Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгоряха ми предните говорители на Stiloto

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изгоряха ми предните говорители на Stiloto

    Здравейте,както се разбира от заглавието оригиналните колони във вратите умряха.Дайте няаква идея как да процедирам оттук нататък,втора употреба ли да тъся. Защото като ги гледам новите които са по магазините без адаптори няма как да станат ,но не намирам и адаптори.Има ли някой колега който да е минал по този път да даде съвет.Не ми трябва качество да правя дискотека, ще се ползват само да слушам радио и то със оригиналното на стилото.Може ли да се ползва нещо от старите.Въобще всяко мнение и инфо ще ми е от полза.Благодая предварително.
    Последна редакция от ivan77; 07.11.2020, 18:03.
    STILO 1.4 16v.

    #2
    Провери във Викиват. За Мареята купих оттам и станаха без доработки. А може да имат и адаптори, само да знаеш размера на говорителите.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      И аз незнам размера оригиналния е някакъв крив.16 см.Но дори и да г намеря във този размер без адаптор не виждам вариант да стане.
      STILO 1.4 16v.

      Коментар


        #4
        Какъв е симптома на умирането?
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Почнаха да бръждът,след като свалих кората на вратата и ги погледнах.Мембраната и харията бяха скъсани/направо са бяха разпаднали а на другата беше останал само пласмаса и магнит.
          Последна редакция от ivan77; 07.11.2020, 21:14.
          STILO 1.4 16v.

          Коментар


            #6
            Здравейте намерих това http://caraudio.bg/product/618/acv-2...at-lancia.html някой може ли да изкаже мнение.
            STILO 1.4 16v.

            Коментар


              #7
              Потърси в мегапартс,има за стило почти всичко на мижави цени
              198mjet Bravo

              Коментар


                #8
                В мегапартс ми искат 50лв.,дайте идея как да си ги сменя със чисто нови обикновенни от техно верига например.Имам предвид адаптори ли се използват или нещо от старите говорители.Моля ако има някой който е минал по този път да сподели опит или мнение.
                Последна редакция от ivan77; 26.11.2020, 15:59.
                STILO 1.4 16v.

                Коментар


                  #9
                  Какъв е симптома на умирането?
                  Мен също ме интересува това.

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте, аз също имам подобен проблем, с Фиат Брава 1999-та 1.2 съм, само че не съм сигурен дали колоните са ми заминали. Като цяло всичките предни колони, тези на вратите и тези на таблото отгоре спряха да се чуват, само задните си работят. Не съм обърнал внимание кога точно са спрели, защото колата не се ползва само от мен. Не съм забелязъл да пръщят преди като са работили или да издават странни звуци пред "умиране". Къде може да е проблема, възможно ли е да е нещо от сорта на бушонче или някаква настройка от оригиналния панел от който се управлява музиката и радиото и са спрени по погрешка. Не съм се допитвал до сервиз на тази тема, но може би трябва. какво мислите

                    Коментар


                      #11
                      При Стилото е по същият начин и говорителите са едни и същи(предните) за задните не съм сигурен. В темата са показани вариант с адаптер и с използване на стар говорител за адаптер. https://www.fiatforum.bg/forum/%D0%B...8F%D0%BD%D0%B0
                      Последна редакция от kiriluz1; 20.06.2022, 22:16.

                      Коментар


                        #12
                        За Браво-1, Брава/Марея говорителите във вратите са 5х7 инча . За таблото не знам размера.
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар

                        Working...
                        X