Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дроселова клапа - настройка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дроселова клапа - настройка?

    Здравейте. Искам да попитам след като съм свалял дроселовата клапа от двигателя , трябва ли да минава през сервиз за допълнителна настройка с компютър? Сваляна е за почистване без допълнително разглобяване освен махане на водното охлаждане и кабелите към датчиците и жилото за газта. Колата е фиат Пунто 1.2 бензин 75 коня 99 година.


    п.с - Намерих това из форума - едва по късно - "Ресетвай и отначало.Обощавам това, което съм чел из темите.Някои от стъпките може да се отнасят за различни двигатели/модели, но няма да навредят, ако минеш през тях.1. Вадиш клемата2. Чакаш час/45 мин3. Вкарваш ключа и даваш на контакт.4. Чакаш 20-30 секунди и палиш на бензин без да пипаш нищо.5. Чакаш да загрее на място, докато се пусне перката.6. Изфорсираш 2-3 пъти до 4000 оборота.7. Без да гасиш, тръгваш и навърташ 5-10-15 км с нормално каране.8. Прибираш се пред вас и гасиш." Дали ще помогне и при мойта кола?

    Това при положение ,че съм с жило дали ще обучи датчика за положение на дроселовата клапа?
    Последна редакция от Epetuk; 27.11.2020, 16:49.
Working...
X