Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Grande punto заслужава ли си?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Grande punto заслужава ли си?

    Здравейте колеги,

    карам punto 1.2 60 к.с. 2002 и се замислям да ъпгрейдна с Grande Punto.
    Прегледах всичко написано във форума,но така и не намерих отговор на моите въпроси.
    А именно:
    Кой е най-сполучливия двигател, безинов или дизелов (за мен това няма значе ние), и кой подмодел точно.Мисля си да бъде около минимум 100 к.с.За какво да внимавам и какви проблеми да очаквам?
    Всяко едно мнение ще е много важно за мен и предварително благодаря за това.

    Поздрави!

    #2
    При Грандетата всичките двигатели са сполучливи освен тези с MultiAir 1-ва генерация (бензинови двигатели, означени са с MultiAir и се произвеждат 2011). Това е тип VVT който се командва електронно клапаните и "умира" внезапно и не подлежи на ремонт. Щом търсиш над 100 коня търси 1.9 JTD 120 или 1.6 JTD 120, иначе за бензин 1.4 Tjet 120, но той се намира рядко и то читав. Ако предпочиташ бензин по-добре гледай новото Браво II 120 tjet или 150 tjet.

    Коментар


      #3
      Благодаря за светкавичния отговор.
      Макар и да писах,че искам над 100 коня, финансово погледнато се замислям за 1,3 multi jet 95 коня.
      Дано само не е спъната или да живее в сервиза.
      Но последното е май до късмет.

      Коментар


        #4
        1.3MJet не е лош двигател, а напротив - доста сполучлив и върви доста приятно. За Грандето ще е добре, но не очаквай да е бегачка. Ако ще искаш наистина да върви - 1.9 MJet.
        Като цяло 1.3MJet е здрав мотор, като и той страда от редовните за всеки стар дизел болежки - EGR, DPF (може и да няма, ако хванещ някоранно от 2007-ма), дюзи.....
        Ако искаш наистина здрав и безпроблемен мотор за градско каране, но нямаш претенции за динамика, търси атмосферен бензин 1.4 95hp. Дизелите са с риск да са карани много, предимно градско и немарливо.

        Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

        Коментар


          #5
          Благодаря за изразените мнения. Ще имам предвид всичко казано.

          Коментар


            #6
            Карам Гранде 1,3 дизел 90 коня. Колата първоначално беше невероятна. Тиха работа на двигател, много бързо набиране на светофар, икономична. Извънградско 4,4-4,6 в София 5,5-6,00. Но ,преди 1 година започнаха проблеми. Двигателя се вдърви, стана по-шумен, няма ряз. Смених ангренажна верига , беше се разтегнала, не се оправя. Носих дюзи на Бош сервиз, бая се озориха там , две тотал щета, две за разпръсвачи , накрая купих от тях някакви не нови ,но уж добри. В момента си върви прилично, но не усещам тая пъргавина като преди, не мога да я настъпя на светофар както правех преди с бегачките. Разходът си е същия, това е което ми е важно. Като настъпя да издухам някой баварец, пускам черен дим. Майсторчето каза ,че ми била малка компресията и да правя ремонт. Обаче ,тия дни в студа ,колата си пали нормално, кара си нормално, харчи си нормално. За какво да я моря повече ? Аз съм доволен от колицата. Ако намеря 1,6 дизел ще я сменя, ако не намеря - ще си я карам. 6-тата скорост е нещо невероятно ! Никога досега не бях карал кола с 6-та. Супер благина. Препоръчвам я , с други думи. Всяка година каране ми връща 1000 лв от инвестицията, щото голямата кола си стои в гаража .

            Коментар


              #7
              Колега,ти си направо рекламно лице на Фиат(това в кръга на майтапа).Кажи ми има ли нещо читаво в нашта държава.Дали маслата са масла,дали горивата са горива.Всички проблеми по колите ни тръгват точно от скапаните горива.Кой каквото ще да ми говори,аз съм го изпитал.Пътувам до Германия доста често и знам какъв ми е разхода на отиване и на връщане.Няма място за сравнение(без значение на която и да е верига бензиностанции),пак казвам всичките ни проблеми са от "качествени горива"Весели празници
              198mjet Bravo

              Коментар

              Working...
              X