Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 2 - Смяна на оригиналната навигация ( Instant Nav )

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 2 - Смяна на оригиналната навигация ( Instant Nav )

    Здравейте,
    Имам Fiat Bravo 2 2011 с Instant Nav и искам да я сменя за по-добра 2 din навигация.
    Новата мултимедия е https://www.aliexpress.com/item/4000...archweb201603_
    Проблема ми е с буксата от оригиналната навигация.Прикачам снимка как изглежда буксата на колата + буксата на новата мултимедия.
    Имате ли някаква идея каква букса/предходник ще ми свърши работа?
    Засега идеята е Quadlock 40 pin и да се намества кабел по кабел

    Благодаря предварително.
    Прикачени файлове

    #2
    Буксата на колата е преходен адаптер,навътре в таблото трябва да е връзката.
    Прикачени файлове
    Маренго 1.9Jtd-110 2002

    Коментар


      #3
      Благодаря за отговора колега.
      Поразтърсих откъде върви кабела и връзка така и не намерих.
      Имаш ли някаква представа къде може да са я навряли фиат?

      Коментар


        #4
        Имам опит с Alfa 159. Когато е с InstantNav е с quadlock конектор, и не, не е никакъв преходен адаптер, а е част от инсталацията на колата.
        Когато е с радио, е с евро-конектор, точно такъв, какъвто се изисква за китайщината от алиекспрес.
        Решението при Алфата е - рязане и смяна на конектора. Правил съм го, мога да го направя и на Браво.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          Благодаря за съвета колега.
          Купих букса и я наместих кабел по кабел.
          Обаче или буксата се размества нещо или не съм нацелил точния кабел, тъй като навигацията се цъка 1-2 пъти и после не иска.Трябва да изкарам и вкарам пак буксата за да тръгне.
          Отделно има още 3 кабела, които нямам идея за какво са.
          Имаш ли, или поне знаеш ли как мога да намеря схемата на кабелите?
          На оригиналната InstantNav навигация няма схема и не мога да разбера някои кабели за какво са.

          Коментар


            #6


            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #7
              Много ти благодаря колега ^^

              Коментар


                #8
                И на мен ми се върти да заменя оригиналната навигация,дай някоя снимка на модела, но дали новата има : среден разход, заключване на вратите при движение и останалите екстри, които не изброявам. Ако отговориш ще ми е в помощ. Поздрави..
                Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                Коментар


                  #9
                  Здрасти колега,
                  Успешно сложих навигацията и съм доста доволен от нея.Модела на навигацията можеш да го намериш в линка на първия коментар.Поръчах я от Китай - 4 рам,64 памет, с обд и задна камера.
                  Click image for larger version

Name:	IMG_20201129_143555.jpg
Views:	1
Size:	293,2 KB
ID:	2099052
                  Заключване на вратите, като опция на самата навигация няма.Аз си имам на колата такава опция.
                  Ако имаш обд,може да ти даде среден разход.
                  Навигацията поддържа задна и предна камера.Има два слота за usb,вътрешен и външен микрофон. Bluetooth-а работи добре.Едновременно се върза към обд-то и телефона.Има си опциите за набиране и пускане на музика от телефона през блутота.Има външна гпс антена, но наместих кабелите да си използва на колата антената.Поддържа даб и няколко екрана.Засега, единственото нещо,което е малко кофти е че, навигацията не може да се пусне без да съм на контакт.
                  Не се сещам за още екстри.
                  Преди да си купуваш навигация, провери на старата ти навигация буксите и поставката.На мене ми се наложи и да си купувам метална рамка ( от радиото на Фиат браво за части ), за да мога да сложа навигацията.Рамката си пасна добре (болтове).
                  Ако буксата на старата ти навигация е като моята старата ти препоръчвам да вземеш нещо като quadlock 40 Пина и кабел по кабел да наместваш.Няма букса на пазара.

                  Коментар


                    #10
                    Може ли да ми снимаш заводския плеър на Фиата, какво си свалил. Моята е такава. Весели празници.Click image for larger version

Name:	IMG_20200720_075955.jpg
Views:	1
Size:	286,8 KB
ID:	2099065
                    Последна редакция от charliii; 28.12.2020, 16:11.
                    Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                    Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                    Коментар


                      #11
                      Тази последната е с идентичен интерфейс, като Алфа 159.
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #12
                        По скоро питането ми е, дали буксата ще е като на колегата, ако някой намери и снимка на буксата..
                        Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                        Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте и Весели Празници!
                          Колега, ако питаш за буксата на оригиналната навигация, тя е чиста 40пинова QUADLOCKClick image for larger version

Name:	ae_1604565285859.jpg
Views:	1
Size:	108,2 KB
ID:	2099066Click image for larger version

Name:	ae_1604565293398.jpg
Views:	1
Size:	131,7 KB
ID:	2099067
                          Ако питаш за новата навигация, буксата и е на снимката на първия коментар на темата.
                          Днеска се сблъсках с малко кофти ситуация.Часа и датата на колата се настройваха от настройките на оригиналната навигация.Реално нямам меню или бутон на колата за това. Сега обаче, като смених навигацията, часа и датата се настройват само на новата навигация. На колата часа и датата не се настройват
                          Че и километража ми мига заради подръжката. Някой да има идеи как да настроя часовника и как да спра мигането на километража?

                          Коментар


                            #14
                            Като направиш една прокси процедура и кажеш, че колата няма нави, ще може да сверяваш часовника през таблото.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              Питах дали някой има идея дали и моята букса на колата ще е като на твоята кола.
                              Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                              Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                              Коментар

                              Working...
                              X