Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ниво на фаровете Крома 194

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ниво на фаровете Крома 194

    Здравейте! От както съм взел Кромата късите светят много ниско. Колата е с ксенон и автоматичен реглаж на късите, който мисля че работи, защото когато дам на контакт фаровете се местят нагоре, надолу и спират в най-горна позиция. Въпреки това светят много ниско, има ли начин да се измести целия механизъм по-нагоре, така че работният му диапазнон да е по-висок?
    Да отбележа, нямам копче за ръчна настройка в ляво от волана, както е на тези със стандартни фарове.
    Последна редакция от JTR; 22.11.2020, 21:35.

    #2
    То е ясно че нямаш копче за ръчно регулиране, понеже си с автоматичен нивомер (така е и при Alfa 159, примерно) за моделите със заводски би-ксенон. Но предполагам че трябва да имаш ръчно регулиране хоризонтал/вертикал на самите фарове.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      batproho написа: Преглед на мнението
      То е ясно че нямаш копче за ръчно регулиране, понеже си с автоматичен нивомер (така е и при Alfa 159, примерно) за моделите със заводски би-ксенон. Но предполагам че трябва да имаш ръчно регулиране хоризонтал/вертикал на самите фарове.

      И аз предположих, че има, но след последния път когато откъртих една врътка за реглаж, предпочитам някой с опит да ми каже какво да въртя и колко. На тази фаровете са скъпи и не ми се чупят

      Коментар


        #4
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Няма начин да нямаш регулиране на фаровете. При доста автомобили първо се регулират на стенд и след това се калиброват. Затова щом искаш да не пипаш, отиди там където имат стенд и ги накарай да ти регулират фаровете. След това само проучи въпроса дали има нужда да се калиброват с диагностична програма.

          Коментар


            #6
            chaveto написа: Преглед на мнението
            Няма начин да нямаш регулиране на фаровете. При доста автомобили първо се регулират на стенд и след това се калиброват. Затова щом искаш да не пипаш, отиди там където имат стенд и ги накарай да ти регулират фаровете. След това само проучи въпроса дали има нужда да се калиброват с диагностична програма.

            Аз искам да пипам, просто ако някой колега вече го е правил това да качи една снимка и да обясни какво точно се прави. Иначе и така ще се оправя, но ще ми коства ненужно време, усилие и риск да повредя нещо.

            Коментар


              #7
              Имаше тема за регулиране на фаровете, потърси я във форума.
              По просто казано, имаш две "врътки" с които се регулира фара горе/долу и ляво/дясно. На всеки фар си пише процента по който се смята спрямо височината на фара на колко трябва да светят. След като откриеш всички неща си намираш тъмно място със стена на която да си разграфиш кое къде трябва да свети, заставаш на някакво разстояние и според сметките настройваш.
              Но все пак във всеки сервиз взимат по 5лв на фар и всичко се случва за няколко минути и не си заслужава галимацията.

              Коментар


                #8
                chaveto написа: Преглед на мнението
                Имаше тема за регулиране на фаровете, потърси я във форума.
                По просто казано, имаш две "врътки" с които се регулира фара горе/долу и ляво/дясно. На всеки фар си пише процента по който се смята спрямо височината на фара на колко трябва да светят. След като откриеш всички неща си намираш тъмно място със стена на която да си разграфиш кое къде трябва да свети, заставаш на някакво разстояние и според сметките настройваш.
                Но все пак във всеки сервиз взимат по 5лв на фар и всичко се случва за няколко минути и не си заслужава галимацията.

                5лв на фар в България, тук ще е малко повече. Едва ли ще е нещо много скъпо, но им нямам никакво доверие на тукашните сервизи, такива касапини на коли и постоянно пияните БГ майстори не са...

                Коментар


                  #9
                  Регулиране на фарове (fiatforum.bg)

                  Коментар

                  Working...
                  X