Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатроника на Фиат Мултипла 1.6 - метан 2008г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с климатроника на Фиат Мултипла 1.6 - метан 2008г

    Здравейте,

    Яви се следният проблем с климатроника ми на Мултипла 2008- 1.6метан. Колата спря да духа топло. Закарах колата на майстор, който я разглоби и установи, че клапата за смесване на топъл и студен въздух е от пластмаса, която е остаряла и се е счупила. Става дума за детайла от снимките по- долу. Мъката започна преди 20-на дни. От тогава поръчвах няколко по интернет от бракувани коли, но всички, които ми пратиха бяха като моята или по зле (буквално се ронят в ръцете). Някой има ли идея от къде мога да си закупя подобна част без тя да в комплект с още 100 модула на стойност хиляди? В магазините за резервни части като КОСЕР ми казаха, че не я предлагат, а очевидно на старо не може да се намери читава. Не знам от къде да си я закупя.
    Благодаря предварително.

    Click image for larger version

Name:	IMG_20201113_194944.jpg
Views:	1
Size:	209,3 KB
ID:	2170674Click image for larger version

Name:	IMG_20201113_194952.jpg
Views:	1
Size:	115,7 KB
ID:	2170675Click image for larger version

Name:	IMG_20201113_195008.jpg
Views:	1
Size:	180,5 KB
ID:	2170676Click image for larger version

Name:	IMG_20201113_195019.jpg
Views:	1
Size:	165,4 KB
ID:	2170677

    #2
    Здравей колега според мен няма да намериш такава клапа нова да си купиш.ако на мен се наложи същото нещо аз бих си е преработил като я направя от алуминий,иначе казано липсващата част бих изградил с алуминий поне това което виждам от снимките така ми идва на ум. Успех!
    Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

    Коментар


      #3
      Благодаря за предложението
      Ако все пак има от къде да закупя въпросната част, дори като част от по - голям модул, бих го предпочел на този етап. Ако някой има идея към кой вносител на части мога да се обърна, ще съм благодарен.
      П.С.
      на втората снимка се вижда и връзката към моторчето, което отваря и затваря, която също е счупена и евентуално възстановяване би коствало доста усилия за единичен детайл, който не е серийно производство.

      Коментар


        #4
        Друго ми идва на ум, дали тялото където седи клапата е еднакво с това на друг модел Фиат, и да разшириш търсенето.Само незнам как да разбереш това.
        П.п. Аз си възстанових механизма за резервната гума, вътре беше счупен и го оправих с изграждане, защото втора употреба няма или е на ненормална цена.

        Поздрави и успех!
        Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

        Коментар

        Working...
        X