Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Седичи 1.9 д . Проблем на ниски обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Седичи 1.9 д . Проблем на ниски обороти

    Значи, след като смених горивният филтър , колата на ниски обороти, влиза в някакъв режим и не вдига повече от 2000 об. Гася паля и се оправя. И така до следващия път. Какво може да се е объркало
    Последна редакция от Емил Илиев; 10.01.2021, 21:46.

    #2
    Емо,има една букса обд.Закачете я на първо време и ще си покаже някаква грешка.Не зная в кой град живееш,но със сигурност има някой колега с лаптоп и необходимата програма за диагностика.Иначе е все едно да хвърляме боб и да гадаем.Просто е достигнал момента на нещо по системите и затова ти създава ядове.Едва ли има нещо общо със смяната на филтъра.Ако е фалшив,едва ли ще запали повторно.Но при супер качествените части и консумативи в нас нищо вече не може да ме озадачи.Закачете я на диагностика и тогава кой както може ще ти помагаме
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      Благодаря ти за отговора Геле! Аз съм от Никопол , пробвахме да я закачим тука на компютър обаче не я хвана. Казаха ми че фиат ,имат някаква друга система, и за това не ставало .Трябва да търся някъде на Плевен. Ако някой знае къде в Плевен да ме насочи. Иначе малкото зло е че като загрее се оправя.

      Коментар


        #4
        Емо,не ги слушай какви дивотии ти говорят.Или имаш програма за диагностика,или нямаш.Явно тези момчета са мнооого зле.Не познавам никой от Плевен но 100% ако поразпиташ познати ще те насочат.Успех
        198mjet Bravo

        Коментар


          #5
          Ок , ще я къдрим някак си ... Жив и здрав!
          Последна редакция от Емил Илиев; 17.01.2021, 18:59.

          Коментар


            #6
            Като за начало провери да не си откачил някой вакуум за управлението на турбото.Огледай клапана N75 да не би от него да си откачил някое маркуче.

            Коментар


              #7
              Турбото работи , а този клапан - n75 къде е

              Коментар


                #8
                Емил Илиев написа: Преглед на мнението
                Турбото работи , а този клапан - n75 къде е
                Този клапан N75 се нарича преобразувател на налягане или датчик за налягане на турбото извън VAG терминологията.

                Местоположението му във Fiat Sedici 1.9 8V mJet е отбелязано с №7 в схемата:
                https://fiat.7zap.com/en/sed/3b/1892...0260s00+1-0/#7
                Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                Търси се..

                Коментар


                  #9
                  Ок , благодарим

                  Коментар


                    #10
                    Само за протокола, че сме във Фиат форум и въпросния клапан е L36.
                    N75 във Фиат е дроселното тяло. Нали, щом е толкова важно да се говори с кодови имена.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар

                    Working...
                    X