Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за вълнообразно износване на задни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за вълнообразно износване на задни гуми

    Здравейте. Чух от някои гумаджии, че при изпуснали задни амортисьори гумите са износват вълнообразно, усеща се едно мятане, което не може да се оправи с реглаж. Като си прекараш ръката по гума се усеща, че от външният си край е износена вълнообразно. Пролетта мога да изненадам колата с нови летни гуми и се опасявам да не ги прецакат по същия начин? В сервиз ми казаха, че единият амортисьор е тръгнал, но не са омаслени, как са ги познали не знам, казаха, че не са толкова лоши, но са тръгнали. В шофирането не се усеща нищо, не се клати, не люлее, с гуми е 225/45/17, карам полека и внимателно през неравности
    Не са при мен гумите от нови, на колата бяха при вноса, че се чудя? Гумите са Мишлен Кросклимат+ всесезонни.
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Отиди да ти "тръснат" колата на стенд за амортисьори. В дома на накладката, до затвора има такъв, 15-20 лева струва. Така поне ще разбереш стават ли ти амортисьорите или не. За гумите, само едната ли е вълнообразна или всичките?
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      По мое мнение това, което пишеш за износването на гумите заради амортисьори...нещо не ми се връзва и за мен е пълна глупост.
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #4
        Така описан проблема, направо ме втрещи.
        По моему, за да се получи такова нещо от амортисьори, колата трябва да се движи на къси чести, ритмичноповтарящи се подскоци.
        Това не съм убеден, че мога и да си го представя. Не мисля, че амортисьорите са проблем. По-скоро каране със зле балансирани гуми. На задни по-трудно се усещат. Това, естествено са само мои предположения. Интересен казус, за всеки случай.

        Коментар


          #5
          Има такова износване, виждал съм го и на мотор, хич да не ти пука карай си спокойно докато средния протектор не стане 1.6 но и външно да не се покажат теловете. Амортисьори които не са текли могат да са тръгнали ако са газово-маслени и газът е изчезнал на някъде /в атмосферата/.
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            Това се получава и при ударена джанта.
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #7
              Амортисьори или караш по път с много кръпки и неравности. Аз ги износвам гумите по същия начин от тъпото софийско околовръстно, говоря за северната дъга. А дори и пътя да не е на кръпки и сега да е положен асфалта е много вероятно да е на вълни и ефекта е същият.
              С мотоциклета като карам и най добре се усеща колко е неравен като цяло пътя, имам чувството все едно гумите не са кръгли а са елипса.

              Коментар


                #8
                Задните гуми имат този проблем, предните не. Като я взех още усетих, че мята отзад, ходих на вулканизатор, който ползвам от много години и му имам пълно доверие за работата. Аз също мислех, че е крива джанта, смъкна ги, качи ги на стенд за реглаж, не бяха добре балансирани, имаха нужда от корекция, но каза, че джантите са абсолютно без забележка. Има подобрение осезаемо, от задна гума тресе купето, от предна волана, така е и тук. След баланса с висока скорост изчезна потрисането в купето. Понеже колата е стояла 8 (минимум) месеца в салона преди да я взема са заминали малко и предните гуми, с 120 усещам лека вибрация във волана. Само там се появява, при 110 и при 130 няма почти нищо. Вози много твърдо, стегнато, но казват амортисьори, не знам, вкарват ме във въпроси. На бравата единият амортисьор беше омаслен по оста и то доста години и пак не заминаха гумите вълнообразно?! Изяждането е във външният край на гумите, иначе грайфер имат много още.
                Освен да дам да я раздрусат лятото, знам мястото.
                кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                Коментар


                  #9
                  Защо не смениш гумите след като не ги бива? За мен такава возия си е мъка, не удоволствие от колата.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    Това ще стане също, но имат голям грайфер, защо да ги сменям? В момента единствената забележка е при скорост от 120 леки вибрации във волана? Това е само като съм на магистрала, иначе са си без грешка. След оправянето на баланса на задните гуми няма никакви забележки, въпросът е износването дали се дължи на заминали амортисьори и дали да се сменят и те при покупка на следващ комплект гуми?
                    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                    Коментар

                    Working...
                    X