Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размери на джанти 15" пасващи на Добло 2001-2009.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размери на джанти 15" пасващи на Добло 2001-2009.

    Здравейте, от лятото съм собственик на Добло 1,9 Мjet 2008ма. Искам да сложа зимните гуми на друг комплект джанти, но се оказва, че предписаните 5.5 Jx15 2х ЕТ32 са твърде редки и досега не успях да намеря такива 2 употреба. Последвах съвет да си сложа ляти 6,5J 15" ET40, На пробите на вдигнати с крик колела всичко изглеждаше ОК, но в движение се оказа, че необходимите по-дълги болтове опират някъде вътре на предните колела и чаткат в завой, а задните гуми в завой стържеха по купето отвътре и влязох във филм с тях. Оказва се, че еднаквия брой и размера на отворите 4х98, и уверенията че били за Фиат и т.н. изобщо не са гаранция, че джантите ще стоят безпроблемно на колата

    Въпросът ми е дали 6J и офсет 31 или 37 ще са подходящи за модела? Ако някой от собствениците на Добло има опит с такива, ще съм благодарен, щото гимнастиките в гумаджийниците и купи-върни джанти леко ми омръзнаха.
    Fiat Doblo 1.9 MJet
    land Rover Discovery 300TDi
    Suzuki V-Strom 650

    #2
    В OLX-a е пълно с доблота за части. Има такова от 2008-ма в Добрич с джантите на него. Що не опиташ? Все някой ще ги продаде.
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      Да, първо така правих, звънях по обявите, но масово са с 14' , а най-често са без джанти. Обикалям и по моргите около Варна, Стожер... лети 15' с по-големи размери и офсет има бол, но с ЕТ 32 не успях да открия. Сега ще го видя Добричкото...
      Благодаря !

      Едит: пак греда, и то е без джанти
      Едит 2: 16 обяви - 16 греди
      Последна редакция от Добловоз; 11.12.2020, 09:00.
      Fiat Doblo 1.9 MJet
      land Rover Discovery 300TDi
      Suzuki V-Strom 650

      Коментар


        #4
        Фиат Браво 2- 6Jx15 ЕТ31
        Фиат Мултипла 6Jx15 ET32
        Маренго 1.9Jtd-110 2002

        Коментар

        Working...
        X