Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неравномерно износен спирачен диск

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неравномерно износен спирачен диск

    Днес с един приятел сваляхме гумите да видим колко са износени накладките, че като спира, по скоро точно преди да спре окончателно колата има някакво изсвирване. Та накладките като нови, обаче единия диск или част от него не се трие от накладката? Дори е ръждясал там диска...
    На какво може да се дължи това? Спирачния апарат нещо крив или буталото не натиска накладката в цялата и повърхност?
    Прикачени файлове

    #2
    Спирачни дискове и накладки

    Здравейте,
    и при нас се наблюдава същото явление. Какво съм направил:
    -смазване на водачите и почистване на ръждаtaotцелия спирачен апарат с телена четка на малкия шлайф.
    -прпилване на ушите на накладките да влизат свободно в апарата и да могат по-лесно да се "напаснат".
    -поне два пъти съм претаквал спирачната течност и обезвъздушавал.
    -проверка на сервото, вакууми и задни саморегулиращи апарати.
    -почистване и проверка на челото на буталото
    -почистване на главината и смазване на контактните повърности
    -махах и тея притягащите скоби за проба, както и други неща, но по-маловажни

    При нас се получи така след като смених дисковете и сложих старите накладки. Още на другия ден се получи ръждив обръч в периферията на диска около 15мм. Естествено накладките си бяха малко по-твърдички и си помислих, че ще трябва повече време за напасване. След месец ги смених с Феродо ФДБ, но до ден днешен си го има тоя обръч, макар и вече да е около 10мм. С износването на накладките ми се струва, че са приели конусовидна форма, тоест горе където не контактуват с диска са по-широки, отколкото надолу към главината. С измерване с шублер се вижда, че и диска е така; горе е по-широк.

    За мен стигнах до извода, че е от менте части(26 лв на брой дискове) Феродото беше 67лв, но дали е изстинско не знам. И аз съм чувал, че на стар диск нови накладки стават, но на нов диск трябва задължително и нови накладки.

    При вас, може би е нещо подобно, нови евтини дискове и стари накладки. Може да проверите, дали диска е идеално равен, същото важи и за накладките.

    Ако откриеш причината сподели, аз съм свикнал, колата спира, минава си валовете на прегледа, но е дразнещо като гледам, че диска не е огледало целия.

    Поздрави!
    Прикачени файлове
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

    Коментар


      #3
      todorakiggg написа: Преглед на мнението
      Днес с един приятел сваляхме гумите да видим колко са износени накладките, че като спира, по скоро точно преди да спре окончателно колата има някакво изсвирване. Та накладките като нови, обаче единия диск или част от него не се трие от накладката? Дори е ръждясал там диска...
      На какво може да се дължи това? Спирачния апарат нещо крив или буталото не натиска накладката в цялата и повърхност?
      Водачите или буталото правят проблем, или и двете.
      Изкупуване на автомобили на добри цени
      /////

      Коментар


        #4
        Колега,имаш проблем с водачите на сп.апарати.Сваляш апаратите,проверяваш дали водачите се движат в двете посоки с леко усилие и ако всичко изброено не е ок вадиш самите водачи от леглата и ще видиш че на единия има една педалска гумена втулка за да не се чува чукане при спиране.Е тази точно педерастия блокира водача и се почват мъките.Има в ремонтните комплекти на аутофрен всички хуьовини за спирачните апарати.
        198mjet Bravo

        Коментар


          #5
          Имал съм подобно нещо на две коли, едната Фиат. И при двете решението беше нови дискове, накладки и гресиране на водачите. Не знам кое е бил основният проблем, но щом вече е толкова голяма разликата в износването, дисковете и накладките са за кофата, а водачите се смазват за по-малко от 5 минути, така че нямаш много опции...

          Коментар


            #6
            Дам, на там отиват нещата.
            Каква грес се ползва за смазване на водачите? Високо температурна предполагам?

            Коментар


              #7
              На Текстар ползвах аз. Струваше около 7 лева.

              00' Bravo 105 JTD

              Коментар


                #8
                Чак пък дисковете за кофата, прекалихте.
                Имах същите дискове, и това се получаваше заради видимо, визуално, по-тясно феродо от нормалното.
                Някакви тъпи ментета накладки, и затова не работи целият диск.
                После метнах накладки ATE и за няколко хиляди километри гадната неработила периферия, се превърна в перфектна лъскава стомана.
                Карам вече 26 000км. с въпросните АТЕ накладки - нищо им няма на дисковете. Оправя се проблемът - накладки,водачи, и готово.
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #9
                  Накладките са точния размер... Както и да е, утре сваляме дисковете и спирачните апарати и да видим какво е положението. Мерси много за съветите

                  Коментар


                    #10
                    На колко градуса горе-долу се загряват водачите?
                    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                    Коментар


                      #11
                      Сменихме дисковете и накладките, изчистхме добре спирачните апарати, малко паста и за сега положение е добре. Благодаря за съветите.

                      Коментар

                      Working...
                      X