупени от мен. Електроинсталации, ремонт на ходова част и спирачна система, смяна на съединители, смяна на масла Selenia.Общо взето всичко по италиански автомобили без климатици и стенд преден мост!Сервиза се намира в кв.Христо Смирненски, ул.София23За тези, които немогат да се ориентират, могат да го видят в google maps Сервиз за италиански автомобилиТелефони за контакти: 0877864844 , 0897943620.Редактирана.В.Райчинов
      Майстора се казва Жоро.
      адреса е Пловдив, ул.София23а ... Жоро е точен и си разбира от работата.

      Изкупуване на автомобили на добри цени
      /////

      Коментар


        #4
        Здравейте монтирах колоната като бях накарал човека който ми я прати да я извадят при изправен волан, даже беше белязал колоната с бял флумастер от към волана на тръбата и вала . По този начин я монтирах на моята кола без да размествам белязите. Колоната тръгва при запалване на колата завъртам волана около половин оборот наляво или надясно и колоната изключва и на таблото светва червеният волан. Сити режима и той работи до изключване на колоната. Лицето което ми продаде колоната твърди че я свалил от работеща кола и там е нямало никакви проблеми.
        Последна редакция от dimitar1234; 14.01.2021, 12:51.

        Коментар


          #5
          Трябва да го калибрираш през диагностика.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Свързах се по телефона с Жоро и той ми каза че когато монтира такива колони те от самосебеси си откриват положението , като за целта преди да закачи кардана под волана той пали колата и я остава така след което закача кардана. Направих тази манипулация преди да върна колоната в моргата,като освен това завъртях волана не закачен на пълен оборот и в двете посоки и той от самосебеси се оправи и сега работи, ще го наблюдавам дано да не е временно.А относно калибрацията той я прави само ако установи че волана стои на криво или волана сам се премества .
            Да не би датчика за ъгъл на въртене да се е износил, и с това завъртане да променяш пистичките дано ме разбирате и от там и да сработва колоната.
            Последна редакция от dimitar1234; 14.01.2021, 16:42.

            Коментар


              #7
              Не. Прави се калибрация, за да работи по-коректно. При монтажа му никога не може да улучиш физически едно и също място и като закачиш всичко, винаги в "нулево" положение на волана, което означава никой да не го пипа, а не да стои направо, физически датчика ще "усеща" (мисли), че някой го бута в някаква посока и малко или много той ще дава съответното усилие в съответната посока.
              Зануляването (калибрирането) представлява да "кажеш", че това усилие, което "усеща" в момента торк сензора, реално е нулево и от там нататък да се прави усилие в съответната посока.
              За това въпреки, че работи, не е коректно да го оставиш така. Сега ако на диагностика в нулевото положение тока му е 0А, то може и да го оставиш така.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Да най вероятно ще направя калибрация. Да ми кажете с кой софтуер се прави калибрирането, имам ELM327.
                Последна редакция от dimitar1234; 15.01.2021, 10:01.

                Коментар

                Working...
                X