Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем и промяна на масло(след слагане на АГУ) - Фиат Браво 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега, не бързай да се шашкаш.
    Понякога в сервизите не пълнят маслото до горе, а го оставят на средата на щеката. Допълни си до горе маслото (ако знаеш вискозитета с който си в момента), покарай колата 1000-2000км. и я следи. Ако гори масло, за 1000км. ще ти мръдне щеката. Ако не ти е било до горе маслото още от началото и за 9000км. ти е изяла 500гр. изобщо не се коси. При разход до 1л. на 10,000км. нито ще ти мирише на масло, нито ще пуши и изобщо не трябва да и се втелясваш. Виж ако за 1000км. ти опраска повече от 1/3 щека вече имаш защо да се притесняваш.

    Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

    Коментар


      #17
      Колега, не бързай да се шашкаш.
      Понякога в сервизите не пълнят маслото до горе, а го оставят на средата на щеката. Допълни си до горе маслото (ако знаеш вискозитета с който си в момента), покарай колата 1000-2000км. и я следи. Ако гори масло, за 1000км. ще ти мръдне щеката. Ако не ти е било до горе маслото още от началото и за 9000км. ти е изяла 500гр. изобщо не се коси. При разход до 1л. на 10,000км. нито ще ти мирише на масло, нито ще пуши и изобщо не трябва да и се втелясваш. Виж ако за 1000км. ти опраска повече от 1/3 щека вече имаш защо да се притесняваш.
      Да ясно Аз съм си долял 1 литър. Проблемът е, че по щеката изобщо не мога да разчитам - нищо не маркира(имаго описан проблема в друга тема - явно си е стар за някои фиатки). На равно, на студен двигател не отчита абсолютно никакво масло - въобще не се "цапа". Като го сменя, ще си се ориентирам по датчиците в колата. Като писне, че е малко ще си доливам
      Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
      Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
      Fiat Bravo 1.4 120k.с.

      Коментар


        #18
        В крайна сметка днес смених маслото.... най-накрая има показания на щеката. Събра се около 3.100-3.200(според маркировката на тубата) и нивото на щеката в момента е на максимум.
        Т.е. излиза, че въпреки че съм долял 1 литър, аз не съм имал никакво масло, защото на щеката не се отбелязваше нищо.
        Т.е. преди да долея този литър ми излизаше съобение, намаляло масло. След наливането му, спря да се появява съобщението, но все още не се появяваше нищо на щеката...
        Т.е. аз сума време съм карал без никакво масло. Изобщо как е възможно това....
        На какво ниво изписва съобщението за недостатъчно масло?
        На какво ниво на маслото би трябвало да светне лапмата на маслото, че няма нищо вътре?
        Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
        Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
        Fiat Bravo 1.4 120k.с.

        Коментар


          #19
          Лампата ще светне когато смукателя на помпата който се намира на 5 мм. от дъното засмуче въздух. Това първо се случва когато нивото е горе долу на равно със смукателя и на завой маслото се лашка на страни и смук. засмуква въздух. При спадане още на нивото ламбата почва да свети и на равен път без завои. Ако работи повече от половин или една минута със светеща лампа настъпват необратими поражения и се отива на Основен ремонт.Щеката е най верния измерителен уред, вярвай на нея а не на разни датчици матчици... Тва че си сипал до МАКС-а ич дан та притеснява. Ай.
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #20
            Колега, като смени предния път маслото провери ли щеката след като си я взе от сервиза? При мен това е основно правило и винаги проверявам нивото на маслото след смяна, най-малкото за да се ориентирам какво се случва при една такава ситуация като твоята. Ако ти слагат наливно масло - проверяваш нивото задължително, още преди да запалиш мотора като си я взимаш. Така ако не ти хареса нивото или са огелпили нещо, може да изискаш да ти долеят. Ако ти оставят тубичка в багажника може да сравниш колко са ти сипали спрямо заводските данни и да си я допълниш ако има необходимост.

            Обикновено щеката мери един литър, както вече са ти казали. Т.е., ако колата ти събира 3.1л., а ти си долял един литър и още не се е показало на щеката, то всичко се връзва и си карал с малко над 1л. масло. Дано не си я сдиплил.
            Ако си проверил маслото след смяната и то е било в рамките на нормалното (над средата на щеката), значи имаш разход от над 1.5л. масло за 8-9000км. Това е голям разход и не е добре. Сега след смяната следи стриктно маслото на всеки 1000км., на студен мотор, преди да запалиш. Гледай колата да е на равно или паркирана на същото място, където е първоначално проверена след смяната. Наклонът може да ти даде доста голямо отклонение и да те обърка без реална причина.
            Последна редакция от PSG; 05.01.2021, 16:52.

            Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

            Коментар


              #21
              В крайна сметка, щеката си е наред, маслото си е наред, просто двигателя си гори много масло. Няма пушек, няма течове, но маслото си изчезва.Определено е над 1,5 (дори 2л) на 8-9000 км. Отива си отваряне и ремонт. Лошото е, че преди да се отвори няма да се разбере какво е и съответно ремонтът и цената му може да варира страшно много. Направо ме е страх да я оставя да се прави.....
              Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
              Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
              Fiat Bravo 1.4 120k.с.

              Коментар


                #22
                В крайна сметка, щеката си е наред, маслото си е наред, просто двигателя си гори много масло. Няма пушек, няма течове, но маслото си изчезва.Определено е над 1,5 (дори 2л) на 8-9000 км. Отива си отваряне и ремонт. Лошото е, че преди да се отвори няма да се разбере какво е и съответно ремонтът и цената му може да варира страшно много. Направо ме е страх да я оставя да се прави.....

                Според мен това не е нищо притеснително! 2л на почти 10 000км си е в норми. Не е идеално, кофти че не си го видял преди да вземеш колата, но не е нещо катастрофално. Ако си прочетеш книжката ще видиш, че максималния разход на масло е 400-800мл на 1000км, това са 4-8л на 10 000км!
                Най-добре си провери турбото, има голяма вероятност от него да хвърля масло в всмукателните тръби и всичко да идава от там. Иначе, ако се окаже проблем в самия мотор, аз лично ти препоръчвам са си караш колата и да не се занимаваш със скъпи ремонти.

                Коментар

                Working...
                X