Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слабо парно Fiat Marea 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Проверки

    Здрасти Колега,

    първо да изясним колата загрява ли си нормално по табло и когато пипнеш разширителният съд? Там трябва да има един по-малък тесен маркуч за самообезвъздушаване/ циркулира ли антифриза през него/ и отдолу един по-голям, който отвежда водата.

    Обезвъздушаването е добре да се направи на студена кола, като се отвият пробките една по една заеддо с капачката на съда. При теб явно е добре.

    После по-лесното нещо, което те помолиха колегите е да се видят входящата и изходящата тръба към радиатора, дали са що-годе еднакво топли.

    После под жабката , където е скоростият лост сваляш една кора с две видии и зад нея е радиаторчето. С ръка внимателно го опипваш, доколкото е възможно, че влиза в една ниша там, дали е топло или запушено/по-хладно в единия край примерно. Поне тръбичките и те са повече от показателни.

    За отпушване аз ползвам лимонтозу или оцет, но на своя отговорност. Ако при теб се окаже наистина запушен радиатор се свържи с Митака71 да ти препоръча някое по-хубаво, макар и ние като колегата JTR сменихме нашето преди повече от 10 години и си грее повече от чудесно около 86гр на средните две духалки.

    Късмет и дано си решиш проблема бързо и лесно!


    Смяна на отоплително радиаторче - Браво и Брава

    Помощ за смяна радиатор парно Браво - СМЕНЕН + пояснения !

    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

    Коментар


      #17
      Колата загрява до средата на уреда на таблото и си го държи постоянно.В разширителния съд по малкото маркуче си идва антифриз(вижда се като се погледне отстрани през пластмасата),а после и по големият,който отива към радиатора си тече антифриз без проблем.ЗАБЕЛЕЖКА: Според мен колата загрява за едно и също разстояние и при едни и същи условия(чакане на място около минута ,външна температура-2до 6 градуса) с една идея по бавно-преди стигаше средата на конкретно кръстовише,а сега го подминавам и колата е на 80 градуса.

      Обезвъздушаването го правех на загряла кола и работеща с пуснато парно и после на спряно парно като на отворена капачка отворих лявата пробка(към разширителния съд),а после и дясната .

      Входящата и изходящата са много топли(може би тази,която излиза от радиатора посока термостата е една идея по-хладна от другата).

      Утре ще го пипна радиаторчето на загряла кола и ще споделя резулатата.

      Коментар


        #18
        glupaka написа: Преглед на мнението
        Обезвъздушаването го правех на загряла кола и работеща с пуснато парно и после на спряно парно като на отворена капачка отворих лявата пробка(към разширителния съд),а после и дясната .
        Дали е спряно или пуснато парното няма значение, това не е като на Жигула, няма кранче на парното а само клапи дали да ти обдухва радиатора или не.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #19
          На мареа радиаторчето се сменя за минути, без да се сваля табло. По-добре си вземи полско или италианско от Христо от Ямбол или другаде. На мойта се сваля цялото табло за да се смени и аз го промих. Сега е по-добро от всякога. За промиването виж в тубата - има много руски клипове с ел.водна помпа от руски автомобил. Аз ползвах такава от опел от морга.
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            #20
            Може ли някой да обясни как е това сменяне за минути на радиаторчето за парното на Мареа? При мен прави малка локвичка в краката на шофьора и ме съмнява да са само О пръстените. Махнах жабката, от там ли се вади старото радиаторче?
            Знам, че има теми ама не на всички стоят снимките.

            Коментар


              #21
              Ако махнеш и вентилатора ще ти е още по-лесно, при изваждането на радиатора той пречи.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #22
                Може ли някой да обясни как е това сменяне за минути на радиаторчето за парното на Мареа? При мен прави малка локвичка в краката на шофьора и ме съмнява да са само О пръстените. Махнах жабката, от там ли се вади старото радиаторче?
                Знам, че има теми ама не на всички стоят снимките.
                Правилно си се ориентирал за да ти е по- лесно може да метнеш навън и пасажерската седалка
                koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                Коментар

                Working...
                X