Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Навигация UCONNECT 8.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Навигация UCONNECT 8.4

    Здравейте, може ли някой да помогне със следния проблем.
    Отскоро имам Fiat Freemont , който има оригиналната мултимедия на UConnect 8.4 . Но по никакъв начин не мога да подкарам навигацията. При натискане на иконата за навигация на екрана не се появява нищо - нито като съобщение, нито като инфо. Отдолу си седи лентата с бутоните (radio , player и тн) но нищо друго. Когато го купувах продавача смотолеви, че не са намерили SD-картата с навигацията, но лесно ще се намери друга карта, продават се много в интернет и тн.глупости, на които за съжаление не обърнах особено внимание. След дълго ровене из интернет и разговори с хора, които продават CD, SDта за навигация се оказа, че нямат за този модел кола и мултимедия. При позвъняване в АутоИталия ми твърдяха, че няма отделно карта или диск с навигация, а същата е качена в компютъра и само се обновява. Но като им обясних проблема, доста разколебано поискаха да отида при тях като директно си казаха, че не познават такъв проблем.

    Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели как го е решил или съответно къде е намерил майстор/сервиз за такива неща.

    #2
    Да, колега, така е . Навигацията е Gаrmin и е инсталирана във вградената памет на мултимедията. Наистина ти е странен проблема и ще е най-добре да го отстранят в оторизиран сервиз.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Всъщност, сега като се разтърсих за ъпдейти на навигацията, намерих това : Software Update for Uconnect® - Check For Updates (driveuconnect.com)
      Пробвай като изтеглиш ъпдейта и го инсталираш, дали пък няма да тръгне навигацията. Лесно е, има видео и файл с инструкции кака се прави.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        Аз пък моята я свалих на версия 8.13,понеже по-горните версии искат активационен код при ъпдейт и съответно пари за кода. Качих цяла Европа 2021г карти на гармин и навигацията работи перфектно. Всичко се качи на вътрешната памет, която Немога или незнам как да видя колко гб е. За момента и невиждам разлика в по-новия фърмуеар и си стоя на 8.13.Иначе в чужди форуми пише, че след като си качиш карти може да си я вдигнеш до последна версия.

        Коментар


          #5
          Здравейте колеги аз също имам проблем с навигацията от скоро изписва " зареждане моля изчакайте" и до там

          Коментар


            #6
            freemont2012 написа: Преглед на мнението
            Здравейте, може ли някой да помогне със следния проблем.
            Отскоро имам Fiat Freemont , който има оригиналната мултимедия на UConnect 8.4 . Но по никакъв начин не мога да подкарам навигацията. При натискане на иконата за навигация на екрана не се появява нищо - нито като съобщение, нито като инфо. Отдолу си седи лентата с бутоните (radio , player и тн) но нищо друго. Когато го купувах продавача смотолеви, че не са намерили SD-картата с навигацията, но лесно ще се намери друга карта, продават се много в интернет и тн.глупости, на които за съжаление не обърнах особено внимание. След дълго ровене из интернет и разговори с хора, които продават CD, SDта за навигация се оказа, че нямат за този модел кола и мултимедия. При позвъняване в АутоИталия ми твърдяха, че няма отделно карта или диск с навигация, а същата е качена в компютъра и само се обновява. Но като им обясних проблема, доста разколебано поискаха да отида при тях като директно си казаха, че не познават такъв проблем.

            Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели как го е решил или съответно къде е намерил майстор/сервиз за такива неща.
            Всъщност навигацията е отделен модул, който се намира зад бутоните под дисплея. Ако липсва този модул, няма как да имаш навигация. Дисплея е на модула, който комуникира с останалите модули в колата, които управляваш или четеш инфо от тях. Това е нещо като контролен панел.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар

            Working...
            X