Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Излизат кабелите за свещите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Излизат кабелите за свещите

    Здравейте, колеги.
    Колата е Брава 1.2 16V и вече няколко пъти ми се случва да ми излизат сами кабелите за свещи.
    Първия път беше излязъл на трети цилиндър, смених 3 от кабелите(имах резервни малко ползвани ngk), смених и свещите ( пак имах резервни ngk). Няколко дена нямаше проблеми, но после изби на четвърти цилиндър. Смених и него пак с ngk ( не мога да отговоря защо не го смених и него с другите, забравих ли, разбъркал ли съм ги - не знам).
    Днес пак беше излязъл единия кабел на 4ти цилиндър и колата работеше на три цилиндъра.
    Старите кабели бяха Bremi. Тук искам да кажа че са големи боклуци. Карани са 30к км, но при вадене буквално се разпадат, защото влизат много плътно. Вкараш ли ги един път - при вадене се сменят.
    Може ли насоки къде да търся проблема ?
    Бобина?
    Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

    #2
    Колеги, никой ли не се е сблъсквал с такъв проблем?
    Всеки път като дам повечко газ и изкача кабела на четвърти цилиндър. Днес ми се случи вече 4-5 пъти.
    Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

    Коментар


      #3
      Да не би свещта да има пукнатина? Пробвай да я смениш. Иначе не виждам какво би изкарало кабела от свещта.
      Последна редакция от kiriluz1; 12.12.2020, 15:58.

      Коментар


        #4
        kiriluz1 написа: Преглед на мнението
        Да не би свещта да има пукнатина? Пробвай да я смениш. Иначе не виждам какво би изкарало кабела от свещта.
        Или пукнатина в главата, или незатегната свещ, или скапана резба на свеща ... Не е като да не сме го виждали.
        Изкупуване на автомобили на добри цени
        /////

        Коментар


          #5
          Ще разменя местата на свещите и ще покарам пак.

          --- Автоматично слети последователни мнения ---

          PM_u_bo написа: Преглед на мнението
          Или пукнатина в главата, или незатегната свещ, или скапана резба на свеща ... Не е като да не сме го виждали.
          Резбата върви лесно на ръка.
          Старите свещи бяха леко охлабени, но все пак не съм ги пипал 30000км.
          Главата божа работа. Ако кабела е на мястото си всичко си е ок.
          Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

          Коментар

          Working...
          X