Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разлика в моторчетата за клапите за климатроник на Фиат браво 2007 multijet 1.9 150hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разлика в моторчетата за клапите за климатроник на Фиат браво 2007 multijet 1.9 150hp

    Здравейте колеги!
    Въпросът ми е следния:
    Тъй като трябва да си сменя 3 от 5 моторчета за клапите за климатроника, майсторът ми каза че всички били едни и същи, номерата също така им били едни и същи.
    Търсейки моторчета се обадих на един магазин и те ми казаха че моторчетата били два вида, показаха ми схема и там се вижда, че 2 са Actuator Distribuzione( преведено от гугъл : разпределител на задвижващия механизъм), а другите две са Actuator Miscelazione (Смесване на задвижващия механизъм).
    Също така ми каза че номера на моторчето което съм му снимал вече не е актуален, новите моторчета били с друг номер.
    Та въпросът ми е ако някой е по-запознат с тези моторчета, да изкаже мнение как точно стоят нещата, защото реално не знам, дали са еднакви всички, дали не са.
    Прикачени файлове

    #2
    2 са като това на последната снимка едното е 150 градуса другото 120 те са за позицията къде да духа, другите 2 изглеждат различно пише бош а не денсо и са за смесителите на студен и топъл въздух. Не ги размествайте всяко си има място. 5-тото е за външен/вътрешен въздух. Моторчетата провери дали работят на акумулатора като подадеш ток на 4-ти и 5-ти пин (+ и - ако размениш обръща посоката). По всяка вероятност нищо им няма. Приводите се вадят и сменят, моторчетата вероятно са здрави смени си майстора. Кажи му да ти провери магарийките означени с B на снимката от тях е целия проблем.
    Последна редакция от ViGiMi; 30.11.2020, 01:10.

    Коментар

    Working...
    X