Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да разпозная двигателя на автомобила?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да разпозная двигателя на автомобила?

    Здравейте, имам въпрос за Браво второ поколение, двигател 1.4 t-get 120 коня. Как да го различа от двигателя със 150 коня? Правилно ли е, че на 120 коня ауспуха е обикновен с наклон към земята като на дизеловите... Докато при 150 коня ауспуха завършва с двоен накрайник?
    И другият ми въпрос е отделението за резервната гума боядисва ли се в цвета на колата?

    #2
    Никой ли не знае?

    Коментар


      #3
      На табелата с ВИН номера трябва да пише и кода на двигателя. По кода на двигателя ще разбереш колко са киловатите. И легена на резервната гума трябва да е с цвета на купето.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #4
        Благодаря ти @dobrujanetza, имам табелката с вин номера. По код на двигателя в този сайт http://enginedesk.net/en/petrol/engines/fiat_b/fiat
        виждам, че е 88kw - 120 коня. Това е добре, защото в този сайт https://www.vindecoder.pl
        По вин казва, че е 150 коня, но явно греши
        Колата я гледах за 120 коня, такава и търся.
        А за коша на резервната гума знам, че както на всяка кола, трябва да е в цвета на колата. Но помислих, че може фиат специално да не боядисват там.
        Не ми харесва тази разлика в цветовете

        Обаче разгледах чуждите сайтове за автомобили и там попаднах на Браво, с не боядисан кош за гумата;
        https://www.autoscout24.bg/objava/fi...dtsrc=listPage

        Click image for larger version

Name:	IMG_20201101_123419.jpg
Views:	1
Size:	254,4 KB
ID:	2099034
        Последна редакция от Optimst5; 01.11.2020, 11:37.

        Коментар


          #5
          Най-добре по номера на двигателя от табелката в двигателния отсек:
          198A4000 - 1.4 T-JET 120HP
          198A1000 - 1.4 T-JET 150HP
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            120 коня е.
            Също нормално ли е разлика в луфта между предния капак и калника? От дясно е малко повече.
            И наистина ли им е слабо издръжлива боята на тези Бравота, та се люпи около лайстните на вратите..
            Или пък е пребоядисвано Click image for larger version

Name:	IMG_20201101_125437.jpg
Views:	1
Size:	195,4 KB
ID:	2099035Click image for larger version

Name:	Screenshot_2020-10-29-08-35-03-605_com.miui.gallery.jpg
Views:	1
Size:	134,2 KB
ID:	2099036

            Коментар


              #7
              Моето Браво е с оригинална боя и не се люпи никъде. Или е пребоядисвана или е някакъв кофти късмет.

              Коментар


                #8
                @yeksuh щом имаш такъв фиат, можеш ли да кажеш какво има в този отвор на задната врата? Че ме бъзикат, че е чадър като в ролс ройс
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  И при мене коша на гумата,не е боядисан.
                  Такъв отвор при мен няма
                  "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря, научих доста за модела и ще ми е полезно при следващия оглед

                    Коментар


                      #11
                      Не е кофти късмет колега,просто колата е пребоядисана набързо и като не е матирана или обработена преди боя като хората се получава точно това.Не съм сигурен за бензинките дали са всичките вариант спорт(1,4 т jet 150кс).При дизелите има и 150 коня които не са с двойна тръба,а има и 120 коня спорт които са с две тръби
                      198mjet Bravo

                      Коментар


                        #12
                        Също така на 150-ката надписа на предната решетка е червен.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Моделът ми допадна и смятам да продължа търсенето, докато си намеря Браво. Смятате ли, че ще имам проблем при ремонт или обслужване, защото изглежда че автомобилът не е много срещан? И тук и във фейсбук няма много активност

                          Коментар


                            #14
                            Напротив. Моделът е сравнително разпространен във форума и много хора го карат, но повечето нямат кой знае какви проблеми и затова няма толкова активност за него. Колата наистина е доста здрава за класа си, евтина подръжка и красив външен вид. Това Браво и Гранде-то ми напомнят на старите здрави Фиат-и.
                            Последна редакция от yeksuh; 04.11.2020, 13:42.

                            Коментар


                              #15
                              Радвам се, че това е причината. Ако не намеря бензинов, ще огледам дизеловите. Повечето са доста добре оборудвани

                              Коментар

                              Working...
                              X