Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

индикация за изгорели крушки не работи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    индикация за изгорели крушки не работи

    Здравейте,колата е Стило 1.9 мултиджет-дизел 120 к.с/192 А8.000/,контролната индикация на таблото за изгоряла крушка така и не я видях да работи въпреки ,че съм имал изгорели крушки,доколкото правилно преведох от книжката на колата индикацията светва при-изгоряла крушка на светлини за паркиране,стоп светлини,крушка за мъгла,мигачи и регистрационен номер,за изгорели предни светлини давали индикация?и как мога да проверя дали тази система работи/имали предпазител за индикацията/?
    Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
    Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

    #2
    Най-лесно е да откачиш някой от предните мигачи. Или лампичката на регистрационната табела. За предните светлини най-вероятно не работи, за габаритите също. На Бравото е така (за което съм силно благодарен) и едва ли на Стило е по-различно.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      когато взех колата едната крушка на регистр. номер беше изгоряла,а и светлините за заден ход не работеха/някой беше забравил да закачи буксата-тази която е на скоростната кутия/ и мисля,че все има причина да даде индикация-но нищо,по-скоро как да разбера дали диода на таблото е изгорял или има предпазител,реле или нещо друго,че не дава индикация.
      Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
      Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

      Коментар


        #4
        Със сигурност индикира за заден номер, предни и задни габарити и стоп светлини. За къси/дълги няма индикация, поне при Alfa 159.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          Ясно,но при мен не дава индикация и не знам какво да погледна вече,някой имал ли е подобен проблем?
          Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
          Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

          Коментар


            #6
            Извадка от ръководството(Handbook) на Fiat Stilo, страница 167.
            Click image for larger version

Name:	Handnbook Fiat Stilo, p.167.jpg
Views:	1
Size:	77,3 KB
ID:	2099070
            Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
            Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
            Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
            Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

            Търси се..

            Коментар


              #7
              Здрасти,

              без схемата ще е трудно да се каже какво, къде и как.

              Иначе, ако при подаване на контакт тази лампичка въобще не се появява (не светва) на таблото, аз в този случай бих почнал именно от него. Сваляне, разглобяване и проверка на дидода/лампичката в него. Ако самата лампичка е здрава, проверка на пътечките до буксата за цялост и дефекти. Вече оттам, трябва да се види кое ѝ подава сигнал за проблем, дали комфорт модул или друго.

              Че имаше един случай с мареята на един Колега тука, дето габарита ли беше?- не светеше и се оказа прогоряла пътечка в модула.

              В крайна сметка, една инспекция дали всички светлини са наред е предостатъчна. На шурето днеска на неговото Стило сменихме три крушки, отзад на стопа десния, лява крушка на номера и преден десен къс и се оказа, че и преден десен габарит не свети...хем тъжно, хем смешно, че тъкмо затвори капака на фара с триста зора, отгоре. И сега тая лампа на таблото пак си свети.

              Та като заключение, това да ти е проблема по автомобила, много безаварийни и успешна година.
              Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
              Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

              Коментар


                #8
                Здравей,явно при мен нещата опират до схема и разглобяване,при даване на контакт въпросната лампичка/диод/ не свети,и както казваш-това да е проблемът,изобщо и няма да се занимавам с нея,Благодаря на Всички за мненията.
                Не е важно да приказваш много,защото изричаш думи които не трябва.
                Важни са мислите и малко слова,но да са точни и правилни.

                Коментар

                Working...
                X